Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Kapasitesi kritik derecede azaldığında değiştirmeniz gerektiğini size söylüyor zaten, özel bir çabayla o seviyeye getirmek istediğinize göre halen işlevsel..

Snapdragon 610 işlemciye 2400 mah değerine düşmüş batarya işlevsel? Güzel güzel 😁

Snapdragon 610?

Hangi cihaza sahipsiniz sorabilir miyim? Eğer Z5 ise daha ne aldığınızdan bir habersiniz.. Pil konusunda karar vermeniz güç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 23 Temmuz 2017; 19:33:45 >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    4 tane de a57 ekleyince s810 oluyor işte
  • Şimdi burda yazan sürelerle yandaki sayıyı mı çarpıp hesaplayacağım,yoksa yandaki sayı kadar toplamda bahsedilen süre kadar mı uyanmış cihaz.?

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NirceNidya kullanıcısına yanıt
    Sizin değerlerde sıkıntı var sadece bu kadar mı harcamalar? 3 saat 7 dakikanın %33 ü uyanık kalmış cihaz. O değerler ile çarpmıyorsunuz, yazan m ve s ler dakika ve saniye biçiminden toplam değerler. xX şeklindeki değerler kaç kez cihazı tetikleyip uyandığını gösteriyor. Cihazınız toplamda 1 saat uyanık kalmış, üstteki uygulamayı gizlemek için sayfayı kaydırmadıysanız ve daha üste çalışan programlar yoksa eğer, asıl uyanık tutan program burada listelenmemiş.

Benim 8 saatlik kullnımımda %4 uyanık kalmış yani yaklaşık 17-18dk ve harcayan uygulamaları topladığımda bu değer tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 23 Temmuz 2017; 21:24:42 >
    Hayır gizlemedim.Benim de dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim.Boşta dururken çok harcıyor bakıyorum değerler normal gibi .Hangi yola başvurmam lazım?
  • NirceNidya kullanıcısına yanıt
    Root suz oldugu icin belki tam okuyamiyordur degerleri. Onarim yapmanizi oneririm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

quote:

Kapasitesi kritik derecede azaldığında değiştirmeniz gerektiğini size söylüyor zaten, özel bir çabayla o seviyeye getirmek istediğinize göre halen işlevsel..

Snapdragon 610 işlemciye 2400 mah değerine düşmüş batarya işlevsel? Güzel güzel 😁

Snapdragon 610?

Hangi cihaza sahipsiniz sorabilir miyim? Eğer Z5 ise daha ne aldığınızdan bir habersiniz.. Pil konusunda karar vermeniz güç..

810 yazıcaktım. Ayrıca full hd ekran ve böyle güç tüketen bir işlemciye 2400 pilin işlevsel olduğunu neye dayanarak söylediniz? ilk gün alınan z5 sağlıklı pili olmasına ramen günü çıkarmıyorken ben mobil veride 2400 mah pille ne yapayım? Yok bunun mantıklı izahı olamaz sırf yorum yapmak için yorum yapmaktaki amaç nedir? adam yardımcı olmaya çalışmış bu neyin şekli onu da çözemedim.

• Arkadaşlar şarj olma sürelerinizi yazabilir misiniz? Sanırım çok geç doluyor benimki. 45 dakikada %5'ten anca %50 oldu. Hiç test etme fırsatım olmamıştıda.
  • Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    Peki. Gönderin servise ve yaptirin.

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    QC 2.0 şarj aletiyle hızlı dolar, oda Sony tarafından kısıtlandığından (batarya ömrü uzasın diye) 2 saati bulur. Normalde QC 2.0 ile 3000mah batarya 1,5 saat veya bir tık üzerinde doluyor.

Şarj aletiniz uch10 veya uch12 değilse QC 2.0 değildir.

Farklı QC 2.0 cihazlar ile de 2 saate doluyor..

Buda normal ile hızlı şarj arasındaki farkı gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 23 Temmuz 2017; 23:12:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazors

aynen tarihi görünce ben de şaşırdım @theVerge

şarjın daha iyi gitmesi için telefonu cebimde taşırken 2g de mobil veri açık kullanıyorum. çok ciddi bir şarj tasarrufu sağlıyor ve online bildirimler ve whatsapp vs. gibi mesajlaşma programları için yetiyor. hızlı internete ihtiyacım olunca 3g/4g moduna alıyorum. size de tavsiye ederim. 4g denildiği gibi daha az şarj tüketmiyor reelde.@osmancan71

eski telimde bende aynı şekilde yapıyordum bu telde bıraktım o alışkanlığımı ama tekrar döncem heralde :) 5g için hepsinden az şarj yicek yazmışlar bi yerde baklm o nasıl olcak :D
  • @Bianconero DRM yedeklerini geri yüklerken hata alıyordu teamviewer üzerinden onu hallettik. Yedek geri yükleme kısmını düzenledim tekrardan. TWRP açıkken geri yüklersek sorun yaşatmıyor. Cihazını ekrandaki beyazlaşma sorunundan dolayı garantiye yollayacak olduğu için bunu yaptık.

Ek olarak @Bianconero LineageOS denemiş birisi ve son sürümlerde sesin çok yüksek olmasından dolayı hoparlörleri zarar görmüş, belli bir seviyeden sonra seste bozulmalar oluşmuş. Buradan herkesi uyaralım dedik, LineageOS kullanacaklar ses seviyelerini son ayarda kullanmayın 2-3 tık altında kullanın maksimum seviyenin. Zaten oldukça fazla çıkıyor ses..
  • quote:

@Bianconero DRM yedeklerini geri yüklerken hata alıyordu teamviewer üzerinden onu hallettik. Yedek geri yükleme kısmını düzenledim tekrardan. TWRP açıkken geri yüklersek sorun yaşatmıyor. Cihazını ekrandaki beyazlaşma sorunundan dolayı garantiye yollayacak olduğu için bunu yaptık.

Ek olarak @Bianconero LineageOS denemiş birisi ve son sürümlerde sesin çok yüksek olmasından dolayı hoparlörleri zarar görmüş, belli bir seviyeden sonra seste bozulmalar oluşmuş. Buradan herkesi uyaralım dedik, LineageOS kullanacaklar ses seviyelerini son ayarda kullanmayın 2-3 tık altında kullanın maksimum seviyenin. Zaten oldukça fazla çıkıyor ses..

özelden konuştuğumuz lineage os da bi çok apk hata veriyor demiştim. o şuan naougat stock 7.1.1 de de var. yani sorun android sürümünden . yada benim tel bozuk :)

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Apk ların durduk yere hata vermesi mümkün değil. Ya eski sürüm apk ları kullanıyorsunuz dur yada nougat api sine uyumlu değillerdir, yada sistemden gerekli lib dosyalarını silmiş olabilirsiniz. Şuana kadar hiçbir hata almadım ben. Sıfırdan N kurulumu yapabilirsiniz Flashtool ile wipe seçenekleri seçili bir şekilde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 24 Temmuz 2017; 1:27:30 >
    Hocam uygulama dediğiniz gibi ölçümleri root olmadığından düzgün yapamıyor galiba. Mesela bende bu şekilde arka planda çalışan göze çok çarpan bir şey göremedim ben dün de baya bir kullanıp baktım durum yine aynı. Ama pil tüketimine girdiğimde bu şekilde telefon boşta tüketim hep %10-20 arasında. Bi şekilde telefon boşta pil yiyor. Belki de normal bi durum ama eskiden var mıydı diye düşünüyorum hatırlamıyorum. Bu olay yüzünden tekrar kurulum da yaptım değişen bişey yok. Şu boşta tüketim olmasa 5 - 5,30 ekran süreleri alıcam. Bu gidişle yakında root işine girişicem gibi

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

• quote:

Apk ların durduk yere hata vermesi mümkün değil. Ya eski sürüm apk ları kullanıyorsunuz dur yada nougat api sine uyumlu değillerdir, yada sistemden gerekli lib dosyalarını silmiş olabilirsiniz. Şuana kadar hiçbir hata almadım ben. Sıfırdan N kurulumu yapabilirsiniz Flashtool ile wipe seçenekleri seçili bir şekilde..

aslında çoğu programım titanyum yedeği hatta z1 den gelen bile var arasında :D ama g playden yüklenenlerdede benzer şeyler oluyo . durduk yere değilde mesela bazen telefon kasıyor ozaman ard arda ön planda kullandığım 1-2 tanesi hata verebiliyor
  • quote:

QC 2.0 şarj aletiyle hızlı dolar, oda Sony tarafından kısıtlandığından (batarya ömrü uzasın diye) 2 saati bulur. Normalde QC 2.0 ile 3000mah batarya 1,5 saat veya bir tık üzerinde doluyor.

Şarj aletiniz uch10 veya uch12 değilse QC 2.0 değildir.

Farklı QC 2.0 cihazlar ile de 2 saate doluyor..

Buda normal ile hızlı şarj arasındaki farkı gösteriyor.

Teşekkürler benimde 2 saati buluyor normalmiş o zaman. 4 veya 4 buçuk saat ekran süresi aliyorum wıfı 2G karışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 24 Temmuz 2017; 13:27:7 >

• Hocam dediğiniz gibi önce boot dosyasını denedim sonuç alamadım ardından ftf dosyası ile 6653 kurdum parmak izi özelliği geri geldi root olarak da magisk ile supersu arasında tam olarak ne var sizin önerinizi dikkate alarak xda linkinizden magisk kurdum
  • RecepGk R kullanıcısına yanıt
    TR rom ciksada bir rahatlasak niye halen sunmadilar anlamis degilim. Ben phh kullaniyorum genelde sadece root yetkisi isimi goruyor. Magisk hide veya Magisk mod ozelligini kullanmayanlar phh ile isini gorebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 24 Temmuz 2017; 14:44:23 >
  • 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.