Şimdi Ara

Android ekosisteminde grafik sürücüsü güncelleme dönemi başlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yararımıza mı olacak yoksa zararımızamı olacak hayırlısı

• Herkes samsunga ve exynosun kapalı kaynak kodlu olmasına laf etmiş. Bu özellik kesinlikle snapdragonlu ve mt'li pek güncelleme almayan telefonlar için büyük ihtimalle samsungda böyle birşey olmayacak çünkü aynı işlemciyi kullanan en fazla kaç telefonu olabilir ki en fazla 3'tür fakat bu özellik daha genel ve çeşitli telefonları kapsıyor. Tabiki bu benim fikrim.
  • Bence bu çok kötü olacak. Bu sefer de uyumluluk sorunları çıkacak. Ayrıca telefonda her şeyin tek pakette güncellenmesi daha iyidir. Bilgisayar gibi olursa çok saçma olur. Kullanım kolaylığı açısından herkese hitap eden bir şey değil. Bazıları da güncelleme alamayan cihazlar için iyi olur demiş de sadece grafik güncellemesi ile bitmiyor ki bu iş. Envai çeşit donanım var telefonlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugursimsek_03 -- 21 Mayıs 2017; 22:3:37 >
  • Bu kadar pc ye benzemesin ya en nefret ettiğim şey şu güncelleme işi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon42

Bence bu çok kötü olacak. Bu sefer de uyumluluk sorunları çıkacak. Ayrıca telefonda her şeyin tek pakette güncellenmesi daha iyidir. Bilgisayar gibi olursa çok saçma olur. Kullanım kolaylığı açısından herkese hitap eden bir şey değil. Bazıları da güncelleme alamayan cihazlar için iyi olur demiş de sadece grafik güncellemesi ile bitmiyor ki bu iş. Envai çeşit donanım var telefonlarda.

Uyumluluk sorunu nasıl çıkacak açıklar mısın?

Market senin donanım bilgini okuyor zaten. Sen Adreno 530 kullanıyorsan sadece onun güncellemesini indirebileceksin , nasıl Play Store'da telefonun uyumsuzsa bu cihazınıza uyumlu değil yükletmiyor ya ; aynı hesap.
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarda da okuyor donanım bilgini ama sorunlu oluyor o hesap yani. Ayrıca sürücüler telefona özel optimize edilmek zorundadır donanıma göre değil. Her telefonun sıcaklığı, parçaları farklı olabiliyor. Ayrıca ben telefon alıyorum böyle saçma sapan işlerle uğraşmak zorunda mıyım? Böyle konular son kullanıcıya hitap etmez. Kolay kullanım her şeyden önemlidir.
  • quote:

Bilgisayarda da okuyor donanım bilgini ama sorunlu oluyor o hesap yani. Ayrıca sürücüler telefona özel optimize edilmek zorundadır donanıma göre değil. Her telefonun sıcaklığı, parçaları farklı olabiliyor. Ayrıca ben telefon alıyorum böyle saçma sapan işlerle uğraşmak zorunda mıyım? Böyle konular son kullanıcıya hitap etmez. Kolay kullanım her şeyden önemlidir.

Telefona özel optimize mi?

Dostum Android'de özel optimize deilen şey telefonun romunun kendisi , çünkü üretici (Samsung , Lg vs) arayüzü ağır modifikasyona sokuyor.

Kullanılan çipsetler hepsinde tek tip ; ya Snapdaragon 8xx ya Exynos 7xxx şeklinde. Bu çipsetlerin grafik sürücüleri Lg vs tarafından değil , donanımı üretenden geliyor zaten ; her zaman böyle.

Yo , uğraşmak zorunda değilsin. İstersen yüklemezsin ve yine görüntü almaya devam edersin ama performans iyileştirmelerinden mahrum kalırsın ; bunun çoğunlukla amacı her ay yeni özellikler ve iyileştirmeler kazanan Vulkan api'a uygun sürücü sunabilmek.

OpenGL ES gibi zaten yıllardır aynı olup limitlerine dayanmış bir api olsaydı firmalarda buna olur vermezdi.

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Düşüncelerinize saygı duyuyorum. Eğer böyle bir şey yapılacaksa bile kimseyi beta tester olarak kullanmasınlar bari.
  • quote:

Düşüncelerinize saygı duyuyorum. Eğer böyle bir şey yapılacaksa bile kimseyi beta tester olarak kullanmasınlar bari.

Teşekkürler.

Firmalar kendileri test ediyorlar , bu hepsi için geçerli.
  • Benim Android den beklentim şu: Cihazdan bağımsız işletim sistemini yükle. Sürücüleri yükle. Kullanmaya başla.

• Üreticinin güncelleme vermesini beklemeyelim. Windows gibi olsun. Çok güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 22 Mayıs 2017; 10:25:22 >
  • Boş işler
  • Boş işler

• O da dizgün çalışmaz merak etmeyin. Androide de DDU falan çıkar önce eski sürücüyü kaldırırız sonra yenisini kurmaya uğraşırız. Doğru düzgün bir güncelleme vermeyi beceremeyen firmaların bunu elerine yüzlerine bulaştırmaları içten bile değil.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.