Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (694. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Z5 işlemci ve Pil kapasitesi olarak olarak daha üstün gözüküyor..X modelde Android versiyon daha yüksek ama artı özellik mi tartışılır..Farklar için bakınız
    https://www.gadgetsnow.com/compare-mobile-phones/Sony-Xperia-X-vs-Sony-Xperia-Z5-Premium

Sony bunu hep yapıyor? Yeni telefona "eski işlemci" yeni işletim sistemi koyuyor? Yeni telefonun bir öncekinden daha üst olması beklenirken fiyat düşssün diyemi saçma versiyonlar yapıyor..

Daha garibi yeni sonylerde Kulaklık çıkışı, FM radyo olmayabilr, dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Ocak 2019; 21:42:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chill Out

arkadaşlar merhaba, bir telefona verecek çok fazla param yok.
    yurtdışında öğrenciyim, malum dolar falan baya arttı yani çok fazla para veremeyeceğim.
    Maksimum 600-650TL
    Xiaomi telefonum çöp duruma geldiği için yeni bir telefon almak istiyorum ama yeni çıkan telefonlar da aşırı pahalı
    Aliexpress'den bu telefonu ya da Xperia X sipariş vereceğim, gümrük sorunu olmadığı için gelecektir elime
    Z5 ile X arasında kaldım, biliyorum eski bir telefon, destek yok vs. ama kullanılabilir olması benim için yeterli. 2019'da hâlâ alınabilir bir telefon mu?
    sizden ricam neden Z5 ya da X? her iki telefonu da kullanan var mı? yardımcı olabilir misiniz?

XPERIA X LINK

XPERIA Z5 LINK
    Gümrüğe takılır alamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kara.Hatay kullanıcısına yanıt
    Ben göndermiştim o şekilde cihazı garanti dışı bıraktılar. Ben çinden siyah olan telefonuma siyah köşe istedim ama kaliteli bir yapıştırıcı ile yapıştır belli olmaz tekrar gönder. Aslında bende siyah köşe var lazımsa ücretsiz bir adet verebilirim

• CorelDraw04 kullanıcısına yanıt
    Hocam eleman yurtdışındaymış, bulunduğu ülkenin kanununa göre değişir o senaryo.
  • Arkadaşlar teleservis kapandı mı ben telefonu teleservis ankara necatibey servisine gönderdim. Samsung adıyla faaliyet yapıyor. Cihazım garantisi var sıkıntı olurmu

Servis hizmetleri kvk ya devredildi, arvato artık "markaya özel" servis hizmetlerine başladı asus alcatel vs vs gibi alt sistemler oluşturuldu diye biliyorum. Ama tabi rn iyi bilgiyi telefonla arayarak alabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teleservis Sony cihazlara hizmet vermeyi bıraktı hocam, artık sadece KVK bakıyor bizim cihazlara. Ankara Necatibey'i de yanılmıyorsam İstanbul Maltepe'ye taşıdılar, artık İstanbul'dan çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 18 Ocak 2019; 13:45:55 >
  • Bende cihazı gönderdim ne olacak

• Arkadaş telefonu aldığımdan bari hiç rom yada root gibi bir işe girmedim fakat gerek telefonun yavaşlaması gerekse yenilik arayışı telefona yeni bir rom atma isteği uyandırdı. Konuya göz gezdirdim ama rehber videoların bir kısmı kalkmış bir kısmı eski tam çözemedim. Güncel olarak root işinden anlayan birisi varsa pm olarak konuşup yardım almam mümkün müdür acaba?

• piri reis kullanıcısına yanıt
    Sony DRM Şifrelerini Yedekleme İşlemi - GÜNCELLENDİ
    Bootloader Kilidi Açılması
    Kernel Kurulumu (Boot Image & TWRP Custom Recovery)
    Root Yapımı (SuperSU & Magisk)

Root yapımı için bu aşamalara bak yeterli.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Dostum selamlar, biz bu DRM anahtarlarımızın yedeğini cihaza nasıl geri yüklüyorduk, konu başındaki metodu deneyeyim dedim TWRP'ye geçince ADB cihazı erişilemez (unauthorized) olarak görüyor, kodları kabul etmiyor. Nerde hata yapıyorum sence?

Pilden ötürü KVK'ya vereceğim Z5'i de böyle yollarsam garanti dışına atarlar.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Selam hocam. Valla bilgim yok.

Ama denemek için kabloyu tekrardan çıkar tak
    belki daha güncel kernel kullandığın için olabilir konunun başında kernel vardır illa ki onu yükle dene.
    Hata ayıklama falan kapalı olabilir ona bak.
    ADB sürücüleri yüklü olmayabilir onu yükle.
    Hepsini denedim, maalesef sonuç aynı :( Çekirdek olarak da @theVerge hocamızın XDA'da paylaştığı DRM düzeltmeli çekirdeğini kullanıyorum. Kendisi meşgul herhalde bu aralar, o yüzden uğramıyor pek buralara, bir de o baksın, o kesin biliyordur ince detayına kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 20 Ocak 2019; 11:55:4 >
  • Rafta duran Z5 imi tekrar aldım elime, ne kullansam rom diye denerken.. LineageOS ve tabiki MoKeeOS en iyisi şuan için. MoKeeOS da arayüz özelleştirmeleri kendiliğinden geldiğinden ben onu tercih ediyorum. Güncellenme periyodu yeterli, önceden biz derler koyardık şimdi otomatik derlenip sistem kendi ekliyor. Hiç uğraşmıyoruz.. Yeni başlayacaklar için hepsi bir arada link aşağıdadır.

TWRP v3.2.1
    LineageOS - aylık güncelleme
    MoKeeOS - 2 & 3 haftalık güncelleme
    Open GApps (ARM64, 7.1, pico)
    Magisk

LKT (Legendary Kernel Tweaks)
    FSC™ V5.1 Thermal MOD

Nasıl yapılır?
    Recovery yüklenir (cihazı kapa, ses kısma ve güç, titreyince gücü bırak, ses kısmaya basılı tut)
    Advance wipe dan dalvik, system, cache ve data seçilir (işlem bitince kapatılır ve tekrar recovery açılır)
    Install dan rom seçilir add more zip den gaaps seçilir
    Kurulum biter telefon açılır, ve kapatılıp tekrar recovery açılır
    Install dan LKT seçilir add more zip den fsc seçilir, en son magisk seçilir
    Sırayla kurulur ve cihaz yeniden başlatılır..

Bu şekilde kurulum yapıldı, LKT (balanced) seçildi. Bunların sonucunda AnTuTu v7.1.4 sonucu 70.000 çıktı. LKT den yüksek konfigürasyonları seçebilirsiniz yükseltmek için ama cihazınız ısınacaktır o zaman..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 20 Ocak 2019; 13:15:17 >

• hocam şu romu birde z5 premium tek simli versiyona yapsan efsane olacaktı.

@BRC_KHAN birde şu kaan hocamın bir sorunu var. Çözecek tek adam sensin şu an.
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    ★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

Şeref hocam hoşgeldiniz, XDA'daki konunuz ve buradaki desteklerinizden ötürü emeğinize sağlık diyerekten başlamak istiyorum. VulkanAPI ve V5.1 Termal Modülü ile beraber Antutu'da 100k üzeri sonuç alabiliyorum, ısınması da ortalama. Stok rom kullanıyorum, ort 5-5,5 saat arası ekran sürem var ve telefonun pili 3 sene rafta durduğu için yıpranmış durumda. Ona rağmen genel senaryoda memnunum. KVK'ya göndermeyi düşünüyorum pil değişimi için de DRM yedeğimi yazdığınız rehberdeki gibi bir türlü yükleyemedim. Bir ara ilginenirseniz müteşekkir olurum hocam.

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    105k lar çok uçuk rakamlar yazık cihaza :) DRM yedeğinde problem yaşatmaması lazım ilk sayfadaki yönergeler ile konudan 4 arkadaşa uzaktan bağlanıp yapmıştım. Kendi yapanda vardır elbet. Eksik bir ayar veya windows kaynaklı olma ihtimali olabilir mi sorunun? Nette arattın mı?

İlgili dosyaları indirirsen (Flashtool ve FTF) müsait bir zamanda bakalım.

FTF yi XperiFirm ile indirebilirsin kendi cihaz sürümüne uygun olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 20 Ocak 2019; 15:57:13 >
    Z5P cihaz yok bende ama Z5 için çinden bir arkadaşla ortaklaşa çalışmıştık. Onun asıl cihazı Z5P ve zaten var onun için sistemde rom. Konunun başına da yazmıştık Dual desekte bir sitede tek simde destekleniyordu LineageOS altyapısını kullanıyor sonuçta. Deneme fırsatın oldu mu hiç?

https://download.mokeedev.com/?device=satsuki
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Z5P cihaz yok bende ama Z5 için çinden bir arkadaşla ortaklaşa çalışmıştık. Onun asıl cihazı Z5P ve zaten var onun için sistemde rom. Konunun başına da yazmıştık Dual desekte bir sitede tek simde destekleniyordu LineageOS altyapısını kullanıyor sonuçta. Deneme fırsatın oldu mu hiç?

https://download.mokeedev.com/?device=satsuki
    Deneme fırsatım olmadı ama eğer çindeki akadaşın herhangi bir iletişim adresi varsa ona da sormak isterim. Şuan m-rom yüklü stok tabanlı ama özelleştirme açısından yeterli gelmiyor.

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Hocam arattım bir çok forumda fakat sorunla ilgili çözümü geçtim, "Guide for Restoring DRM Keys for Z5" gibisinden ne XDA'da, ne 4pda'da ne de başka bir yerde başlık bulabildim, varsa yoksa DRM yamaları çıktı hep karşıma.

Bir yandan da Z2 ile uğraştığım için Flashtool ve ADB fonksiyonel olarak kurulu, ek olarak Z5 sürücülerini de kurdum. Fakat hata ayıklama açıkken usb'ye bağladığımda tespit edilen cihaz TWRP'ye geçtiğim anda "unauthorized" olarak gözüküyor. Kodu enterladığım zaman da bundan dolayı cihaz algılanamıyor hatası veriyor.

Dipnot olarak daha önceden yedeği geri yüklemeyi başarmıştım, bu sefer neyi yanlış yaptım da olmadı bir türlü anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 20 Ocak 2019; 16:16:58 >
  • 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.