Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nino321

lineage os yüklediğimde açılıyor fakat gapss da sorun cıkıyor

Sorun nedir? Hangi sürümü kurdunuz?
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    arm 64 7.1 gapps sürümlerinin çoğunu telefonuma kurdugum lineage os sürümü için denedim ama sony logosundan sonra açılış ekranında kalıyor(beyaz geçiş efekti olan ). Gapps yüklemeden play store apk ve hizmetlerini kurmayı denedim başaramadım.
  • nino321 kullanıcısına yanıt
    Lineage kurulumu yaptıktan hemen sonra Install seçeneği ile gapps kurmanız gerekiyor. Cihazı hiç açmadan.. Sonradan yapılan yüklemelerde hata alırsınız.

İlk defa sizden duyuyorum bu problemi, yanlış bir şeyler yapıyor olabilirsiniz.. Eğer root dosyasını kuruyorsanız onu cihaz 1 kez başladıktan sonra kurmalısınız. Rehberde yazdım zaten..

Wipe işlemlerini yapın. LineageOS kurun ve ardından bu Gapps pakedini kurun..

https://github.com/opengapps/arm64/releases/download/20170621/open_gapps-arm64-7.1-pico-20170621.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 21 Haziran 2017; 13:33:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Lineage kurulumu yaptıktan hemen sonra Install seçeneği ile gapps kurmanız gerekiyor. Cihazı hiç açmadan.. Sonradan yapılan yüklemelerde hata alırsınız.

İlk defa sizden duyuyorum bu problemi, yanlış bir şeyler yapıyor olabilirsiniz.. Eğer root dosyasını kuruyorsanız onu cihaz 1 kez başladıktan sonra kurmalısınız. Rehberde yazdım zaten..

https://github.com/opengapps/arm64/releases/download/20170621/open_gapps-arm64-7.1-pico-20170621.zip

dediğiniz gibi uyguladım çözüldü çok teşekkür ederim. Kullandıgım saf android tabanlı en güncel rom.

• quote:

Orijinalden alıntı: nino321
    quote:

dediğiniz gibi uyguladım çözüldü çok teşekkür ederim. Kullandıgım saf android tabanlı en güncel rom.

Rica ederim :)

Klavye olarak Chrooma kullaniyorum LineageOS ile sizede tavsiye ederim.. AOSP klavyeyi sevmiyorum ben.

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 21 Haziran 2017; 14:43:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acayip telefonmuş gerçekten şaşırdım. Maşallah diyorum.
  • rocker1903 kullanıcısına yanıt
    Acayip derken Z den Z5 e geçmek elbet fark yaratmıştır ama Sony nin Xperia serisindeki tüm cihazları aynı hissiyatı veriyor genelde..
  • Herkese Merhaba

Z5 serisine ne zaman 7.1 gelecek bilgi var mı?

Teşekkürler

• yeni güncelleme ne zaman gelecek bilen var mı ?
  • quote:

Ben dpi değiştirmiyorum, ekran oranından memnunum. O sebeple yardımcı olamayacağım. Ekrana sığdıramadığı için yapıyordur muhakkak. Eğer dpi ayarını navigasyon tuşu için yapıyorsanız rehberdeki "Android Navigasyon Tuşlarını Boyutlandırma" işlemi daha mantıklı. Tabi twrp gerekli :)

bu işlemi ekranı küçültecek şekilde yapan bi mod vs.. varmı. bi çoğu yöntemde sadece tuşları küçültmüş gibi yapıyor ama ekran aynı hatta xda da yazmıştım sorunu cevapta gelmedi z5 konusunda. z1 de iken kendim başka bi romdan alıp yama yaparak çözdüydüm bunda denedim sorun oldu bazı fonsiyokları kaybetti telefon :D
  • quote:

Konuya Eklenenler

Android Navigasyon Tuşlarını Boyutlandırma

Birçok Sony kullanıcı alt taraftaki boşluktan şikayetçi, neden kapasitif tuş eklenmiyor diye yakınıyoruz. Senelerdir değişmeyen özellikler en son çıkan cihazlarda da aynı durumda malesef. Buna çare olarak ekrandan daha fazla alan kazanmak için Navigasyon Tuşlarının boyutlarını isteğimiz doğrultusunda küçültmemize yarayan TWRP üzerinden yüklenebilen 100kb lık ufak yamaları sizleri sunuyorum.

Programlama ve mod işleri ile uğraşan kişiler daha önceden bilgi sahibi olabilirler bunu sadece Xposed modül ile yapabiliyorduk. Sadece bunun için Xposed kurmak çok gereksizdi. Bu sebeple sistem dosyasına oyunlarda olduğu gibi bir yama ile boyutunu değiştirdim.

Standart BOY 48dpi - Bana göre haddinden fazla büyük.

İdeal BOY 40dpi - Tam kararından olduğu düşüncesindeyim.

Normal BOY 35dpi - Parmaklarınız tombik değilse rahatça kullanabilirsiniz.

Ufak BOY 32dpi - Ekstra küçük severler için, parmaklar tombik ise oldukça zor basmak.

Kurulum : TWRP üzerinden Install seçeneği ile kuruyoruz.

Link : Google Drive

Navigasyon Tuşuda Nedir? (beyaz kutu içerisindeki alan)

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

bu harbi aradığım şeydi :D teşekkür ederim arşivime alayım bunuda her romdan sonra kurarım :) kabullenmiştim artık z5 için iyi oldu :)

------
    edit: bikaç sayfa geriye giderek konuyu okuyum dedim ama boşa çabalamışım ilk mesajda aradığım herşeyi toparlamışın :) şimdiye kadar gördüğüm en iyi telefon incelemesi vs.. barındıran mesaj olmuş eline sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 27 Haziran 2017; 3:8:4 >

• 7.1 gelmeyebilir arkadaşlar cihaz bir hayli eskidi. Sony bu konuda bi açıklama yaptı mı bilmiyorum ama. Keşke gelse şu manuel kamera ayarları ve 12 mp seçeneğini eklesinler. Başka da bi beklentim yok son sürüm gayet iyi bende.

• Arkadaşlar 4gyi kapatınca Z5 im sadece edgeden bağlanıyor neden 3gye hiç geçmiyor. 4g açıkken 4g zayıflayınca veya telefon gelince 3gye düşüyor. 4g kapalıyken hep edge. Yardım lütfen şarj dayandıramıyorum 4gye

• Bir ay önce aldığım sorunsuz z5 dual imi satıyorum. Vatan bilgisayar 1799 faturalı. 1400 bırakırım

Satış nedeni büyük ekran için mi5 plus almam. Gg dan satış açabilirim

• 3g 4g bekleme süreainden daha düşük. Eğer hala yapmak istiyorsanız ve ayarlardan yapamadıysanız servis menüsünde ayarı var. Gsm+umts seçeceksiniz.
  • Z5te ısınma ve kulaklık cızırtı problemi devam ediyor mu? Z3 yerine Z5 dual almayı düşünüyorum değiştirmeye değer mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkmaztaha

Z5te ısınma ve kulaklık cızırtı problemi devam ediyor mu? Z3 yerine Z5 dual almayı düşünüyorum değiştirmeye değer mi

Yaklaşık 1 ay olacak Z5 Dual kullanıyorum,

Eski Z2'deki gibi ateş topu olmuyor, hafif bir ısınma var . Kulaklıkta gözlemlediğim bir problem yaşamadım ( Bt ve iki farklı model kulaklık ile kullanıyorum)

Ama bazı kamera uygulamalarında sıcaklık uyarısı vermemesine rağmen deli bir ısınma mevcut.

• Teşekkür ediyorum cevabınız için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim Z5 Dual cihazıma bu sabah 32.4.A.0.160 Sürüm numarası olan 485 mb boyutunda bi güncelleme geldi. Akşama yükleme fırsatım olacak nedir ne değildir bilmiyorum.

Düzenleme : Şimdi yükledim 7.1.1 Güncellemesi gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslan Mustafa -- 28 Haziran 2017; 15:18:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slord236

7.1 gelmeyebilir arkadaşlar cihaz bir hayli eskidi. Sony bu konuda bi açıklama yaptı mı bilmiyorum ama. Keşke gelse şu manuel kamera ayarları ve 12 mp seçeneğini eklesinler. Başka da bi beklentim yok son sürüm gayet iyi bende.

Dün geldi :) İşlerim bitsin indirir test ederim. Sorun olarak düzeltilen 3-4 şey varmış, kamerada var içerisinde. Görsel özelleştirmeler 4-5 tane. Sürüm 7.1.1 oluyor ve en son güvenlik güncelleştirmesi geldi. Özetle SONY gerçekten çalışıyor.. 8 almayız diyordum ama 8 alacağına dair birçok sitede sızıntı var, güzel haberler biz SONY severleri mutlu edecek gibi duruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 28 Haziran 2017; 19:18:15 >
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.