Şimdi Ara

Android 6.0 ilk kez yüzde 10 barajını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 6.0 ilk kez yüzde 10 barajını geçti

Kullanıma sunulduğu günden bu yana hitap ettiği alan çok kısıtlı kalan ve tek haneli benimsenme oranlarını bir türlü geçemeyen Android 6.0 Marhsmallow işletim sisteminde son 2 aydır kıpırdanma yaşanıyor. Sürüm artık 10’lar kulübünde.

İlk kez geçen ay yüzde 5 kullanım oranını geride bırakan sürüm, şimdi de yüzde 10 barajını geçmiş durumda. Özellikle üreticilerin bahar döneminde hareketli olması ve yeni modeller piyasaya sürmesi, bu artışta büyük rol oynuyor.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Android 6.0 işletim sistemi en çok kendisinden önceki 2 sürümün paylarından yemiş durumda. Android 4.4 KitKat sürümü yüzde 0.9 azalarak 31.6 seviyesine gerilerken, Jelly Bean sürümleri de yüzde 1.2 kaybederek yüzde 18.9 olarak gerçekleşmiş.

Google’ın Android N sürümünü yaz aylarında kullanıma sunması ile Android 6.0 sürümünün hızını kaybetmesi bekleniyordu ancak aksine sonbahar aylarına kadar yeni bir sürüm gelmeyecek. Bu bakımdan Android 6.0 sürümünün yüzde 20 barajını geçmesi çok olası görünüyor. 

• Tablo icler acisi

• Milyarı aşkın cihaz olmasıda etkiliyor tabi ama google geç güncelleme veren firmalara ceza vermesi tabloyu değiştirebilir.

• android güncellemelerinin diğer üreticilerde neden geç geldiğini yazmıştım..kafasında soru işareti olanlar giderir belki.okumak isteyenler buyursunlar.
    http://www.technokaptan.com/androidin-kanayan-yarasi-android-guncellemesi/

• İkinci kez olması da zor zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 8 Haziran 2016; 16:24:17 >
  • yaw firmalar 6 verse herkez 6 kulanacak daha firmalar çoğu 6 veremedi bile

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

android güncellemelerinin diğer üreticilerde neden geç geldiğini yazmıştım..kafasında soru işareti olanlar giderir belki.okumak isteyenler buyursunlar.

Yazını okudum
    peki bir soru google android e bir sürü özellik bir sürü makyaj yapmak yerine neden windows serisi gibi programı yükler yüklemez kendisini yüklenen cihazdaki donanıma otomatik olarak optimize eden sürücülerini kendi tanıyıp cihazı otomatik çalışır bir vaziyete getiren bir seviyeye getirmiyor ?
    böylelikle insanlar root yapıp kendisi saf androidin son sürümünü yükleyip keyfine bakamaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 8 Haziran 2016; 16:44:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

android güncellemelerinin diğer üreticilerde neden geç geldiğini yazmıştım..kafasında soru işareti olanlar giderir belki.okumak isteyenler buyursunlar.

Yazını okudum
    peki bir soru google android e bir sürü özellik bir sürü makyaj yapmak yerine neden windows serisi gibi programı yükler yüklemez kendisini yüklenen cihazdaki donanıma otomatik olarak optimize eden sürücülerini kendi tanıyıp cihazı otomatik çalışır bir vaziyete getiren bir seviyeye getirmiyor ?
    böylelikle insanlar root yapıp kendisi saf androidin son sürümünü yükleyip keyfine bakamaz mı ?

Aslında buna benzer bazı çözüm önerilerini okumuştum yabancı kaynaklarda. Sorunuza evet yada hayır diyemememle birlikte Google'ın takınacağı tavır önemli olan. Yurtdışı kaynaklarda, üreticilerin kendi arayüzlerini markete koyup isteyen kullanıcının indirip kurmasını sağlayan bir yola gitmesi isteniyordu Google'dan yada Google bir sürümü baştan ele alıp geliştirmeye başladığında diğer üreticileri de işin içine katmaları gerekiyor kanımca.Düşünsenize Google 3 ayda herşeyi tamamlıyor bitiriyor Nexus'a gönderiyor ondan sonra kaynak kodları üreticilere gönderip buyrun çalışmaya başlayın diyor. Şu an için maalesef durum bu ama Google'ın kesinlikle bu dağınıklığa bir çözüm üretmeli yada üreticilere baskı yapmalı. Bir senede %10 gerçekten şaka gibi..!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assasin34 -- 8 Haziran 2016; 16:55:04 >

• yav allah aşkına saçmalamayın nasıl geçsin barajı hangi makina 6 versiyon kurulabiliyorki 6 versiyona geçsin.. bu işe ciddi el atmaları lazım androidde telefon alanın elinde kalıyor,telefonde kurulu neyse o yazılım cihazda ömrü billah kalıyor. adam gibi yazılım yaşam döngüsü yapsınlar. minimum 2 sene tüm cihazlar android tarafında yazılım alsın. bak nasıl alıp yürüyor sistem ama nerde....

ve bence %10 barajını muhtemelen yeni cihazlar sayesinde aşmıştır. yoksa kimsenin kullanabildiğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem650 -- 8 Haziran 2016; 21:47:04 >
  • Tabloya bak. Kitkat hala yüzde 30'larda. Google'ın firmalara baskı yapması lazım veya zorunlu güncelleme tarzı şeyler lazım.

• Sony daha çoğu cihazına vermedi 6.0'ı. Amiral gemi modellerine bile yeni yeni verdi. Çoğu firma maalesef güncelleme yönünden kullanıcıyı memnun etmiyor. Telefonu sattım iş bitti kafasındalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

Yazını okudum

Aslında buna benzer bazı çözüm önerilerini okumuştum yabancı kaynaklarda. Sorunuza evet yada hayır diyemememle birlikte Google'ın takınacağı tavır önemli olan. Yurtdışı kaynaklarda, üreticilerin kendi arayüzlerini markete koyup isteyen kullanıcının indirip kurmasını sağlayan bir yola gitmesi isteniyordu Google'dan yada Google bir sürümü baştan ele alıp geliştirmeye başladığında diğer üreticileri de işin içine katmaları gerekiyor kanımca.Düşünsenize Google 3 ayda herşeyi tamamlıyor bitiriyor Nexus'a gönderiyor ondan sonra kaynak kodları üreticilere gönderip buyrun çalışmaya başlayın diyor. Şu an için maalesef durum bu ama Google'ın kesinlikle bu dağınıklığa bir çözüm üretmeli yada üreticilere baskı yapmalı. Bir senede %10 gerçekten şaka gibi..!!!

Peki insanların android hakkında fikirlerini google a ulaştırabildiği bir adres var mıdır ? bizde fikirlerimizi ulaştırsak

• Lan ilk kez gecti ne demek androidde rootsuz surum dusurme mi var. guncelledigin gibi kaliyorsun ikinci kez %10 u gececek degil ya bi kere olacak sey zaten.

Sanki millet surum dusurebiliyorda bi kac kez %10 barajini gecip gerileyecekmis gibi ilk kez gecti haberi yapiliyor.

Isi bu tip haber yazmak olan birinin kendini ifade edisi bu kadar kotu olamaz.

%10 barajini ilk kez asti degil %10 barajini nihayet asti

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Tabloya bak. Kitkat hala yüzde 30larda. Googleın firmalara baskı yapması lazım veya zorunlu güncelleme tarzı şeyler lazım.

Yapacak diye haber gördüm ama ne kadar etkili olur bilemiyorum. Yeni çıkan telefonlara bile güncelleme verilmezken. Hayır anlamıyorum xda'da tek başına 1 haftada stabil rom çıkartan adamlar varken bu firmalar nasıl aylarca düzgün rom çıkartamıyorlar. Kendi arayüzleriyle falan uğraşıyorlarsa AOSP versinler kendi arayüzlerini de ayrı güncellemeyle versinler. Hem kullanıcıya seçim hakkı tanınmış olur hem de hızlı güncellenir. Sırf bu güncelleme yüzünden samsung ve LG almayacağım gibi duruyor. Sony şuan iyi güncelleme konusunda

• Neredeyse 2 senedir kullandığım telefonumun hiç versiyonuna bakmamıştım, kendisi zırt pırt güncelliyor zaten. Şimdi baktım ben ne kullanıyormuşum diye; 4.2 yazıyor. E güncellediler de ben mi güncellemedim.

Bak microsofta, neredeyse kafaya silah dayıyor win 10'a geçirecem diye. Bedava verdi yine kimse umursamadı. Üstüne zorla, milyon kere her gün defalarca sordu. Onlara da hayır dedik. En sonunda bilgisayar açıkken, ekrana bakmazken kendiliğinden geçirmeye kalktı geri saydı. Neyseki son saniyelerde yetiştik.

Tabi microsoft gibi şerefsiz olunsun demiyorum, ama isteyene istediği güncellemeyi kullanma hakkı da tanınsın. Google güncelleme çıkartıyor ama vermiyor, buna rağmen %10 oluyor. Microsoft çıkartıyor bir de kafaya silah dayıyor, zorlamadığı yöntem kalmıyor, buna rağmen %10 ları zor geçiyor.

Bu hesapla google normal pc lere bir işletim sistemi çıkartsa bence microsoft rakibi olan her sektörde olduğu gibi biter.

• kitkat hala yüksekmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiderhip

Neredeyse 2 senedir kullandığım telefonumun hiç versiyonuna bakmamıştım, kendisi zırt pırt güncelliyor zaten. Şimdi baktım ben ne kullanıyormuşum diye; 4.2 yazıyor. E güncellediler de ben mi güncellemedim.

Bak microsofta, neredeyse kafaya silah dayıyor win 10'a geçirecem diye. Bedava verdi yine kimse umursamadı. Üstüne zorla, milyon kere her gün defalarca sordu. Onlara da hayır dedik. En sonunda bilgisayar açıkken, ekrana bakmazken kendiliğinden geçirmeye kalktı geri saydı. Neyseki son saniyelerde yetiştik.

Tabi microsoft gibi şerefsiz olunsun demiyorum, ama isteyene istediği güncellemeyi kullanma hakkı da tanınsın. Google güncelleme çıkartıyor ama vermiyor, buna rağmen %10 oluyor. Microsoft çıkartıyor bir de kafaya silah dayıyor, zorlamadığı yöntem kalmıyor, buna rağmen %10 ları zor geçiyor.

Bu hesapla google normal pc lere bir işletim sistemi çıkartsa bence microsoft rakibi olan her sektörde olduğu gibi biter.

Konuyla alakalı değil ama tiner iyi kafa yapıyor diyorlar, siz bilirsiniz, doğru mudur ?

• O zaman android 7 çıkabilir hadi çıksın artık

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Lan ilk kez gecti ne demek androidde rootsuz surum dusurme mi var. guncelledigin gibi kaliyorsun ikinci kez %10 u gececek degil ya bi kere olacak sey zaten. Sanki millet surum dusurebiliyorda bi kac kez %10 barajini gecip gerileyecekmis gibi ilk kez gecti haberi yapiliyor. Isi bu tip haber yazmak olan birinin kendini ifade edisi bu kadar kotu olamaz. %10 barajini ilk kez asti degil %10 barajini nihayet asti

Sony Xperia Z2 kullanıyorum roota gerek olmadan ftf ile kolayca sürüm düşürebiliyorum ya da sürüm yükseltebiliyorum.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Tiner'e gerek yok, sabahları bir doz patlama haberi üstüne biraz şehit haberi, serbest bırakılan katil ya da tecavüzcü haberlerine parti propagandası da eklenince zaten güne gayet güzel kafayla başlanıyor. Daha da sersemlemek isteyenler için Amerika'dan ithal kim milyoner olmak ister, survivor vs vs gibi programlara gün içinde zaman harcanabilir. Kısaca bu ülkede kafayı bulmak için tinere hiç gerek yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.