Şimdi Ara

ANB575SR(COMPAL FL91 IFT00) iŞLEMCİ DEGİŞİMİ SONRASI FAN SÜREKLİ DEVREDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arçelik anb575 st model nolu laptopumun işlemcisi yetersiz gelmesinden dolayı işlemci degişikligine gittim lakin işlemci degiştikten sonra fan devreden çıkmıyor işlemci sıcklıkları 20-30 derece civarı bi anlam veremedim,

işlemcimin cpu z görüntüsü yukardaki gibidir

anakart modeli de bu

eski işlemcim ise
    http://ark.intel.com/Product.aspx?id=30787
    yeni işlemcim
    http://ark.intel.com/Product.aspx?id=40479
    bildigim sadece fsb hızları farklı ama biosta hiçbi ayar bulamadım....
    bios phonix bios sürüm 1.12
    şimdiden teşekkürler

• 1-Vista/7 'de Denetim Masası>Güç seçenekleri>Dengeli olarak ayarlayın.

2-BİOS'ta Notebook'lar adına Allways FAN AC on Power vb. bir seçenek olması gerekir eğer ki bu seçeneği BİOS'ta bulabilirseniz ''Disabled'' yapmanızı öneririm...

İyi forumlar.
  • ilginiz için teşekkürler lakin biosta boot seçme ve saatten baska bi ayar bulamadım ne lanet biostur...Arçelik müsteri hizmetlerini aradım maille bios attılar o da x64 işletim sisteminde çalışmıyor birazdan hdd gelecek xp kurup bios güncelleyecegim..
    sonucu tekrar yazarım
  • model no yanlış yazmışım gerçi bi anlam ifad etmiyor ama
    ANB575SR
  • Bence ediyor. Birisi 945 chipset iken biri 965 chipset. biri sadece 667 mhz ye uygunken biri hem 667 hemde 800mhz kullanabiliyor. yanlis islemci almissin arkadasim. 667mhz destekli bir islemci alman gerekli
  • evet eski işlemcim fsb 667

yeni taktıgım fsb 800

anakart chipsetim 965+ıch8r

cpu z görüntüsünde mevcut
  • Kusura bakma arkadasim. orayi gormedim ama 2. verdigin modelin grafik karti 450 olarak yazmis sitesinde. yani 945 e gidiyor. belki arada modelide vardir o sekilde ama beni yaniltan o oldu.

Arçelik her zamanki gibi montajlarina devam ediyor. anakartin compal cpu-z de de gorundugu gibi. fakat hangi model yazmiyor. cogu 800mhz destekliyor fakat fan icin neden o durumda bilemiyorum. kendi programi var mi fan icin falan
  • sanırım yok driver sayfasında biosu yok işlemci beleşe geldi yoksa o makinaya işlemci upgrade yapmam:)

fsb 800 destegi sıkıntı olacagını sanmıyorum işlemci stabil ve ısınmıyor yalnız fan bikere çalışınca bidaha durmuyor tek sorun o biosu yüklemem için xp kurmam lazım w7 64 bitte çalışmıyor exe :(
  • yokmu bi fikri olan akıl akıldan üstündür arkadaşlar

bu bios güncelleme olaylarına yabancıyım
    bios dosyalarını temin ettim lakin xp de de olmadı

flasha ms dos yazıp flash diskten atmam gerekiyormuş
    o işide w7 x 64 de yapamıyorum buldugum programlar x 64 altında çalışmıyor ....

bu kadar mı terslik olur....
  • güncel
  • hala daha bi çözüm bulamadım sorunuma
    bu olaydan sonra anakart chipseti arıza yaptı chipset degiştirdim makinada
    aklıma söyle bişey geliyor chipset arızalı oldugundan mı fan sürekli çalısıyordu acaba
    arıza derken ısınma kaynaklı bga chip lehim deformasyonu olmuş laptopta oyun oynamanın sonu da bu sanırım ..........
  • şu an eski işlemcimle sorunsuz devam ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.