Şimdi Ara

Android Auto 2018 yılında kablosuz bağlantıya kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazara ilk çıktığı 2015 yılından beri araç içi bilgi-eğlence ünitesi ile telefonu kablo aracılığıyla bağlantı yapan Android Auto, Android cihazların araç ekranından kolayca yönetilmesini sağlıyor. Görünen o ki 2018 itibariyle Android Auto kullanımı için kablo bağlantısına gerek kalmayacak.

JVC Kenwood önümüzdeki kapılarını açacak olan CES 2018'de kablosuz Android Auto üniteleri sergilemeye hazırlanıyor. Ünitelerden birisi JVC markasının logosunu taşırken diğerinin Kenwood markasıyla çıkması ve her iki ürünün de keskin 1280x720 piksellik HD ekranla geleceği belirtiliyor.

Diğer benzer ürünler gibi Android Auto'nun yanında Apple CarPlay desteğine de sahip olacak olan yeni cihazların bu kısımda kablosuz çözüm sunup sunmayacağı şu anda belirsiz.

Android Auto'ya kablosuz bağlantı yeteneğinin getirileceğini ilk olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayındaki Google I/O etkinliği kapsamında duyuran Google, cihazlara "OK Google" sesli komut yeteneğinin de getirileceğini yine bu etkinlik kapsamında söylemişti.

JVC Kenwood'un yeni cihazları hakkında şimdilik bu kadar bilgi yer alsa da, önümüzdeki hafta pazartesi (8 Ocak) Las Vegas'ta kapılarını açacak olan CES 2018 bizlere bütün bilgileri gösterecek.

• 2018 yılında hala araç içi sistemlerde 720p ekranların keskin olarak nitelendirilmesi utanç vericidir. Hatta çoğu firma hala 800*480 ekranlar kullanıyor sanki 7" ekranda Full HD çözünürlük kullanmak çok maliyetli bir işmiş gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple CarPlay'i biraz kullandıktan sonra uğradığım hayal kırıklığı beni Android Auto konusunda da tedirgin yapıyor. Siri hiçbir şey anlamaz hale geliyor, Google Maps; Yandex Navi hiçbiri gözükmüyor; saçma Apple haritalarına kalmışsınız. Mesajlar deseniz o bile saçma, en azından WhatsApp falan gelmiş olsa. Çok kullanışsız, bu tip şeylere araç içinde de ek para vermek gereksiz oluyor.

• Bir de Türkiye'de çalışsa... :(

• Türkiye de çalışmadığınıda haber yapsaydınız keşke

• Araçlarda ki bu sistemlerin özellikle geliştirilmediğini düşünüyorum. Arm cihazlar 10 yıldır kullanılıyor. Cep telefonlarında gördüğümüz performansları araçlarda ki ekranlarda görebilmemiz gerekir diye düşünürken yanından geçemeyecek performans da cihazlara mecbur tutuluyor kullanıcı.

Takip edenler hatırlayacaktır. Zamanında nvidia bir hamlesi oldu. Herkes artık bu iş tamam! akıllı sistemler kullanan araçlar gelecek vs. diye beklentiler içerisine girerken sonuç hüsran olmuştu.

Şuan lüks olmayan araçlarda doğru düzgün pixel sahibi bir navigasyon cihazı bulmak bile imkansız. Bakarken kör oluyorsunuz.

Aslında dışarıdan bakınca gayet basit bir olayken neden araçlara gelmediğini açıklamak için özel bilgilere ihtiyaç var sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Bir de Türkiye'de çalışsa... :(

trde çalışlıyor. indirin apk olarak sorunsuz kullanın. kendi aracımda kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

trde çalışlıyor. indirin apk olarak sorunsuz kullanın. kendi aracımda kullanıyorum.

Allah allah... Yeni Ibiza'da denedik arabanın kendisi Android Auto şu an ğlkenizde kullanılamıyor hatası verdi :/
  • quote:

quote:

quote:

Allah allah... Yeni Ibiza'da denedik arabanın kendisi Android Auto şu an ğlkenizde kullanılamıyor hatası verdi :/

2015 Seat Leon aracımda kullanıyorum. Telefonum Lenovo P2. Sadece apk dosyasını dışarıdan yükledim. Yalnız kablosunun kaliteli olması gerek. Kopmalar yaşanıyor yoksa

• Apk'yı apkmirror dan kurduktan sonra çalışıyor. Ayrıca youtube auto adlı yeni bir uygulama geliştirildi. Android auto ile youtube videoları izlenebiliyor ve google search ile internet sayfları açılabiliyor.
    http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

• quote:

quote:

quote:

valla bende yeni 3008 var. apkyı netten indirdim. orjinal kablo ile sorunsuz çalışıyor. telefonunuz android ise usb hata ayıklamayı açmanız gerek kullanmadan önce.
  • Geç bile kaldı.

• son versiyon apk yı indirdim ama açmaya çalıştığımda "google play hizmetleri çalışmıyor" gibi bir hata alıyorum. Telefonum note 8 son zamanlarda indiren ve düzgün çalışan var mı? Tam olarak hangi versiyonu indirmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemr

son versiyon apk yı indirdim ama açmaya çalıştığımda "google play hizmetleri çalışmıyor" gibi bir hata alıyorum. Telefonum note 8 son zamanlarda indiren ve düzgün çalışan var mı? Tam olarak hangi versiyonu indirmeliyim?
    +1
    bende de aynı durum var .
  • Telefon note 9 android autoyu indirdim kurdum. Araca bağlayıp haritaları açtığımda ekranda WOLFSBURGdaymisim gibi gorunuyor. Telefon yukarda konum isareti cikmiyor. Telefonda haritaları açtığımda sorun yok tam olduğum yer görünüyor. Telefona waze i yükledim. Onda konun işareti çıkıyor ve olduğum yere geliyor konum Wolfsburg a değil. Ama waze ile de yol tarifi alamıyorum. Araba da android autoya baglanip haritaları açınca Haritaların Wolfsburg değil de olduğum konumu göstermesini nasıl sağlayabilirim.

• Android auto geliştirici mod u açamıyorum. Genel olarak bilinen, ilgili yeri acriktan sonra ekrana 10 kere arka arkaya tıklamayı yapıyorum fakat ekrana yazı vs gelmiyor. Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

• CompostO C kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bende de var cozemedim.

• Android autoyu açın ayarlar kısmına tıklayın en alttta sürüm var oraya on kere tıklayın geliştirici mod açılacaktır.
  • karakalem@ K kullanıcısına yanıt
    Android autoyu açın ayarlara basın en altta sürüm var oraya on kere tıklayın açılacaktır.
  • karakalem@ K kullanıcısına yanıt
    Android autoyu açın ayarlar kısmına tıklayın en alttta sürüm var oraya on kere tıklayın geliştirici mod açılacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.