Şimdi Ara

Android 7-8-9-10 Gereksiz Google Uygulamaları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerleyim.

İnternette araştırdım. Ancak konu hakkında güncel metinler bulamadım bulduklarım çoğu eski Android sürümlere ait.

Benim gibi birçoğumuzun aklına takılıyordur diye düşünüyorum.

Bilen üyelerimize danışmak istedim.

Arkadaşlar, Google'in Android'de hazır olarak yüklü gelen uygulamaların çoğunu kullanmıyorum. Bazılarını arka planda çalışırken buluyorum. (Duo, Keep Notlar, YoutubeMusic, Google Hızlı arama, Gmail , Gboard, Filmler ve TV, Asistan, Drive vs.)

Arka planda çalışmasını, ram tüketmesini, şarj yemesini ve kullanıcı verilerini toplamasını pek etik bulmuyorum.

Realme kullanıyorum daha yeni Android 10'a geçtim.

Android 10'la beraber neredeyse hiçbir Google uygulaması kaldırılmamaya veya devre dışı bırakılamamaya başladı. Ancak, 3. parti uygulamalarla kaldırmak mümkün olabiliyor.

Şimdi sizlere sorularım şunlardır,

-Bu uygulamalar kaldırıldığında sisteme bir zararı olur mu?(Stabilite, Performans, Şarj, Optimizasyon)

Bir yerde performans artırır, diğer yerde stabilite sorunları ortaya çıkar daha fazla şarj yer deniyor.

-Çalışmasını engellemeye gerek var mıdır?

-Çalıştırılmasalar belli bir süre sonra uygulamalar standby moduna geçiyor deniyor. Aslı var mıdır?(Şu A.İ. meselesi)

Desteklerinizi bekliyorum.

Teşekkürler....

• - Ben kaldırdım ve bir zararını görmedim.
    - Yer kaplıyor diye kaldırdım.
    - Bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsini devre dışı bırakın. Play hizmetlerin arka planda veri alan uygulamalarının tümünü kapatın.

En az 4-5 saat fazla kullanma imkanınız olur telefonu. Google uygulamaları sistemin ve telefonun bir numaralı düşmanıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.