Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dewilswale

Ekran ayarlarının en altında.

Sadece Uyandırma var..Yanlış hatırlıyorsunuz sanırım..
    En altta çift Tıklama Kamera açma var
  • ugurcanerdem U kullanıcısına yanıt
    Ekleyeceğim çok eksikleri vardı sinirden unutmuşum.

Usb dönüştürücü ile flaş diske veri kopyalama yapana kadar akla karayı seçtim.

Hoparlör Sesi çok kısık. Gürültülü bir ortamda telefonun sesini duymak mümkün değil. Samsung bir çok modelinde bu sorunu aşmış. Orkestra gibi ses veriyor.

Video çekimi esnasına bir çok kez beni yarı yolda bıraktı. Çok ısınıyor kamera kapatıyor. Hatta kendini kapatıyor kitliyor. Bütün önemli anıları kaçırdım.

Çoklu pencere özelliği yok. Mesela tam ekran bir oyun açıkken üst pencere küçük ekranda whatsaptan biriyle mesajlaşamıyorsun. Samsung eşdeğer modellerde bu sorunu aşmış. Hatta ekranı ikiye bölüyor iki farklı ekran seçeneği ile işlem yapabilme imkanı veriyor.

Kablosuz şarj özelliği yok. Çok önemli değil. Ama Bu kadar para verdiğin telefonda büyük eksiklik.

Hileli Asphalt 8 oyununu ve birkaç modlanmış hileli oyunu halen yükleyemedim. İzin vermiyor.uyarı: "Yükleme tamalanmadı"

Whatsaptan şarkı yollamak istediğinde açılan müziklistesinde arama motoru yok. Binlerce şarkı içinden ara bul yolla ooh uzun iş. Alternatif çözümü dosya yöneticisinden gir yolla. Yani sol kulağını sağ elinle tut. Misali..Samsung bu sorunu aşmış.

Samsungun eşdeğer telefonlarına göre daha aklıma gelmeyen bir sürü eksiği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: dewilswale

Ekran ayarlarının en altında.

Sadece Uyandırma var..Yanlış hatırlıyorsunuz sanırım..
    En altta çift Tıklama Kamera açma var

Çift tıkla kapamayı saklamışlar resmen. Ev ekranı ayarlarından giriliyor

• Samsungun gözünü seveyim ya. Sammobile sitesine gir mahalle pazarı gibi. Bütün dünyada yayınlanmış stock room var. İndir odinle bas flaşı yükle.

Sony beş para etmez. Z5 aldım ve çok pişmanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemo100

Ekleyeceğim çok eksikleri vardı sinirden unutmuşum.

Usb dönüştürücü ile flaş diske veri kopyalama yapana kadar akla karayı seçtim.

Hoparlör Sesi çok kısık. Gürültülü bir ortamda telefonun sesini duymak mümkün değil. Samsung bir çok modelinde bu sorunu aşmış. Orkestra gibi ses veriyor.

Video çekimi esnasına bir çok kez beni yarı yolda bıraktı. Çok ısınıyor kamera kapatıyor. Hatta kendini kapatıyor kitliyor. Bütün önemli anıları kaçırdım.

Çoklu pencere özelliği yok. Mesela tam ekran bir oyun açıkken üst pencere küçük ekranda whatsaptan biriyle mesajlaşamıyorsun. Samsung eşdeğer modellerde bu sorunu aşmış. Hatta ekranı ikiye bölüyor iki farklı ekran seçeneği ile işlem yapabilme imkanı veriyor.

Kablosuz şarj özelliği yok. Çok önemli değil. Ama Bu kadar para verdiğin telefonda büyük eksiklik.

Hileli Asphalt 8 oyununu ve birkaç modlanmış hileli oyunu halen yükleyemedim. İzin vermiyor.uyarı: "Yükleme tamalanmadı"

Whatsaptan şarkı yollamak istediğinde açılan müziklistesinde arama motoru yok. Binlerce şarkı içinden ara bul yolla ooh uzun iş. Alternatif çözümü dosya yöneticisinden gir yolla. Yani sol kulağını sağ elinle tut. Misali..Samsung bu sorunu aşmış.

Samsungun eşdeğer telefonlarına göre daha aklıma gelmeyen bir sürü eksiği var.

Otg uyumlu flash belleğimle sürekli dosya kopyalıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Oyun oynarken defalarca arka plandan WhatsApp twitter facebook üzerinden mesajları cevapladım ve ANINDA oyuna döndüm. Sony'yi önde tutan özelliklerinden biri de multitaskingde rakipsiz olmasıdır. Samsung tekrar yükleme ekranına atarken sony direk uygulamayı açıyor.

3 yıldır kullandığım telefonda kablosuz şarj vardı 1 kez kullanmadım. Kağıt üzerinde gözüken özellikten başka birşey değil.

Bir ürünün fazladan 1-2 özelliği olması onun daha iyi, daha kullanışlı olduğu anlamına gelmez

• cemo100 C kullanıcısına yanıt
    Yav hee hee. Bir bitmediniz arkadaşım siz ya sayıyla mı yolluyorlar sizi bu konuya? Beş para etmezse sat cihazı al samsungunu kirletme forumu.

• Sonyden şikayetçi arkadaş. Bende senden şikayetçiyim

• ana ekranda bir süre ekrana basılı tut. daha sonra sağ altta ayarlar-uyutma için iki kez dokunu aç.bu kadar
  • Teşekkür..resmen gizlemişler..Ana ekranda basılı tutunca sağdaki HOME AYARLAR kısmında..

Çift Tıklama ile kapama güzel oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Temmuz 2016; 9:30:14 >
    Sony'nin herkesi sevecek hali yok..Bazılarını sevmez !!!
    Z5 aldım çok mu pısmansın? İyi git samsung al sonra Sony'nin eski telefonu bile güncelleme alırken Samsung 1 sene sonra kesince ağlamayın forumlarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cep Telefonlarına Kamera konulmasına ben şahsen karşıyım..Canon ,Nikon gibi işi Fotoğraf olan Firmalar bile birbiri ile kıyaslanırken Cep telefonundaki Kamera özelliklerini ciddiye almak hata? Var mı var..

Oyun oynamak için de PS3/PS4 ile kıyaslamak yersiz..Cep telefonda Oynadığınız sandığınız oyunlar resmen Orjinal oyunların kırpılmış hali..

PC/Ps3 işlemciler bile oyunlarda resmen ISINIRken telefonlardan ne bekliyorsunuz ki?

O kadar fiyata beklemek hakkımız diyenlere, en basit telefon 700-800 TL..Biraz orta seviye 1000-1500 TL.. Piyasa böyle yapacak birşey yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeon82

Sipariş etmiş olduğum Z5 geldi. Ön ve arka camların sağlamlığı nasıldır?
    Eski telefonum Z2. Çok çabuk çizildiği için ön/arka film ile kullanıyordum, eskidikçe filmi değiştiriyordum.
    Z5 Kolay çiziliyor mu? Öne kutudan çıkan filmi yapıştıracağım akşam ama arkaya gerek var mı sizce?

Alet muazzam ama geri gönderdim.
    Ekranda ortalarda gri/koyu ve daha parlak alanlar var. Menü veya mesaj ekranı gibi beyaz ekranda veya müzik çalarda düz sarı, düz yeşilde falan hemen belli oluyor.
    Umarım iadede sorun çıkmaz.
    Daha önce de kapalı kutudan kamerası arızalı çıktığı için iki defa Z3 iade etmek zorunda kalmıştım.
    İade tamamlansın yeni bir Z5 almak isterim ama ekran problemi korkuttu.
  • R3hab kullanıcısına yanıt
    Hocam düzeltme yapayım..Arkadaşlar sağolsun buldum..Çift Tık kapama mevcut ama şöyle..aatin olduğu ana ekranda boş bir yere basılı tutun..Ekran titreyecek, kırmızı çarpılar oluşacak, sağ altta..temalar, settings ona tıklayın Ana Ekran Ayarları..orada çift Tık kapatma var..

Çift tık açma da Ekran ayarlarında altta

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Temmuz 2016; 9:50:28 >
  • Şuan eşimde xperia z var. Hala ilk günkü gibi sağlam sorunsuz benimle beraber samsung vb cihazları hepsi çöp oldu. Sony gerçekten parasini hak ediyor. Ama devamli 5 ayda amiral model çıkması doğru değil bu benim gibi teknoloji meraklıları için zarar gerçekten ikinci el (sahibinden com katmiyorum)piyasası vicdansiz telefoncuya kalıyor. Düşünün oğluma z2 550 tl ye aldım. Eşime aldigim z modeli 1.5 yıllık kullanılmış cihazı sahibi 2700 almıştı. Ben o zaman 450 tl ye almıştım. Ama ipone de öyle bir durum yok. Altın gibi piyasası var. Ama dedigim gibi sony den başka cihaz kullanmam en son A5 2016 almıştım. Ilk ve son oldu. Şimdide z5 yeşil yada beyaz bakınıyorum .uygun olursa mutlaka alacağım.

• Hocam 6 ayda bir telefon çıkarma politikasını rafa kaldırdı Sony. Diğer hususlar için ise (ikinci el piyasasında değer kaybetmesi v.s) haklısınız. Samsung'a ise note serisi dışında bulaşmamak gerek bana göre. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hocam düzeltme yapayım..Arkadaşlar sağolsun buldum..Çift Tık kapama mevcut ama şöyle..aatin olduğu ana ekranda boş bir yere basılı tutun..Ekran titreyecek, kırmızı çarpılar oluşacak, sağ altta..temalar, settings ona tıklayın Ana Ekran Ayarları..orada çift Tık kapatma var..

Çift tık açma da Ekran ayarlarında altta

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

Bende mevcut değil. Büyük ihtimal güncellemeden sonra gelecektir. Yeni aldığım için güncellemeleri yapmadım. Bugün yapacağım. Teşekkür ederim iyi oldu. Sony her şeyi düşünüyor.

• Carfreak kullanıcısına yanıt
    sony 3 sene sürüyor güncelleme desteği diye biliyorum 2 sene android sürümü güncelleştirmesı 1 sene de güvenlik güncelleştirmeleri düzeltme güncelleştirmeleri vs

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • R3hab kullanıcısına yanıt
    Dikkat, güncelleme yaptıktan sonra 2 tane daha yapıyor..Açıp kapatıyor hoop güncelleme var diyor..telaş etmeyin totalde 3 güncelleme yapıyor arka arkaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorelDraw04

Şuan eşimde xperia z var. Hala ilk günkü gibi sağlam sorunsuz benimle beraber samsung vb cihazları hepsi çöp oldu. Sony gerçekten parasini hak ediyor. Ama devamli 5 ayda amiral model çıkması doğru değil bu benim gibi teknoloji meraklıları için zarar gerçekten ikinci el (sahibinden com katmiyorum)piyasası vicdansiz telefoncuya kalıyor. Düşünün oğluma z2 550 tl ye aldım. Eşime aldigim z modeli 1.5 yıllık kullanılmış cihazı sahibi 2700 almıştı. Ben o zaman 450 tl ye almıştım. Ama ipone de öyle bir durum yok. Altın gibi piyasası var. Ama dedigim gibi sony den başka cihaz kullanmam en son A5 2016 almıştım. Ilk ve son oldu. Şimdide z5 yeşil yada beyaz bakınıyorum .uygun olursa mutlaka alacağım.
    Edit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Temmuz 2016; 15:10:52 >
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.