Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (608. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ee tabiki yani.. Sistemin kendi recovery si gidiyor sistem dosyalari degisiyor vs. vs. 3-4 sayfa once linkleri paylastim. FTF yi indirip ilk sayfadaki flashtool kurulumunu yapin. Tekrar boot dosyasini flashlayip, twrp kurup root atabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Xperia Companion'dan yazılım onarımı yaptım sıfırdan temiz kurulum yaptım şimdi cihaz açılıyor ve sistemi güncelleyip öyle root yapacağım.
  • Hocam şuanda cihaz açıldı.Yazılım güncellemeye girdim 3 adet uygulama güncellemesi geldi ama sistem güncellemesi gelmedi neden acaba? cihazınız güncel diyor altta sonymobile ın sitesinin linki var girdim oraya IMEI no'yu da girdim cihazınız için güncelleme mevcut diyor neden hala gelmedi ki?
  • ro0ot kullanıcısına yanıt
    FTF den kurun yazılım güncellemesi gelmez. Sizin BL unlock cihaz.. Benim verdiğim kernel kurduktan sonra güncelleme bildirimi alırsınız, içerisinde drmfix var..

Size Flashtool ile kuracaksınız dedim gidip yazılım onarımı yapıyorsunuz, FTF kurup verdiğim kernel kurun çalışacak her şey düzenli..
    cihazın BL kilidini tekrar kapatıp öyle yazılım onarımı yaptım.güncelleme gelmedi acaba en güncel hali mi kuruldu ondan mı gelmedi güncelleme?şimdi kerneli kurmam için kilidi açmam gerek bu sefer güncelleme kurulmaz?
    DRM yedeklerini kurup, BL kilidini kapatabildiyseniz sorun yok o zaman. Yazılım onarımı son sürümü kurar, girip bakın hakkında kısmından sürüm numarasına. Son sürüm 32.4.A.1.54..

Ekran kısmından iyileştirme özelliğine girip X-reality vs. gibi seçeneklere basın bakalım eğer o iki resim arasında fark oluyorsa bl kilidi başarılı şekilde kapanmıştır. Olmuyorsa sıkıntılı demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 16 Ekim 2017; 1:12:26 >
    xreality çalışmıyor.sizin verdiğiniz ftf yi indirdim onu flaşladıktan sonra kerneli flaşliym sonra sistem güncellemesini kurayım ama kerneli flaşlamak için bl kilidini açmak gerekmiyor mu bl yi açarsam güncelleme kurulmaz
    Benim verdigim FTF en son sistem zaten. Onu kurduktan sonra yeni guncelleme olmayacak.. 3-4 sayfa geride olmasi lazim..

EK: BL kilidiniz kapanmamis zaten halen acik. DRM yedeklerini almadiysanizda kapatamazsiniz fastboot uzerinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 16 Ekim 2017; 6:33:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

DOSYALAR HAZIR Z5 SEVERLER

32.4.A.1.54 7.1.1 Tek Sim : Google Drive

32.4.A.1.54 7.1.1 Çift Sim : Google Drive

İçlerinde TWRP ve Patch edilmiş boot dosyaları mevcut. Kurulum ilk sayfada anlattığım gibi..

dmverity, sony ric, drm fix ve son sürüm 1.27.2 busybox eklendi..

fastboot flash boot 32.4.A.1.54_X.img
    fastboot flash recovery twrp_recovery_X.img

root yönteminde yazan aşağıdaki satılar hala geçerlimi

SuperSU : Android 6 için daha iyidir. Android 7 de pil tüketimini artırır.
    Magisk : Android 7 için en iyisidir. Dilerseniz Android 6 içinde kullanabilirsiniz.
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Aynen SuperSU halen 2.82 sürümünde pil tüketimi sıkıntılı. Magisk aldı başını gidiyor, yakın zamanda Magisk ile artık Xposed'a bile gerek kalmayabilir :)
  • dün kurulumu falan hallettim bootu rootu falan sonra aradan bir süre geçti ve birden telefon reboot atmaya başladı kırmızı ışık yanıyordu ve boot animasyonunda donuyordu ve tekrar reboot atıyordu sizce sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ro0ot -- 17 Ekim 2017; 16:20:0 >
    Hocam xz kullanıyorum. Root gerektirmeyen, applerin cpu kullanımını anlık olarak gösteren bir app var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ro0ot

dün kurulumu falan hallettim bootu rootu falan sonra aradan bir süre geçti ve birden telefon reboot atmaya başladı kırmızı ışık yanıyordu ve boot animasyonunda donuyordu ve tekrar reboot atıyordu sizce sebebi nedir?

ilk defa öyle bişi duydum. telefon çalışırken normal şekilde kısa süre sonrada öyle bi sorun olduysa donanımda bişey vardır belki. benim pc geçenlerde yapıyodu (durduk yere yeni açılsa bile res atıp kapanıyordu) klasik türk usulü söktüm tozlarını temizledim kabloları kontrol ettim düzeldi :D
    Telefonu fastboot moda alip benim verdigim boot dosyasini tekrar flashlayin. Duzelirse root dosyasinda hata vardir ne denediyseniz tersini deneyin magisk veya supersu.

• Bu son güncelleme ile de mobil veriyi bozdular,

Mobil kullanıyorum, Wifi ağına bağlanıyorum, wifiden kopunca internete bir daha restarrt atana kadar bağlanmıyor.

• Sonu 54 ile biten yeni güncelleme tek hatlı olanlara gelmedi dimi halen. Ben hala 7.1 güncellemedim. Güncellemeden yenisi gelirse ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerotobil -- 17 Ekim 2017; 21:6:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Sonu 54 ile biten yeni güncelleme tek hatlı olanlara gelmedi dimi halen. Ben hala 7.1 güncellemedim. Güncellemeden yenisi gelirse ne olur?

Tek simli modellere de geldi, 1 hafta kadar oluyor güncelleme yapalı.
    Teşekkür ederim birazdan bakıcam

• Son güncellemeden sonra googleplay haricinde uygulama kuran oldu mu. apk larım yarısını kurmuyor bende. Sonrakı ye basıyorum ılerlemıyor hatada vermıyor
    https://drive.google.com/file/d/0B86gc3T0Y9cAeHZUX0ZXbW53Zjg/view?usp=drivesdk

Şu apk yı kuramadım mesela deneyen olursa yazsınlutfen.

Apk boat browserın kurulum apk sı (tarayıcı) son surumde kuramadım acaba dun xposed kurarken brıck ettım telı ondan mı oldu yoksa son guncellememı anlayamadım.

Tıtanıum backupta da boat ı kuramamıstı ama emin olamadım

edit....
    xposed yüklerken sorun yaşayıp brick olmuştu üstüne 2 3 zip daha yükledim telefon açıldı. ondan sonra olmuş. başka bi z5 te aynı uygulamaları denedim çalıştı

@theverge @FrknEgeOztrk
    sizce neden böyle bir hata ile karşılaşmış olabilirim. şimdi tekrarda flashlama kurulum yapacağım. ama akıllanmadım :D yine xposed yüklemeyi denicem :D

edit2: şimdi tekrar yükledim bu sefer aynı sorun olmadı. yine bootlop oldu ama ilk denediğim zip i hiç denemedim xposed installerin içinden güncellerken oldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 19 Ekim 2017; 19:26:58 >
  • 
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.