Şimdi Ara

Android'i bilgisayarınıza getiren Remix OS beta sürecine giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android'i bilgisayarınıza getiren Remix OS beta sürecine giriyor 

Geçtiğimiz ay CES 2016 fuarında ilk kez boy gösteren Android tabanlı Remix OS alfa sürecini tamamlayarak beta sürecine geçti. Üç eski Google mühendisi tarafından kurulan Jide Technology tarafından geliştirilen işletim sistemi, kullandığımız kişisel bilgisayarlara Android işletim sistemini getirmeyi amaçlıyor.

Mobil Dünya Kongresinde yapılan duyuruda 1 Mart itibariyle denemek isteyen kullanıcıların kullanımına sunulacağı belirtilen Remix OS, beta sürümüne geçerken de bazı önemli geliştirmeler aldı. Pek çok hata düzeltmesinin yapıldığı işletim sistemi bundan böyle 64-bit'in yanında 32-bit sistemlere de destek sağlıyor. Böylelikle eski bilgasayarlarda da işletim sistemini kullanabilmek mümkün hale getirilmiş. Yükleyici tarafı da güncellenen Remix OS'i artık ikinci bir işletim sistemi olarak bilgasayarınıza yükleyip, ana işletim sisteminizin yanında kullanabilirsiniz. Son olarak ise OTA desteği kazandırılan sistem, artık güncellemeleri internetten otomatik olarak yükleyip kurmanıza olanak sağlayacak.

Google onayını henüz almamış olan Remix OS'de bu nedenden dolayı maalesef Google Play Store vb, Google'a ait servisler yer almıyor ancak bilindiği üzere Android işletim sisteminden .apk uzantılı uygulamaları yüklemek oldukça kolay olduğundan bu durum çok da büyük bir sorun teşkil etmeyecektir.

• Beta sürümü de olsa yüklemek için 1 Mart tarihini bekliyorum.
  • alfa sürümüde iyiydi bu sürüm daha kararlı olacaktır

• Android ve multitasking Gerçekten severek kullanıyorum, easybcd ve iso dosyasıyla fat32 hdd bölümüne fortmatsız kurabilirsiniz flasha yazılacak dosyaları fat32 hdd bölümüne atıp, c dizinine iso dosyasını atıp easybcdden boot edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtvc666 -- 23 Şubat 2016; 21:59:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski laptop'uma w7'yi silip bunu kurmayı düşünüyorum. Şu anki haliyle yeterli mi sizce?

• Güzelmiş ücretsizken 1 martta hemen indirmek lâzım. Ondan sonra gelsin apk ler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android Silver çıkacak diye bekliyoruz yıllar geçti, silver çıkmadan Remix tam sürüme geçecek nerdeyse, madem Remix önce geliyor, remix'e mobil cihaz desteği versinler, silver'a gerek kalmasın, her cihaza Remix kuralım, biri çıksın resmi açıklama yapsın, niye muğlakta bırakıyorlar insanları?
  • Bunu efı olarak 32 gb Flasha kuruyorum kurulumdan sonra Flashın boyutu 694 mb olarak gösteriyor bunu artırmanın bi yolu var mı acaba?
  • *siteci* kullanıcısına yanıt
    w7 silmene gerek yok önceki mesajımda anlattığım gibi yapın ve ya
    http://www.tnctr.com/topic/315668-remix-os-20-android-pc-live/
    http://www.tnctr.com/topic/315668-remix-os-20-android-pc-live/page-3#entry1614500 bu adresten bilgi edinebilirsiiz

• Eski yavaş pcleri canlandırır bu Remix OS millet oyun bile oynar yukarıdaki resimdeki Modern Combat 5 gibi

• ARM tabanli uygulamalari nasil X86 da calistiracagiz biri onu soylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

ARM tabanli uygulamalari nasil X86 da calistiracagiz biri onu soylesin

Bluestack şu an bütün android market uygulamalarını windows'ta oynatabiliyor zaten. Ben bu haberin amacını anlayamadım. Sanırım çok daha gelişmiş bir işletim sistemi deneyimi sunuyor sadece uygulamaları çalıştırabilme değil. Bluestack sadece uygulama üzerine. Dediğin gibi ARM uygulamarın tümü windowsta çalışıyor. Hatta uygulamanın yönergeleri kontrolleri kolaylaştırma adına yeniden düzenlenmiş. Klavye ve mouse ile oyunu oynayabiliyorsun mesela.

• quote:

Zenfone'da nasıl çalışıyorsa öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Bluestack şu an bütün android market uygulamalarını windows'ta oynatabiliyor zaten. Ben bu haberin amacını anlayamadım. Sanırım çok daha gelişmiş bir işletim sistemi deneyimi sunuyor sadece uygulamaları çalıştırabilme değil. Bluestack sadece uygulama üzerine. Dediğin gibi ARM uygulamarın tümü windowsta çalışıyor. Hatta uygulamanın yönergeleri kontrolleri kolaylaştırma adına yeniden düzenlenmiş. Klavye ve mouse ile oyunu oynayabiliyorsun mesela.

Bluestacks emulator olarak windows üzerinde çalışırken remix os direk donanım tabanlı çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

quote:

Bluestacks emulator olarak windows üzerinde çalışırken remix os direk donanım tabanlı çalışıyor.

OS zaten donanım anlamına geliyor. Öyle bir şey olduğunu anladım. Bir bilgisayara hafif gelecek bir sistem olur. Ne amaçla bilgisayar düzlemine mobil bir OS kurmak ister ki bir insan bilgin var mı?

• Google desteklemeli biran evvel bu girişimi. Masaüstü android windowsu baya bile egale edebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

OS zaten donanım anlamına geliyor. Öyle bir şey olduğunu anladım. Bir bilgisayara hafif gelecek bir sistem olur. Ne amaçla bilgisayar düzlemine mobil bir OS kurmak ister ki bir insan bilgin var mı?

Pentium 4 bilgisayarım var ve 64 bit destekliyor. 64 bit olarak SSE2.1 desteği olmadığı icin Windows 10 kuramıyorum, kurarsam 32 bit de çok yavaş çalışıyor.

Linux tabanlı Ubuntu gibi sistemler P4'de 64bit çalışabiliyor ve bilgisayar gayet akıcı, takılmadan çalışıyor. Android x86 da kurdum ubuntu yanına , telefonum bozulunca onun Whatsapp'ını kullanıyorum; androide özel programları calistirabiliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Pentium 4 bilgisayarım var ve 64 bit destekliyor. 64 bit olarak SSE2.1 desteği olmadığı icin Windows 10 kuramıyorum, kurarsam 32 bit de çok yavaş çalışıyor.

Linux tabanlı Ubuntu gibi sistemler P4'de 64bit çalışabiliyor ve bilgisayar gayet akıcı, takılmadan çalışıyor. Android x86 da kurdum ubuntu yanına , telefonum bozulunca onun Whatsapp'ını kullanıyorum; androide özel programları calistirabiliyorum.

Benim de eski bir masaüstüm var 2 yıldır çalıştırmıyorum bile. Atmaya da gönlüm razı değil. Onun işlemcisi bile Core2Duo. Sen nasıl muhafaza ettin P4 bir makineyi. Çok eskidir o. Emulator ile kullanmak varken sistem kurma zahmetine değecek bir özelliği olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: crossmatch

Google desteklemeli biran evvel bu girişimi. Masaüstü android windowsu baya bile egale edebilir.

Androidi özel yapan mobil yetenekleri ve tasarım özellikleridir. Windows ile hiçbir açıdan kıyaslanamaz. Windows yanında hafif siklet kalır ki zaten hafif olmasının nedeni mobil olmasıdır. Hem niye egale etsin ki? Windows'un bir eksiği mi var sana göre?
  • Bende kurdum biraz kurcaladım güzel bir işletim sistemi ancak "Windows'un yerini alacak." diyecek kadarda etkili değil.

Ama şunu belirtebilirim ki Android tabletler Remix OS ile gelse düşüşte olan Android tablet pazarına can katar. Tabletler şuan ki haliyle telefonlarımızdan farklı değiller ancak Remix OS ile gelseler yarı bilgisayar yarı telefon bir işletim sistemine sahip olup tabletleri gerçek amacına ulaştırabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 24 Şubat 2016; 10:19:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.