Şimdi Ara

Andımız Neden Geldi Diyen Kız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her sabah and okumak Tek tip fabrikasyoninsan yetiştirmenin açılış perdesidir. İdeolojik eğitim demektir.

Belli bir ideoloji için asker mi yetiştiriyorsunuz yoksa gelecek nesli eğitmek mi istiyorsunuz. Önce bu konuyu bir karara kavuşturun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Her sabah and okumak Tek tip fabrikasyoninsan yetiştirmenin açılış perdesidir. İdeolojik eğitim demektir.

Belli bir ideoloji için asker mi yetiştiriyorsunuz yoksa gelecek nesli eğitmek mi istiyorsunuz. Önce bu konuyu bir karara kavuşturun.
    Dostum cok komiksin ya 😄 15 temmuz neden ders kitaplarina alindi? Asker mi yapacaklar, yoksa bir daha 15 temmuz olursa ölmek içinmi yetistirilecekler? Elestirdiginiz birseyi tek tarafli elestirmek genlerinize islemiz 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halisünasyon

Dostum cok komiksin ya 😄 15 temmuz neden ders kitaplarina alindi? Asker mi yapacaklar, yoksa bir daha 15 temmuz olursa ölmek içinmi yetistirilecekler? Elestirdiginiz birseyi tek tarafli elestirmek genlerinize islemiz 😄

Alıntıları Göster
    Ülke de olan bütün önemli olaylr ders kitaplarında yer alıyor. 15 Temmuzda ülke de 200 kişi den fazlası ölmüş anlatılmasının nesi garip ? Tarih dersinde yaşanan isyanlar savaşlar ayaklanmalar anlatılmıyor mu da 15 temmuz anlatılmasın.

Saçma bir kurtarma denemesi olmuş. Bence biraz daha zorla düzgün bir bahane sun ortaya.

Bırak ülkeyi Dünya çapında yaşanan ülkeyi ilgilendiren ayaklanmalar halk hareketleri isyanlar hepsi ders kitapalrında yer alır.

Gezi eylemleri bile yer alıyor 15 temmuz neden alınmasın. 15 Temmuz öncesindeki darbeler bile ders kitaplarında yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 19 Ekim 2018; 17:52:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Ülke de olan bütün önemli olaylr ders kitaplarında yer alıyor. 15 Temmuzda ülke de 200 kişi den fazlası ölmüş anlatılmasının nesi garip ? Tarih dersinde yaşanan isyanlar savaşlar ayaklanmalar anlatılmıyor mu da 15 temmuz anlatılmasın.

Saçma bir kurtarma denemesi olmuş. Bence biraz daha zorla düzgün bir bahane sun ortaya.

Bırak ülkeyi Dünya çapında yaşanan ülkeyi ilgilendiren ayaklanmalar halk hareketleri isyanlar hepsi ders kitapalrında yer alır.

Gezi eylemleri bile yer alıyor 15 temmuz neden alınmasın. 15 Temmuz öncesindeki darbeler bile ders kitaplarında yer alıyor.

Alıntıları Göster
    Şimdi gencecik küçük beyinlerin akillari savaş ve isyanlar ile mi doldurulmali? Bunu ögrendiklerinde egitim hayatlarina ne gibi bir avantaji olacak, tarihi olaylar ve sosyolojik olaylar gündemde sadece simdi genel kultur olarak akillarda kaliyor, zerre faydasi olsa 3 kez ulkende darbe girisimi olmazdi.

Andimiz da ise,

1-Yeni nesillerin caliskan olmasina vurgu yapilir

2- Dogruluk durustluge vurgu yapilir

3- Merhamet ve saygi duygusuna vurgu yapilir

4- Yurt sevgisi millet sevgisi yeni nesillere asilanir vurgu yapilir.

Simdi hani egitime onem veriyorsun ya soyle bakalim siyasi darbe girisimi mi yeni beyinleri daha taze ahlakli tutacak yoksa yukarida saydiklarim mi?

Ha bide tarihe bir not daha dusulecek feto ve 15 temmuz darbe girisiminde serbest birakilan teroristi altin harflerle yazacak tarih...

• quote:

Orijinalden alıntı: Halisünasyon

Şimdi gencecik küçük beyinlerin akillari savaş ve isyanlar ile mi doldurulmali? Bunu ögrendiklerinde egitim hayatlarina ne gibi bir avantaji olacak, tarihi olaylar ve sosyolojik olaylar gündemde sadece simdi genel kultur olarak akillarda kaliyor, zerre faydasi olsa 3 kez ulkende darbe girisimi olmazdi.

Andimiz da ise,

1-Yeni nesillerin caliskan olmasina vurgu yapilir

2- Dogruluk durustluge vurgu yapilir

3- Merhamet ve saygi duygusuna vurgu yapilir

4- Yurt sevgisi millet sevgisi yeni nesillere asilanir vurgu yapilir.

Simdi hani egitime onem veriyorsun ya soyle bakalim siyasi darbe girisimi mi yeni beyinleri daha taze ahlakli tutacak yoksa yukarida saydiklarim mi?

Ha bide tarihe bir not daha dusulecek feto ve 15 temmuz darbe girisiminde serbest birakilan teroristi altin harflerle yazacak tarih...

Alıntıları Göster
    Ülkeden sadece birilim adamı çıkmaz. Ülkeden sadece doktor çıkmaz. Ülkeden sadece amele çıkmaz. Ülkeden sadece mühendis çıkmaz.

Bir çok meslek dalı var psikiyatrisi var siyasetçisi var tarihçisi var varda var. Siyasi bilimleri seçecek öğrencilerin temeli için yakın siyasi tarihi de ders olarak vermen gerek elbette neden bu sana garip geliyor ?

Atatürk'ün devrimi mesela. Türkiye Cumhuriyetinin kurulması.. Bu bir halk ayaklanması ve akabinde bir kurtuluş savaşıdır. Bunun gibi olayların anlatılmadığı bir eğitim sistemi olabilir mi sence ?

Andımız olayına gelince.. Sadece andımız değil aslında bunu bir bütün olarak ele almak gerekirse.. Tek tip kıyafet, Andımız gibi ideolojik içerikli yeminler, Spor derslerinde askeri temel eğitimin silahsız hareketler serisinin öğretilmesi, resmi günler ile ilgili kutlamaların askeri tören şeklinde ele alınması tamamen hatalı bir durum.

Sivilleşmemiz gerek. Eğitimimiz hala 80 darbesinin askeri kuralları dahilinde devam ediyor. Askeri düzeni bırakıp sivilleşmesi gerek eğitimin.

• Kürt kürdüm deyince demokrasi, Türk Türküm deyince faşist ve ırkçı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Kürt kürdüm deyince demokrasi, Türk Türküm deyince faşist ve ırkçı oluyor.
    Kürt kürdüm , türk türküm derse hic bir şey olmaz. Kürde türküm dedirtirseniz faşizm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknokratik -- 19 Ekim 2018; 21:49:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Kürt kürdüm , türk türküm derse hic bir şey olmaz. Kürde türküm dedirtirseniz faşizm olur.

Alıntıları Göster
    Yanlışınız var, demokrasinin kendisi faşizmdir. Cumhuriyet ise sizi farklı topluluklardan aynı topluma taşır. Hâ, yer almak istemeyebilirsiniz, hakkınızı saklı tutarım, ama yer alanların 'vatandaşlık hâkkına' da saygı beklerim sizden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Alıntıları Göster
    Türkiye topraklarında yaşıyorlar. Fransa dünya kupasını afrika kökenli oyuncularla aldı. O oyuncular fransa milli marşını söyledi maçın başında. Onlar neden sorun etmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zulgeteb

Türkiye topraklarında yaşıyorlar. Fransa dünya kupasını afrika kökenli oyuncularla aldı. O oyuncular fransa milli marşını söyledi maçın başında. Onlar neden sorun etmiyor?

Alıntıları Göster
    Bayrağa marşa devletine saygı gösterecek, bu konu tamamen farklı. Tüm tartışma Türk bir ırk mi değilmi burdan kaynaklanıyor. Bir de andımızın bir kutsiyeti yok. Bayrak yada istiklal marşı gibi değeri yok

• Dün bu vatan evladı vatan için bayrak için milleti için şehit oldu, kendisi Vanlı bir Kürt kardeşimiz boş tartışmaları bırakıp aklınızı başınıza devşirin.

Andımız Neden Geldi Diyen Kız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 23 Ekim 2018; 18:39:22 >
  • Fanatik bir kürt der bunu çok batıyorsa ha istemeyen söylemesin zorunda değilki.Önemli olan bunu gündem yapanda art niyet aramalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Dün bu vatan evladı vatan için bayrak için milleti için şehit oldu, kendisi Vanlı bir Kürt kardeşimiz boş tartışmaları bırakıp aklınızı başınıza devşirin.

Allah rahmet eylesin.Bu arkadaşımız direk mesleki asker.Öldürdüğü saldırdığı etmen kürtler kendide kürt ama şu var bunları kullanan fanatikler ermeni kökenli kürt gibi takılanlar.Normalde kürtler zararsız ama radikal ve fanatik olanlar bunları doğudaki aşiret ağalarına benzetebiliriz.Normal insan gibi değillerdir.Kendilerine zorla militan bulmak için gene bu savundukları olgu ve etmene sahip kişilerden zorla insan kaçırırlar çoluk çocuk ne varsa ve gine kendilerine karşı kullanırlar önemli olan sebep bu.Sen buna ön ayak olursan kullanılırsın.Yoksa herkes eşit zaten.Konu başındaki kürt kesin fanatik bir oluşumunun ürünü zaten bu ithaflarda bulunanlar o bölgede bile yaşamıyorlardır.PKK oluşumun üst katmanları bu yüzsüzler avrupada isveçte felan bulunuyorlar düşünün.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.