Şimdi Ara

Android 8.1 Oreo yayınlandı: Android 8.1 ile gelen yenilikler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet1905_47

quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

Google artık otomatik olarak cihazı tanıyıp ona göre optimizasyonu kendisinin yapması gereken bir platform kurmalı. İsteyen kullanıcının buradan sürümü çekip kurması için bir yol oluşturmalı. Windows binlerce farklı olasılık olan sistemlere tak diye kurulurken akıllı telefonlarının 2007 yılından beri çıkan marka/model sayısı bellidir (zaten artık çoğu kullanım dışıdır tutup 2007 model bir telefon için sürüm çıkarmaya gerek yok) bu telefonların konfigürasyonları bütün modellerde belli (Örn. N950F samsung note8 exynos serisi, bu kodlu bütün modellerin donanımı aynı) ve Google, Windowsun yapabildiğinden daha az olasılıkla uğraşacak.

Sitenin Android ile ilgili kısmında bir anket başvuru kısmı koyarsın (gerekirse imei zorunlu başvuru olabilir) eski bile olsa belli sayıdaki kullanıcısı o telefon için bende bu sistemde telefonum olsun istiyorum derse onun için de bir saf android sürümü ayarlaması yaparsın. (2 yılda bir anket başvuru yinelemesi yapar baraj altı kalan cihazları sistemden çıkarırsın)

Telefon seçmek sonrasında model bulmak vs. zor olur diye düşünürseniz sahibinden.com da ilan verirken onlarca çeşit araç içerisinde kendi kategorisini markasını modelini yılını alt modelini motor seçeneğini bulup özelliklerine ulaşmak 1 dakikadan kısa sürüyor. Cihazlar için is bu işlem, Telefon>Samsung>N950F (Samsung Note 8) sadece bu.

3.5 gb indirdigin iso 20 gb oluyor sistem kuruldugunda

1.5 gb yer kaplayan mobil bir sisteme he cihazın sürücüsünü ekleyemezsin

ayrıca her donanım parcasının ayrı yazılm güncellemesi cıkarması gerekecek qualcomm dısında yazılımı becerebilen firma yokki üncelleme devam etsin

ornegin: mediaket islemciler Allaha emanet cihaza ozel cıkıyor yazılım yeni sürüme uygun güncelleme gelmeyince kalyor ortada telefonlar

donanım sürücülerini internet üzerinden de otomatik olarak indirebilir yani gömülü olmasına gerek yok sadece başlangıcı sağlayacak temel seviyede yazılımın gömülü olması ilk için yeterli olur diye düşünüyorum ayrıca google yazılım yapmayan şirketleri donanımsal olarak desteklemeyeceğim der ise yazılım üretmeyen donanım şirketleri piyasada var olmak için yazılım kısmınıda yapmak zorunda kalacaklardır. Bu işletmelerin işlemci yazılımını yapmamalarının nedeni bence yetersizlik den değil daha çok piyasa koşullarının zorlamamasından kaynaklı rehavet

• quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

Android üreticileride akıllanmadı gitti. Kardeşim güncelleme geç veripte veya vermeyip tepki toplayacağına hiçbir değişiklik yapmadan güncelleme verdim de. Adı olsun sadece. İnsanların zaten ihtiyacı yok.Güncelleme alıyorum deyip içi rahatlasın yeter.

Adam Note 8 kullanıyor. Nerde bu güncelleme diyor. Yağ gibi akan telefona güncelleme istiyorlar.

Xiaomi bu işi çok iyi yapıyor.Tavsiye ederim. Her hafta güncelleme var. İçindede all bugs fixed yazıyor

Maalesef o iş öyle basit olmuyor. Android Windows gibi çalışmıyor. Her donanımın driver ı kernelin içine gömülmeli ve güncel işletim sistemiyle tam uyum içerisinde çalışmalı. Ayrıca vanilla android in desteklediği desteklemediği tonla özellik bulunabiliyor bazı telefonlarda. Bunun yanısıra samsung un da kendi framework ü var. Bunu yeni sürüme göre şekillendirmesi ve tam uyumlu hale getirmesi gerekiyor. İşler kağıt üzerinde başlıyor, bilgisayarda devam ediyor, test edilip düzeltiliyor, ondan sonra sunuluyor. Alalede bir güncelleme verse diceksin ki neden şarjı gitmiyor, çok ısınıyor, performans düştü, arada takılıyor, dondu vs vs vs...

• Bu bizim milleti anlamak için çok uzun yıllar inceleme yapılması lazım. Belki o zaman bile anlama kısmının sadece 1/4'ü tamamlanmış olur. Güvenlik yamaları geliyor.. Cihaz zaten kararlı. Pil tüketiminde sorun yok. Uygulamaları kullanabiliyorsun. O zaman problem nedir? Güncelleme ver bana, bana ver güncelleme. Açığımız var diye ''Sanki cari açık'' kendini strese sokacağına git Apple kullan İOS ile güncelleme al. Adam zaten Linux tabanlı sistem kullanıyor.. Sürekli güvenlikten bahsediyor. Yuh artık! Biraz mantık yahu.

• NOKIA ya dönün gafiller !!! Nokia 8 aldı sırada 5-6 var samsungu şişirmeyin !

• Android kullanırken(hep tepe modeller) yılda 2-3 telefon değiştirirdim. Hepsinde bir eksik veya güncelleme sonrası saçma sapan buglar çıkardır. iphone a geçtim kafam rahat. Tabiki androide göre eksikleri var ama en azından sinir küpüne dönmüyorsun.

• güncelleme alamayan notes 8 ciler, yahu önce adam gibi güncelleme alan markalara geçin, HTC VE HUAWEİ, gerisi masal, boşa uğraşmayın....

• https://testssl.kamusm.gov.tr/ adresinden ekran görüntüsü yollar mısınız rica etsem. Telefona sahip arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.