Şimdi Ara

Andımız geri gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama

Medyaya "Öğrenci Andı Geri Dönüyor" başlığıyla yansıyan haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İlköğretim kurumlarında "Öğrenci Andı" okutulmasına ilişkin yönetmelik maddesi, 8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in 1. Maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

Danıştay 8. Dairesi, 24.04.2018 tarihinde söz konusu yönetmelik hükmünün iptaline, ilk derece mahkemesi olarak temyiz yolu açık olmak üzere karar vermiştir. Söz konusu karar henüz kesinleşmemiştir. Hukuki süreç devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Öğrenci andıyla ilgili Danıştay 8. Dairesi kararının nihai ve son karar olduğu yönündeki değerlendirmeler doğru değildir.

1- Danıştay 8. Dairesi kararına karşı, temyiz (itiraz) yolu olarak, Danıştay İdari Dava Daireleri Kuruluna başvurulacaktır. Bu üst karar organının, 3 Danıştay üyesinin aldığı kararı esasa girmeksizin usul yönünden iptal etme ihtimali bulunmaktadır.

2- Danıştay'ın 2 üyesi, Öğrenci andının bir öğretmen sendikası olan Türk Eğitim Sen'in üyelerinin ortak menfaatini ilgilendiren bir konu olmadığını belirtmiştir. Bu nedenle Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, sadece ehliyet yönünden dahi Danıştay 8. Dairesi kararını iptal edebilir.

3- Danıştay'ın iptal ettiği Ekim 2013 tarihli yönetmelik düzenlemesidir. Oysaki 2014 yılında yönetmelik bütünüyle değişmişti. 2014 yılındaki İlköğretim kurumları yönetmeliği yürürlüktedir ve bu yönetmeliğe yönelik olarak alınmış bir karar bulunmamaktadır. Bu bağlamda bugün itibariyle, bu Danıştay kararı dolaysıyla öğrenci andının okutulması mümkün değildir.

Memurlar.net

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fetocu ve pkklar istedi diye andımız kalkmıştı demek ki hala iktidar içinde fetocu ve pkklılar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack1

Fetocu ve pkklar istedi diye andımız kalkmıştı demek ki hala iktidar içinde fetocu ve pkklılar var
    İstiklal marşı varken gereksiz olan ve gelmemesini temenni ettiğim dayatma.

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Alıntıları Göster
    Cevabını yazmışım alıntı yaptıgın kısımda hadi yürü
  • quote:

Alıntıları Göster
    burası ekşisözlük değil ustam yoruma bak ya adam foruma tanım giriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leaderjack1 kullanıcısına yanıt
    Hitler çağında yaşamıyoruz.Git evine akşamdan sabaha sabahdan akşama kadar aynanın karşısında söyle tutan mı var.İlla Türklük ilgili birşey söyleyeceksen dombra söyle.Ben çocuğumun sizin istediğiniz şekilde yetişmesini istemiyorum bu kesin.

Du şuraya ekleyeyim de kulaklarımızın pası gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack1

Cevabını yazmışım alıntı yaptıgın kısımda hadi yürü

Alıntıları Göster
    Sana Halkı kin ve nefrete sürüklemekten bi dava açılırsa görürsün fetoyla pkk'lıyı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoYk

Alıntıları Göster
    Orada da nick aynı ama bi daha kontrol ettim sayfalar yeşil değil bildiğin turuncu. :)
  • quote:

Sana Halkı kin ve nefrete sürüklemekten bi dava açılırsa görürsün fetoyla pkk'lıyı .

Alıntıları Göster
    valla mı sen mahkeme kararını hiçe sayıyorsun demek ki hatta anayasayı mahkeme kararı baglayıcıdır .Asıl sen ülkenin anayasasını tanımamaktan dava açılır
  • quote:

Hitler çağında yaşamıyoruz.Git evine akşamdan sabaha sabahdan akşama kadar aynanın karşısında söyle tutan mı var.İlla Türklük ilgili birşey söyleyeceksen dombra söyle.Ben çocuğumun sizin istediğiniz şekilde yetişmesini istemiyorum bu kesin.

Du şuraya ekleyeyim de kulaklarımızın pası gitsin.

Ermenistana git o zaman

• Leaderjack1 kullanıcısına yanıt
    1-Bu forumda yaş sınırı getirilmeli bu kesin.

2-Çok zorladım Söyleyecek birşey bulamadım sana.

3-Ha madem çok seviyonuz her gün o yaşa geldiğinde ve bir baltaya sap olmaya karar verdiğinde , işe gittiğinde 3 vardiya gidecek kadar cesaretin ve Türk milletine kendini adayacak kadar çalışmaya gönüllü olabilirsen işe başlamadan her gün her gece her sabah bu andı söyle ve üretmeye başla hadi bahalım canım evladım.
  • Vaayy, bakin milliyetci hukumete.

ne kadar da arapperest olduklarini kanitliyor. secimlerde guzel kullanilir
  • +Bunu savunanlar tek seferde ezbere söylesin ve video çekip Türktübeye atsınlar , eminim ezbere söyleyecek bir elin parmağını geçmez ahahha.
  • nirvanha kullanıcısına yanıt
    Sende Erkan Tan ile birlikte aynanın karşısına geçerek mehter marşı söyle tutan mı var?Mehteri beğenmiyorsan domates yiyebilirsin.

Bu and olayı iyi oldu.Kimlerin ne bok olduğu ortaya çıktı.İçinde geçen Türk sözcüğünden bu kadar korkan insanların içimizde olması bizim ne durumda olduğumuzu ortaya çıkarıyor.Militarist bir uygulamaymış.Nedense bu sözleri açılım zamanlarında bazı çevrelerden pek çok kere duymuştuk.

Çocuğunun böyle yetişmesini istemiyorsan o da okumaz.Ama devlet okumak isteyenlere okutur.Zorla okutulmak zorunda değil.
  • AsterixOburix A kullanıcısına yanıt
    İnsanlara mahalle baskısı yapmaya kalkışmayacaksınız o zaman.Boklara ne yaparsanız yapın ona karışmam.
  • nirvanha kullanıcısına yanıt
    Kimseye mahalle baskısı yapıldığı yok.Zaten bu uygulamanın bu parti döneminde yapılmasını da beklemiyorum.Zaten bu uygulamanın mutlaka yapılması gerektiğini de düşünmüyorum.Ama böyle bir uygulama pek ala yapılabilir ve hiç kimseyi de rencide etmez.Etmemeli.Ulus kavramını bilen bir kişiyi rahatsız etmez.İllaki de söylemek istemiyorsa velinin isteğiyle çocuk andlara katılmaz.Bu kadar basit.
  • quote:

1-Bu forumda yaş sınırı getirilmeli bu kesin.

2-Çok zorladım Söyleyecek birşey bulamadım sana.

3-Ha madem çok seviyonuz her gün o yaşa geldiğinde ve bir baltaya sap olmaya karar verdiğinde , işe gittiğinde 3 vardiya gidecek kadar cesaretin ve Türk milletine kendini adayacak kadar çalışmaya gönüllü olabilirsen işe başlamadan her gün her gece her sabah bu andı söyle ve üretmeye başla hadi bahalım canım evladım.
    Sosyal medyaya bakıyoruz fetoya pkk ya tarikatlara güzelleme yapan şimdi akepe li ve andımız a laf ediyor sen hangisisin eleman ona göre hitap edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoYk

Alıntıları Göster
    Sözlük foruma dönerken forum da sözlüğe dönüyor.

• Danıştay kararı ilgili kuruma tebliğ edildikten sonra 30 gün içinde uygulanmak zorundadır. Kurum ben kararı temyiz ettim, o yüzden bekleyecegim diyemez. Aciklamayi yazan hukukcuysa çok yazık.

• ArapDelight mutlu oldun mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.