Şimdi Ara

Android 4.4 KitKat resmi olarak tanıtıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
3.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 512MB ram diyor ama bunu eski telefonlar için beklemek hayalcilik en azından resmi rom olarak, hedef düşük seviye yeni telefonlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Galaxy S2 bu surumu alsa ne guzel olur

alır tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

ben şöyle bir şey okumuştum.
    Android 4.4 kitkat eski telefonlarda biraz farklı bir biçimde çalışacak.
    Mesela elimizde samsung galaxy s2 olsun. Bu telefona resmi olarak 4.4 gelmeyecek.
    Google play store' a girdiğimizde android 4.4 kitkat launcher isimli bir program olacak.
    Google tarafından geliştirilen bu launcher'ı telefonumuza yüklediğimizde android 4.4 kullanıyor gibi olacağız.
    Bu şekilde eski telefonlarda da android 4.4 tam anlamıyla olmasa da çalışacak.

Bir daha okumanızda fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesincır

Galaxy Nexus ile şöyle bir açıklama var: "Google also notes that the Galaxy Nexus uses a chip made by Texas Instruments — a company that's no longer actively developing smartphone chips. So it could be that trying to get everything in 4.4 working on that chipset would have been fairly burdensome."
    Yani " Galaxy Nexus Texas Instruments üretimi bir çip kullanıyor. Ve bu şirket artık akıllı telefon çipleri üretmiyor. Dolayısıyla o çip üzerinde çalışan herşeyi 4.4 ile uyarlamak oldukça külfetli olacaktı." deniyor.

Bu mantıklı bir sebep olabilir.Haklılarda..Nexus 4 de 18 ay durumu söz konusu değildir gibisinden bir açıklama bekliyorum googledan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 1 Kasım 2013; 1:13:22 >
  • Nexus dedik Google dedik bağrımıza bastık yakışmadı. Bir daha android e bulaşmam. Google ın yazılım desteği konusunda Apple'dan öğrenmesi gereken çok şey var.

• XnetaS kullanıcısına yanıt
    kardeş bunlar hep ayak, aynısını nexus4'e de yapacaklar. eskiden samsung htc lg'ye yaptırdıkları için artık onları bi şekilde güncellemeden mahrum bırakıp, kendi satın aldıkları motorolla üzerinden yürümeyi planlıyolar. belki moto'lara uzun süreli destek verirler onu bilmem ama nexus 4 android 5i alır mı o bile düşündürüyor beni
  • Alternatif(tizen,ubuntu,firefox) platformlar tek umudumuz artık.Hiçte öyle uçar kaçar özellik ve kullanıcı deneyimi sunmuyor.Telefonu,yazılımı,tanıtımı her şeyiyle resmen Fiyasko bence.
  • 512 mb ram diyor 1 gb ram olan gnexus a güncelleme vermicem diyor eğer verilmez ise dahada android almam aldırtmam samsungdan sony den ne farkı kaldı nexus olmasının ?
  • şöyle bir önerim var;cihazı alalım ama parasını kaç güncelleme gelecekse her güncellemede eşit şekilde ödeyelim,nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanefe10 -- 1 Kasım 2013; 1:41:20 >
  • galaxy nexus'a resmen üvey evlat muamelesi yapılmış, bu telefon dediğiniz gibi çok rahat alırdı bu güncellemeyi.
    Benim de nexus 4'üm var ve güncelleme desteği kararımda en etkililerden biri olmuştu telefonu alırken. Seneye bende aynı muameleyi göreceksem bir sonraki telefonum ne "nexus" olur ne de android. Almam kimseye de aldırtmam. google büyük bir acemilik yaptı.(kendi cihazları için konuşuyorum üreticiler için şahane özellikte bir yazılım olmuş) Nexus kullanıcıları genel olarak bilinçli android kullanıcılarıdır işin yazılımının önemli olduğunun farkındadır, yani akıllı telefonlar hakkında bilinmesi gerekenleri gayet iyi bilir. Sen bu kullanıcıları kaybetmekle kalmayacaksın aynı zamanda bu bilinçli kişilerin senin reklamını yaparak senin cihazlarını sattırdığı gerçeğini de yaşayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasiligorbacov

galaxy nexus'a resmen üvey evlat muamelesi yapılmış, bu telefon dediğiniz gibi çok rahat alırdı bu güncellemeyi.
    Benim de nexus 4'üm var ve güncelleme desteği kararımda en etkililerden biri olmuştu telefonu alırken. Seneye bende aynı muameleyi göreceksem bir sonraki telefonum ne "nexus" olur ne de android. Almam kimseye de aldırtmam. google büyük bir acemilik yaptı.(kendi cihazları için konuşuyorum üreticiler için şahane özellikte bir yazılım olmuş) Nexus kullanıcıları genel olarak bilinçli android kullanıcılarıdır işin yazılımının önemli olduğunun farkındadır, yani akıllı telefonlar hakkında bilinmesi gerekenleri gayet iyi bilir. Sen bu kullanıcıları kaybetmekle kalmayacaksın aynı zamanda bu bilinçli kişilerin senin reklamını yaparak senin cihazlarını sattırdığı gerçeğini de yaşayacaksın.

Kesinlikle katılıyorum. Ben etrafımda çok insana Nexus reklamı yaptım. Nexus alan adam eğer eş dost tavsiyesi ile almadiysa genel olarak telefondan anliyordur ve etrafını etkiler.

• Bu ne be böyle. Windowsa yıllardır laf atıp durdunuz. Androidde windowsun kapsama gücü var mı? Sonsuz donanım çeşitliliğinde her çıkan yeni windows çalışıyor 10 yıldan eskiye gidiyor destek. Android saçmalığındaysa üreticilerinin keyfine bakacağız. 2 sene geçince üstünden yeni işletim sistemlerine ağzımız açık bakarız. Bu paragöz google, microsofttan 10 kere daha kapitalist.

• Şarj açısından etkisi ne olur bilemem fakat Nexus 4'ü yeniden düşünmeye başladım desem yalan olmaz.
    Tabi bunu Nexus 5'in Türkiye fiyatı ve Nexus 4'e fiyatta olan olumlu etkisi belirleyecek.
    Ayrıca Google'ın güncelleme için 18 ay üst limit koyması hayal kırıklığı oldu doğrusu. Ben daha uzun bir süreç bekliyodum, yeni öğrendim. Sanırım Nexus 4, Mayıs ayında 18 aylık dilimi dolduracakmış.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Apple yazılım geliştirme konusunda biraz feyz alsa Googledan.

google 1gb ramli kendi cihazı gnexus'a güncelleme vermeyeceğini söylüyor apple 4 yıl önce ürettiği 600mhz 256mb ram'li 3gs'e ios 6 güncellemesini dahi bazı fonksiyonlarını kırparak da olsa veriyor sende diyorsunki apple'ın google dan yazılım konusunda alacağı cok ders var.Artık android sever arkadaşlar sanırım yeni bir cihaz alırken 18 ay sonra miladı dolacak diye alacaklar o cihaz bir note 3 bir xperia z1 yada g2 de olsa bu bir insanın ne zaman öleceğini bilmesi gibi birşey oldu.Umarım google'ın ortakları bu kuralı tanımaz ve kendi müşterilerini mağdur etmezler ve asgari 3 yıl güncelleme desteği verirler amiral gemi modellerine yoksa bu androidin sonunu getirir çünkü birçok insan amiral gemi modellerini cıktıgı ay alamıyor düşünsenize bugün note 2 cıkalı 1 yıl oldu ve param note 2'ye yetiyor sıfır alıyorum bir bakmışım güncelleme desteğinin bitmesine 6 ay kalmış ana sürüm güncellemeleride her ay cıkmadıgına göre cihaz doğmadan ölmüş.

• Bir telefonun garantisi 24 ay iken güvendiğimiz google nexus güncelliği 18ay yapmış apple iphone 4 e ios 7 veriyor aradaki farkı görün

Galaxy nexus 2011 sonunda, nexus4 2012 sonunda çıktı; şimdi gnex kesildi bu mantıkla giderse seneye nexus 4 gibi 4 çekirdekli 2gb tamlı telefon da kesilir

Ti omap platformu yüzünden almadı diye saçma bir haber dolanıyor size ne adamlar isterse şirketi kapatır bu soc`a ait tüm kodlar yayınlanmış, android sürümünü google mı geliştirecek ti mi..

• Nexus'su kitkatlamışlar :)

• Galaxy Nexus sahiplerine custom rom yolu gozuktu.

• google tüm telefonlara uyumulu universal ROM'u çıkarmazsa, yakında tahtına FireFox OS çıkacak ona göre

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Bir telefonun garantisi 24 ay iken güvendiğimiz google nexus güncelliği 18ay yapmış apple iphone 4 e ios 7 veriyor aradaki farkı görünGalaxy nexus 2011 sonunda, nexus4 2012 sonunda çıktı; şimdi gnex kesildi bu mantıkla giderse seneye nexus 4 gibi 4 çekirdekli 2gb tamlı telefon da kesilir Ti omap platformu yüzünden almadı diye saçma bir haber dolanıyor size ne adamlar isterse şirketi kapatır bu soc`a ait tüm kodlar yayınlanmış, android sürümünü google mı geliştirecek ti mi..

Çok övdüğün Apple ürünlerine gelen güncelleme kırpılala kırpıla geliyor...

Ayrıca custom rom diye birşey var haberin var mı hemde yıllardır?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.