Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.313
Cevap
122
Favori
513.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Asus powerbank'ım var. Telefonun orjinal adaptörü 1.5 A benim Asus powerbank ise 2.4 A. Arasa sırada onunla sarj etmem bataryaya ne gibi olumsuz sonuçlar doğurur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetnbr kullanıcısına yanıt
    Sorun çıkarmaz çünkü hızlı şarj cihazı 3 A. Ayrıca elektronik aletlere kaç a verirseniz verin onlar ihtiyacı olanı alır. (parçaları toplamda 3-4A çeken özel bir kamera sistemine seri bağlantı ile 8A vermiştim ve 1,5 yıldır hiç sorun çıkarmadı)

• demente D kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi düşünüyorum açıkcası, ayrıca eski telefonumu da uzun süredir defalarca powerbank ile sarj ettim hiç bi sıkıntı olmadı bataryasında şişme falan da yok :)
    Fakat powerbank orjinal sarj aletinden belkide 2 kat daha hızlı sarj ediyor. O yüzden bi bilene danışayım istedim :)

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    http://www.muratdemirci.com.tr/post/H265Nedir

• Cihazı 10gündür inceliyorum siyah rengini aldım ağır bir görünüm veriyor arkadaki mat boyalı cam ve yanların metal oluşu cihazın elde tutulur yapmak için bir artı. Yan metal çerçeveler oldukça sağlam görünüyor diğer xperia z modellerine göre cihazı bükmeye çalıştığımda gıcırtı sesleri en aza indirilmiş bunu farkettim arka camın üst çerçeve kısmındaki çıkıntılı olan alanları kimilerini rahatsız etsede benim hoşuma gitti. Kamerasını inceledim yeterince 4k video deneyimi oldukça iyidi ve fotoğraf çekimlerinde kullanılabilen ar effect özelliğide kameraya sanal bir gerçeklik katarak bir artı yanı daha oluşturmuş ilk bakışta çok net görünen kamerasında zoom yapıp fotoğraf çektim piksellenmeler yoğundu android 6.0 marshmallow ile çözülebileceğini umuyorum şarjı sabah 7den akşam 7ye kadar orta kullanımda %30 şarj bırakıyor. Yoğun kullanımda ise %18 ve %20 arasında seyrediyor. Cihaz mortal kombat oyununda ve aslında diğer oyunlardada alev topuna dönebiliyor 65C ısıyı gördü sıcak bir cıhaz fakat ısınmasına rağmen herhangi bir performans düşüşü yok su altı kullanımı ise denedim cihaz ısındığında suya tuttum yaklaşık 5dk boyunca suya maruz kalan sony xperia z5 olumlu sonuçla testi başarıyla tamamladı arayüzünde kasmalar donmalar samsunga göre %75 daha iyi ve sağlıklı yaklaşık 4 yıllık samsung deneyiminden sonra sony gayet güzel geldi haporlör ve kulaklıkla dinlenilen sesler gayet tatmin edici
    Sd810 kullanıyor olması beni biraz korkutuyor açıkcası ama bir sorun olacacağınıda pek sanmıyorum cihazda stamina modu,ultra stamina modu,düşük pil modu var. Telefonu bekleme modunda kullanmak için uzun süre şarj performansı için ultra stamina modunu tercih edebilirsiniz fakat bazı uygulamalardan vazgeçmeniz gerekmektedir.stamina modu ve düşük pil modu ayrıca bir batarya dostudur samsung vb telefonlarda gördüğümüz güç tasarrufu modu ile karıştırılmaması gerekmektedir.
    Daha çok özellik kısıtlama amaçlı yapılmış araçlardır. Ayarlar-güç yönetimi-pil kullanımı yerini açıp sağ üstte alt alta 3 nokta olan kısımdan yani seçenekler kısmından ayrıca pil gücü tasarrufunuda etkin hale getirip cihazınızı tam bir cimri hale getirebilirsiniz. Bunun dışında cihazın parmak izi sensörü oldukça stabil ve hızşı çalışıyor. Eklemek istediğim tek tük şeyler var. Lollipop android sürümü iyice bozmaya başladı her geçen gün dahada batıyor artık en yeni cihazlardada lollipop durduruldu hatasını görmek mümkün yeni nesil telefonlarda devrim yaratacağı söylenen marshmallow ise merakla beklediğim bir sürüm rev4 cihazı almanızı öneririm. Rev3 cihazlarında haporlör sorunu yaşandığı bir gerçektir. Kutu üzerindeki etiketlerden ımei numarasının olduğu kısımdan rev kaç olduğunu görebilirsiniz. Kutu içeriğinde uch-20 normal şarj adaptörü usb kablosu kulaklık ve belgeler çıkıyor. Hızlı şarj uch-10 quick charge adaptörünün çıkmaması ve yetkili servislerinde 80tl gibi bir fiyatta olması ise oldukça üzücü. Son birşey daha ekleyerek bitireceğim ekranı kilitleyip güneşe doğru tuttuğumuzda yukardan aşşağı hizalı şekilde inen nokta nokta led ışıklara benzer şeyler gördüm bu ekrandaki kristal yada parlaklığı sağlayan lcd ledleri henüz çözemedim ne olduğunu bilen biri benide aydınlatırsa sevinirim. Deneyimlerimi sizlerle paylaştığım için çok mutluyum inşallah cihazı alacak kişilere yeterli bilgiyi sağlayabilmişimdir. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asrete123 -- 25 Şubat 2016; 0:18:10 >

• Selam arkadaşlar benim size bir kaç sorum olacak. Öncelikle Z5 ve Z5c arasında kararsızım boyut farkını önemsemiyorum size göre 800 TL fark var mı iki telefon arasında, Z5 için 800 TL fazla vermeye değer mi ? İkinci olarak Z5c pil ve ısınma olarak Z5 den daha mı iyi kullananlar cevaplarsa sevinirim herkese şimdiden teşekkürler ve iyi geceler...
  • Android 6 ne zaman verilmeye başlınıcak beyler çünki sony z5'ler de pil süresinin uzayacağını söylüyordu haberi olan varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Android 6 ne zaman verilmeye başlınıcak beyler çünki sony z5'ler de pil süresinin uzayacağını söylüyordu haberi olan varmı ?

7 mart gibi bir tarih dolaşıyor

• Asrete123 A kullanıcısına yanıt
    ekranda gördüğünüz noktalar çift tıkla telefonu uyandırmanızı sağlayan reseptörlerdir diye düşünüyorum. sony daha verimli olması amacıyla bu katmanı yüzeye yakın konumlandırıyormuş
  • Teşekkür ederim. Deneyimlerimi aktarcam zaman geçtikçe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asrete123 -- 25 Şubat 2016; 14:20:29 >
  • shiftdelete.net/sony-xperia-z-serisi-oldu-69152

• sony resmi olarak duyurmuş z serisi bitti diye x serisini ben hiç beğenmedim sırf hoparlörleri öyle diye almam z3e parmak izi okuyucusu konulmuş hali,
    z5 efsane kalacak
  • e zaten bu X serisi yeni degil ki, saha once de vardi X serisi

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

e zaten bu X serisi yeni degil ki, saha once de vardi X serisi

Baştan ikinci x8 az sinir etmemişti beni x10 mini almaya gittiğimde ordaki çok bilmiş görevli aynısı diyerek itelemişti bana

• 2016 XPERIA TEMA
    Xperia_Tema_SONY

https://drive.google.com/file/d/0B1ai4X4nE9dAMmNPRHdFaDYtZE0/view?usp=docslist_api

Hoş bir tema indirmek isteyen varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyu -- 25 Şubat 2016; 16:43:32 >
  • Arkadaşlar bu quick charge olayı tam olarak nedir 0dan 100e fulleme süresi 15-20dakika diyolar doğrumu yoksa şehir efsanesimi ?

• Üstte verdiğim tema oraya ekleyemedim resmi
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: benicio

ekranda gördüğünüz noktalar çift tıkla telefonu uyandırmanızı sağlayan reseptörlerdir diye düşünüyorum. sony daha verimli olması amacıyla bu katmanı yüzeye yakın konumlandırıyormuş

O gördükleriniz dokunmatik sensörleri. Cihaz ince olması için camın içine yerleştiriyorlar.

• Beyler pil yüzdesi ni nerden açıyorduk

• Soruma cevap verebilecek varmı quick charge uch10 adaptörü ile hızlı şarj mümkün fakat 0dan 100e fulleme zamanı nekadar deneyen bilen varmı saygılar.

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.