Şimdi Ara

Android'e nerden başlamalıyım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende
    web api nedir?

ingilizce bilmeyenlerin hali pek acıklı be

:(

vurmayın adam öldu be öldu

azmın elınden ne kurtulur, bır işin ehlı olmak ıstıyorsan cok calısman arastırman lazım, ona iş gözuyle degıl bır köpeğin önündekı biftek gibi bakmalısın ancak o zaman birşeyler başarırsın, bu yapanlar nasıl yapıyor ,bende sınavlarlar sonrası baslıcam öğrenmeye, önce taklıt ederek ardından özgünleşerek gelişirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Hocam hava bilmeden çok zor yaparsın . Ben hiç objecrive c bilmeden iphone programlamaya bulaştım kafadan çok zorlandım çünkü xcode objective c h biriey bilmiyordum . Önce ana dili öğren bence.

Hava mı Java mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Hocam hava bilmeden çok zor yaparsın . Ben hiç objecrive c bilmeden iphone programlamaya bulaştım kafadan çok zorlandım çünkü xcode objective c h biriey bilmiyordum . Önce ana dili öğren bence.

Hava mı Java mı ?

Javayı isponyolcada nasıl okunuyorsa öyle yazmışım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O Eclipse var ya eclipse ağlatır seni ağlatır.Sonra c# ı özlersin.Java kitaplarını okumakla başla yavaş yavaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocket11

quote:

Orijinalden alıntı: dtnks

zor derken?

Başka bir işi varsa hiç bulaşmasın derim. Çünkü başlı başına ağır bi disiplin öyle hobi olarak helloworld den öteye gidemez bence.
    alt alta kodları editleyerek yazıp sıralamak da size para kazandırmaz.
    Problem çözüm kabiliyetiniz önemli
    mesela karşılaştığınız problemi çözerken ki yaklaşımınız sizi ya galip ya mağlup yapacak. arası yok.

Örneğin 2 boyutta kuşbakışı bir tank yönetiyorsun tank mermiyi ateşliyor. Mermiyi neye göre hareket ettireceksin? elinde koordinat bilgileri hız bilgisi,
    ivme, hava sürtünmesi fırlatma açısı, mermi ağırlığı vb. gibi fatörler var birde Lise 3 TRİGONOMETRİ bilgisi Yani diyeceğim şu Sorun çözmede yetenekli değilseniz yani kasapsanız ,hukukçuysanız, ressamsanız, veya doktorsanız yani bu işin mantığına hakim değilseniz "zor." Kendi işinizden daha çok para kazanırsınız emin olun. Milletimizi görüyoruz playstoreda . Çok iyi uygulama çıkaran harikulade işler yapanlar var ama çoğu uygulamalarımız vasat.Bu verdiğim örnek çok çok çok basit bir örnek. Bu işten para kazanmayı planlayan arkadaşlara programlama dili öğrenmeyi yabancı dil öğrenmekle karıştırmayın. Çok çalışırsanız azimliyseniz olabilir ama çok gördüm bu konuları açıp daha eclipse'i kuramadığı için vazgeçen . Cümleleri toparlamak zor oluyor gecenin ilerleyen saatlerinde kusurumuz varsa affola ...Hadi kolay gelsin. İyi Çalışmalar.

hocam böyle yazılar yazarak insanlara göz dağı vermedeki amacınızı anlayamıyorum, maalesef böyle yapan bir sürü insan var.
    herhalde kendini üstün görmeden kaynaklı bir durum, yanlış anlamayın sizi yargılamak değil amacım, bu sizin suçunuz da değil asla.ama öyle gördüğünüzü zannediyorum.

her şey zaten emek sarf ederek olur.ancak programlama öğrenmek zor bir şey değil, bildiğin kolay hatta.öğrenmek isteyen herkes bir şekilde öğrenir. çalışmasıyla orantılı olarak da gelişmesini kat eder.

çoğu konuda çıkar böyle insanlar, işte ne bileyim algoritma mantığını kapman lazım koçum yok bu bir disiplindir herkes yapamaz falan diye, anlıyorum işinizi ciddiye alıyorsunuz da insanlara zarar veriyor söyledikleriniz. ben kaç kez vazgeçtim böyle yazıları okuyarak.sonra öylesine bir giriş yaptım, trafik dersinden bile daha kolay öğrenmesi programlama dilini. bahsettiğiniz problem çözme yeteneğiyse toplumun %10unda değil %90lık bir kesiminde bulunan bir özellik bence.

BU MESAJI OKUYAN HERKESE SESLENİYORUM. programlama dilini gerçekten öğrenmek istiyorsanız bakkaldan süt almak gibi bişey, çok kolay BASİT ve zevkli.HOBİ OLARAK YAPILABİLECEK BİR ŞEY.çalıştıkça da geliştirirsiniz kendinizi.

saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: defendus

hocam böyle yazılar yazarak insanlara göz dağı vermedeki amacınızı anlayamıyorum, maalesef böyle yapan bir sürü insan var.
    herhalde kendini üstün görmeden kaynaklı bir durum, yanlış anlamayın sizi yargılamak değil amacım, bu sizin suçunuz da değil asla.ama öyle gördüğünüzü zannediyorum.

her şey zaten emek sarf ederek olur.ancak programlama öğrenmek zor bir şey değil, bildiğin kolay hatta.öğrenmek isteyen herkes bir şekilde öğrenir. çalışmasıyla orantılı olarak da gelişmesini kat eder.

çoğu konuda çıkar böyle insanlar, işte ne bileyim algoritma mantığını kapman lazım koçum yok bu bir disiplindir herkes yapamaz falan diye, anlıyorum işinizi ciddiye alıyorsunuz da insanlara zarar veriyor söyledikleriniz. ben kaç kez vazgeçtim böyle yazıları okuyarak.sonra öylesine bir giriş yaptım, trafik dersinden bile daha kolay öğrenmesi programlama dilini. bahsettiğiniz problem çözme yeteneğiyse toplumun %10unda değil %90lık bir kesiminde bulunan bir özellik bence.

BU MESAJI OKUYAN HERKESE SESLENİYORUM. programlama dilini gerçekten öğrenmek istiyorsanız bakkaldan süt almak gibi bişey, çok kolay BASİT ve zevkli.HOBİ OLARAK YAPILABİLECEK BİR ŞEY.çalıştıkça da geliştirirsiniz kendinizi.

saygılar.

Evet kolay ama sabırlı bir başlangıç süreci gerektiriyor. Tezcanlı olup bir an önce basamakları atlamak isteyenlerin yapacağı iş değil.

Fakat bu durum bu konuyu açan arkadaş için geçerli değil. C++ a aşina olan biri için java çocuk oyuncağı. Android de zaten zor değil. Cevaplayanlar fazla abartmışlar. Bu işin anahtarı yavaş ve sindirerek ilerlemek bence.

Mesela yukarıda birisi de eclipse zor demiş. Yok böyle bişey ki zaten eclipse de kullanmak zorunda değilsiniz. Ben de ara sıra android de denemeler yaparım ama eclipse nedir unuttum bile. Herşeyin alternatifi var, kafayı kaldırıp bakmak lazım ne var ne yok diye.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.