Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theVerge

Stok yazilim yuklersin flashtool ile ekran ayarlarindan efekt kismindaki ozellik calisiyorsa yuklenmistir.. servis menuden de kontrolu var..

ben ı x reality süper canlı moddan bişey anlamıyom :D şimdiye kadar hep bl kırık kullandım ondan mı bilmiyorum ama drm fix kernellerde de anlamadım. neyse servis menüden bakayım kuracalayım biraz.

edit: etki ediyomuş evet :) şuan drm fix stock kernel var çalışıyor. heralde sizin kerneldi oda 6.0.1 için olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 17 Mart 2018; 21:10:4 >
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Etkiler elbet kirmizilar biraz daha parlak kirmizi olur detaylar keskinlesir.. O resme bastikca degisir, video da var orda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 17 Mart 2018; 21:12:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Etkiler elbet kirmizilar biraz daha parlak kirmizi olur detaylar keskinlesir.. O resme bastikca degisir, video da var orda..

gerçek renkleri vermesi yeterli diye hiç açıp denememiştim. videosunda baktım sahte kontrast felan veriyor gibi geldiydi.samsung un fotolarıda öyleydi bi ara S serisindeki. Ayrıca bu işlev kendi galeri ve video programında var sanki. şimdi gplayden indirdim galeri programı ya ben algılayamadım yada onlarda çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 17 Mart 2018; 21:36:25 >
  • 6. Aldığınız DRM Şifreleri imajının adını "TAbackup.img" yapınız ve "TAbackup.img" dosyasını "C:\Flashtool\x10flasher_lib" içine atınız, sonrasında TWRP yi açıp, komut satırından "adb push TAbackup.img /data/local/tmp/TAbackup.img" komutunu yazmak. Bu komut dosyayı telefona atacaktır.

7. TWRP açıkken komut satırına "adb shell dd if=/data/local/tmp/TAbackup.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/TA" yazınız ve onaylayınız.

twrp açıkken komutları twrp den mi yazcaz yoksa x10flasher_lib dosyasından mı

edit: twrp ile yükledim. ilk denemede 2. komutu yazmamıştım ztn ve twrp açık değildi. İlk denemeden sonra bootlop oldu yeniden 6.0.1 kurdum. niye yaptım bilmiyorum ama Rootladım tekrar :D sadece kernel atsamda twrp oluyodu. neyse brick oldu yazılım onarma yapıyor companiondan bl uyarısı vermedi baklm bide yükseltme yaptırcam uyarı vermezse olmuştur heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 18 Mart 2018; 0:39:20 >
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Yazılanlar dışında neden sofistik şeyler deniyorsunuz anlamış değilim :) sadece sizde değil onlarca pm aldım bu konuda. Adım adım sakince 3dk da yapılacak işi 3 saatte yapanlar var :) Usb hata ayıklamayı açıyoruz, cihaz açıkken CMD den adb devices komutu verip izin veriyoruz. TWRP açıkken 2 komut yazıyoruz, komutlar CMD üzerinden her zaman..

Yazılım yükledikten sonra root atmayın sistem bütünlüğünü bozmayın. TWRP yeterlidir.. İşlemleri uygulayıp telefonu kapatıp stok yazılım kurduğunuzda işlem tamam. adb komutları root gerektirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 18 Mart 2018; 13:9:55 >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Dostum bu aralar kafayı z5p için oreo güncellemesine takmış durumdayım, nexus 6p ile aynı konfigirasyonda bizim cihazlar, 6p nin 8.1 kernelini perişan ettim içinden adreno, işlemci ve diğer sürücülerini ayıklıyorum sonra derleyip .img haline getireceğim, kernel derleme konusunda tecruben varsa yardımcı olursan sevinirim kerneli çalıştırbilirsek extenz'in yeni yayınladığı sisteme entegre edip
    insanlık yararına bir iş çıkartmayı planlıyorum :)

kernel kaynakğı =https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/development/rom-t3488519
    baz aldığım sistem =https://forum.xda-developers.com/xperia-xz/development/rom-existenz-n-v1-0-0-23-12-16-t3524599

• quote:

Yazılanlar dışında neden sofistik şeyler deniyorsunuz anlamış değilim :) sadece sizde değil onlarca pm aldım bu konuda. Adım adım sakince 3dk da yapılacak işi 3 saatte yapanlar var :) Usb hata ayıklamayı açıyoruz, cihaz açıkken CMD den adb devices komutu verip izin veriyoruz. TWRP açıkken 2 komut yazıyoruz, komutlar CMD üzerinden her zaman..

Yazılım yükledikten sonra root atmayın sistem bütünlüğünü bozmayın. TWRP yeterlidir.. İşlemleri uygulayıp telefonu kapatıp stok yazılım kurduğunuzda işlem tamam. adb komutları root gerektirmez.

ilk denemem dalgınlık ve acelecilikle oldu :) 2. komutu hiç yazmadım :) daha sonra twrp açmadan deneme yapayım dedim. olmadı tabi :D orda bi yarım saatim gitti. sonrasında rootuda el alışkanlığı ile yaptım :D brick oldu bl kapatınca. neyseki kapanmış bl 7.1.1 ile teslimata hazır ettim cihazı. artık z5 konusunda misafir olarak takılırım :)

• Inanin hic vaktim yok ona ayiracak. Cihaz da bende olmadigi icin surec oldukca zorlasiyor. Yardimci olmak isterdim ama uzgunum..

• Androplus ta pre alpha kernel vardı 8.1 için sadece ekran ses ve modem çalışıyordu. Adam da zaten uğraşmayıp x serisine geçti. Kısacası uğraşmaya zerre değmez hocam gelirse stabil lineage dan gelir yoksa kimse sony nin yamalı sürücülerini portlamaya uğraşmıyor artık. (z5 hala 5.1 deki sürücülerini 7.1 de kullanıyor.)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Istad rootladim ben cihazi ne yapmam gerekiyor

• ugurdogan57 kullanıcısına yanıt
    Yarin bakalim isterseniz, teamviewer ile telefona baglanmam gerekecek.

• Selamlar, ilan numarası 539196562 olan cihaz alınır mı sizce? Fiyat uygun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warbow07

Selamlar, ilan numarası 539196562 olan cihaz alınır mı sizce? Fiyat uygun mu?

fotoğraf bile yok. 1 aylık z5 i neden satıyor. ayrıca 100-150 tl daha koyarsanız sıfır alırsınız gerek yok bence o riske

100 tl bile gerek yok 50 tl farkla sıfırı varmış :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 19 Mart 2018; 17:39:53 >
    Olir ustad. Pm atamiyorum ben nedense siz bana tel nonuzu pm olarak atabilirmisiniz?

• warbow07 W kullanıcısına yanıt
    2.el cihazlardan olabildiğince uzak durun. Elinizde patlar elbet.. paranıza yazık.

Adam alıp elinde bükse cihazı sağa sola, su geçirmezlik sizlere ömür birsürü mikro açıklık oluşuyor..
  • ugurdogan57 kullanıcısına yanıt
    discord.gg/np4BTQs

Telefon numarası değilde discord davet linki atayım, dahil olursunuz yarın akşam 7 gibi..
  • Beyler bişey soracağım. Telefonun sanal tuş kısmının olduğu kısım video izlerken kaybolduğunda şunu fark edşyprum. O sanal kısmın olduğu kısmın en alt tarafı vtelefonun üst kısmından biraz daha koyu. Yani daha az ışık veriyor. Ama ghost screen gibi değil demek istediğim. Çok ince 1 milimlik bi çizgi gibi bi alan tüm ekrandan biraz daha karanlık. Sizde de böyle mi ekran? Videolarda telefonu bi sağ yana bi sol yana çevirince fark ettim ki o kısım biraz daha karanlık çok göze batmıyor. Fazla dikkat çeken bi ayrıntı değil ama ister istemez takılıyor gözüm.

• Mi6 vardı çok sıkıldım sattım Sony reyizi özledim xz1 alıcaktım limit olmadı z5 siparişi geçtim bakalım cuma günü elimde inşallah izlenimlerimi aktarırı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 22 Mart 2018; 5:22:30 >
  • Beyler eXistenZ MM ve LineageOS romlarını denedim fakat sorunlarla karşılaştım.
    eXistenz romunda mobil veri çalışmıyor, acık gözüküyor(barda sinyal simgesinin yanında normalde oldugu gib herhangi bir ibare cıkmıyor ama internete baglanmıyor.
    Lineageos da ses kalitesi aşırı derecede bozuk cıkıyor.

Bunların çözümü var mı? Bi el atsanız size zahmet.Yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyasar064 -- 23 Mart 2018; 17:5:49 >
  • hyasar064 H kullanıcısına yanıt
    ROM geliştiricileri biz değiliz, bu sebeple yardım etmemiz mümkün değil. xda daki kendi konularına yazmayı deneyin..
  • 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.