Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Anathema Hayran Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
37
Cevap
3
Favori
822
Tıklama
Cevapla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3077 Mesaj
   11 Ocak 2015 00:44:24 Konu Sahibi
   ANATHEMA
   Grup Hakkında:
   Doğuşu

   Liverpoollu gençlerin macerası 1990 yılının yazında ‘Pagan Angel’ ismiyle başladı. Güçlü sound’ları birçok etkilenimle beraber klasik doom metal olarak şekillendi. Kasım 1990’da ilk demoları olan ‘An Iliad of Woes’u kaydettiler. 1991 yılının Ocak ayında demonun çıkmasıyla isimlerini ‘Anathema'(meal: Tanrı’nın ya da kilisenin lanetine uğramış, aforoz edilmiş) olarak değiştirmeye karar verdiler.

   Anathema – 1991

   Bolt Thrower ve Paradise Lost’u destekledikleri konserlerde kendi evlerinde ciddi bir fan kitlesi kazandılar ve yavaş yavaş tüm Avrupa’da kulaklarda yer edinmeye başladılar. Konserlerle geçen birkaç aydan sonra ‘All Faith is Lost’ isimli ikinci demolarını kaydetmek için stüdyoya girdiler. 1991’de çıkan bu kayıt dergilerden ve fanzinlerden olumlu eleştiriler aldı. Aynı yıl grubun ‘They Die’ isimli ilk single’ı Witchhunt Records etiketiyle piyasaya çıktı. İlk basımında tükenen bu kayıt grubun daha fazla tanınmasını sağladı. Bu albümde gruba basçı olarak Jamie Cavanagh’nın yerine Duncan Patterson dahil oldu.
   Grup Peaceville Records’un dikkatini çekti ve 1992 Ekim’inde yayınlanacak olan Peaceville compilation ‘Volume 4′ için ‘Lovelorn Rhapsody’ isimli parçayı kaydetti. Daha sonra grup şirketle 4 albüm için anlaşma imzaladı ve Kasım ’92’de ‘The Crestfallen’ E.P.si piyasaya çıktı. Cannibal Corpse’u destekledikleri İngiltere turnesi başarılı geçti ve grup canlı performansının ne kadar iyi olduğunu gözler önüne serdi.

   İlk albüm

   İlk albüm ‘Serenades’ Şubat 93’te piyasaya sürüldü. Olumlu eleştiriler alan albüm Metal Hammer’da ayın albümü seçildi. Aynı zamanda ‘Sweet Tears’ videosu MTV’de gösterildi ve oylama sonucu ayın albümü seçildi. Grup geniş bir İngiltere turuna ve aynı plak şirketinde olan gruplarla (My Dying Bride, At the Gates) özel bir gösteriye katıldı. Daha sonra AT THE GATES ile beraber İngiltere konserlerine devam etti, akabinde 15 günlük kısa bir Avrupa turnesi geçirdi.
   Romanya, Hollanda ve Belçika’daki festivalleri de içine alan ilk uzun Avrupa turnesi Ocak 94’te tamamlandı ve grup uzun süredir beklenen mini albümü “PENTECOST III”yi kaydetmeye koyuldu. Ardından Brezilya’da INDEPENDENT ROCK festivaline katıldı, ayrıca Avrupa’da da boy göstermeyi ihmal etmedi.

   Pentecost III ve ayrılık rüzgarları

   Gecikmeler ‘PENTECOST III’nin çıkışını ’95 Mayısına kadar sürükledi. Grup bu sıralar ikinci albümünü kaydediyordu ve grupta ayrılık rüzgarları esmeye başladı. Vokalist Darren White gruptan ayrıldı. Yeni bir eleman almak yerine vokali gitarist Vincent Cavanagh üstlenecekti. Albümün çıkışından hemen önce Cathedral’i destekledikleri bir İngiltere turuyla grup yeni kadrosunun performansını görme fırsatı verdi.
   Yeni albüm ‘THE SILENT ENIGMA’ Ekim ’95’te piyasaya çıktı. Son kadro değişikliğinden sonra bu albüm büyük bir başarının da habercisi oldu. Orkestral düzenlemeler, karanlık melodiler, geniş bir vokal yelpazesi, ve olgunlaşmış bir kadro gruptaki gelişimin göstergesiydi.
   Paradise Lost ile İngiltere turundan başlayarak yeniden uzun bir Avrupa turnesine çıktılar. Bu arada Dynamo Festivali’nde de başarılı bir performans sergilediler. Kasım 96’da çıkan bir sonraki albüm ‘ETERNITY’, daha önce görülmemiş bir müzikal gelişime ve olgun yaklaşımın kanıtıydı. Basından epey övgü (tabi biraz da eleştiri) aldı.
   Atmosferik enstrümanlar, melodi, temiz vokallerin grubun ‘HEAVY’ yönüyle harmanlanması etkileyici bir albüm ortaya çıkarmıştı. ETERNITY, en duygusal metal albümü olarak. Tekrar uzun bir Avrupa turu, festivaller grubun fan kitlesinin gitgide genişlemesini sağladı.

   İlk video

   Mayıs ’97’de grubun ilk videosu olan ‘A VISION OF A DYING EMBRACE’ piyasaya çıktı. Bu kayıt kliplerin yanı sıra grubun MY DYING BRIDE’ı desteklediği Krakow(POLONYA) konserini de içeriyordu.
   Haziran ’97’de davulcu John Douglas gruptan ayrıldı. Yerine eski SOLSTICE davulcusu Shaun Steel (şu an MY DYING BRIDE’de) geçti.
   1998 Haziran’ında grubun en çok ses getiren albümü olan ‘ALTERNATIVE 4′ çıktı. Albüm turunun başlangıcında yine kadro değişiklikleri baş gösterdi. Efsanevi basçı Duncan Patterson müzikal farklılıklar nedeniyle gruptan ayrıldı. Yerine Duncan’ın diğer grubu olan DREAMBREED’de birlikte çaldığı Dave Pybus geçti. Ayrıca eski MY DYING BRIDE klavyecisi Martin Powell da gruba katıldı. Sürpriz bir değişiklik de John Douglas’ın gruba geri dönüşüydü.

   Anathema İstanbul’da

   Grup 9 Ekim 1998 tarihinde de İstanbul’da (Rock House) bir konser verdi. 400 civarı seyircinin izlediği ve ASAFATED’ın ön grup olarak çıktığı konserde ses düzeni pek iyi olmasa da grup mükemmel sahne performansıyla büyük beğeni topladı.
   Bu arada grubun Peaceville ile sözleşmesi sona ermişti. Alternative 4’un başarısıyla daha büyük bir şirkete geçmesi kesin gözüyle bakılan grup Peaceville’ın bir nevi babası niteliğindeki şirket ‘MUSIC FOR NATIONS’ ile anlaştı.

   Judgement

   1999 Haziran’ı MFN etiketiyle çıkacak ilk albüm ‘JUDGEMENT’ın piyasaya sürüldü. Cavanagh kardeşler bu albümü 1998’de kaybettikleri anneleri Helen Cavanagh’a adadılar. Duncan’ın yokluğuna rağmen bu albümden yine övgüyle söz edildi. Grup aynı yıl uzun zaman sonra Dynamo Festivaline dönüşünü gerçekleştirdi. Matin Powell’ın CRADLE OF FILTH’e katılmak için gruptan ayrılmasından sonra yine eski COF klavyecisi Les Smith gruba dahil oldu. Les Smith daha önce ETERNITY’de çalmıştı ve turlarda grupla birlikte çalmıştı. Bu kez tam anlamıyla kadrodaydı.

   Anathema İkinci Kez İstanbul’da

   Bu arada 28 ve 29 Ocak 2000 tarihlerinde grup ikinci defa İstanbul’da (Kazablanka Concert Hall) dinleyicisiyle buluştu. İlk gün ön grup olarak The Climb ve Metallium, ikinci gün ise Knight Errant ve Antisilence vardı. O zamanın efsane dergisi Non-Serviam’ın organize ettiği konserlerde (98’deki ilk konsere göre) daha iyi bir ses düzeninin de etkisiyle bir kez daha kendisine hayran bıraktı ve uzun süre bu konserlerden söz edildi.

   A Fine Day To Exit

   Grup Ekim 2001’de ‘A FINE DAY TO EXIT’ i piyasaya çıkardı. CRADLE OF FILTH’in laneti yine grubun üstündeydi ve albümün çıkışından hemen önce Dave Pybus gruptan ayrılacağını duyurdu ve COF’te bas görevini üstlendi. Bu albümden sonraki turlarda geçici olarak George Roberts gruba yardımcı oldu.

   Resonance

   2001 ve 2002 yıllarında ‘RESONANCE’ ve ‘RESONANCE 2′ adında en iyi ANATHEMA parçalarının toplandığı iki albüm piyasaya sürüldü. RESONANCE yavaş, bayan vokal ve balad parçalardan oluşan; RESONANCE 2 ise JUDGEMENT albümü öncesindeki kayıtlardan grubun daha heavy parçalarını içeren bir BEST OF niteliğindeydi.

   1 Nisan 2002

   Mart 2002’de grubun resmi internet sitesindeki bir açıklamada Daniel Cavanagh gruptan ayrılacağını ve artık eski basçı Duncan ve yeni grubu ANTIMATTER ile çalışacağını açıkladı. Nisan 2002’de tuhaf bir şekilde yine resmi internet sitesinde daha önce Danny’nin yaptığı açıklamanın sadece Nisan 1 şakası olduğu duyuruldu. (Pek de inandırıcı değil…) Ancak Danny’nin iki aylığına da olsa gruptan ayrıldığı bir gerçekti.

   A Natural Disaster

   Kasım 2003’te grubun son albümü ‘A NATURAL DISASTER’ yayınlandı. Artık grupta basçı olarak (yeniden) Cavanagh kardeşlerin üçüncüsü Jamie Cavanagh vardı.’A FINE DAY TO EXIT’ den daha vurucudur. Grup Haziran 2004’te Rock İstanbul kapsamında üçüncü kez ülkemizde bulundu. Her zamanki gibi performansı muhteşemdi. Sonuçta hem izleyici, hem grup, hem de organizatörler durumdan hoşnut oldu.

   Anathema’nın Türkiye Çıkartması

   Haziran’daki konserin henüz kırkı çıkmıştı ki grubun Ekim’de İstanbul’da iki konser daha vereceği açıklandı. Ardından daha muhteşem bir olay gerçekleşti ve bu konserlere üç konser daha eklenerek grup bu ziyaretini Türkiye turnesine dönüştürdü. Ankara (30 Eylül/Saklıkent) ve İzmir’in (4 Ekim/33 Resurrection (Club33)) yanında grup inanılması güç bir şekilde Eskişehir’de (28 Eylül/Hayal Kahvesi) de çalacaktı. Bu olayda Eskişehir’deki dinleyici potansiyelinin de etkisi büyüktü. Eskişehir konserinin başlamasına dakikalar kalmıştı ki Danny’nin pasaport sorunu nedeniyle konsere gelemediği duyuruldu. Bu durum seyirciyi hayal kırıklığına uğratsa da konserin coşkusunu kaybettirmedi. Berbat bir ses düzenine ve eksik bir gitariste rağmen Vincent’ın seyirciyle diyalogu mükemmeldi. Bu konser turnenin diğer ayaklarına göre belki de en kötü konser olmasına rağmen hatırlanacaktı. Ankara konserinden itibaren diğer konserlerde Danny grupla beraberdi. Turne sonrasında grubun resmi sitesi, Türkiye’deki hayranlarının övgüleriyle doldu.

   Kasım 2004’te gecikmeli DVD “Were You There?” Music For Nations etiketiyle piyasaya çıktı. Bu, grubun ikinci videosuydu ve tahmin edileceği üzere son iki albüm ağırlıklıydı (hatta Alternative 4’dan hiçbir parça içermiyordu). Grup, 20 Mayıs 2005 tarihinde, Harbiye Açık Hava Tiyatro’sunda verdiği konserle 5. kez Türkiye’de bulunmuş oldu. Bu konserin önemli bir özelliği, kayıt edilmesiydi.

   Anathema İzmir konseri

   Grup 4 Ekim 2004’te İzmir’e geldi.


   Grup üyeleri:
   -Yukarıdaki resme göre soldan sağa-

   Jamie Cavanagh: Bass
   Daniel Cavanagh: Gitar, Vokal
   Vincent Cavanagh: Vokal, Gitar
   Lee Douglas: Vokal
   John Douglas: Bateri
   Daniel Cardoso: Bateri, Klavye

   Albümler:

   **Stüdyo Albümleri*
   Serenades (1993)
   The Silent Enigma (1995)
   Eternity (1996)
   Alternative 4 (1998)
   Judgement (1999)
   A Fine Day to Exit (2001)
   A Natural Disaster (2003)
   We're Here Because We're Here (2010)
   Weather Systems (2012)
   Distant Satellites (2014)
   The Optimist (9 Haziran 2017)

   **Canlı Kayıt Albümleri*
   Universal (2013)

   **Derlemeler*
   Resonance (2001)
   Resonance 2 (2002)
   Hindsight (2008)
   Falling Deeper (2011)

   **EP'ler*
   The Crestfallen (1992)
   Pentecost III (1995)
   Alternative Future (1998)

   **Single'lar*
   They Die (1992)
   We Are the Bible (1994)
   Deep (1999)
   Make it Right (1999)
   Pressure (2001)
   Unchained (Tales of the Unexpected) / Flying (2008)
   Dreaming Light (2011)
   Everything (2012)
   Untouchable, Part 2 (2013)

   **Demolar*
   An Illiad of Woes (1990)
   All Faith is Lost (1991)

   **Video Albümleri*
   A Vision of a Dying Embrace (1997)
   Were You There? (2004)
   A Moment in Time (2006)
   Universal (2013)

   Website:http://www.anathema.ws/
   Facebook:https://www.facebook.com/anathemamusic
   Twitter:https://twitter.com/anathemamusic

   Sözlüklerde Anathema:
   https://eksisozluk.com/anathema--37581?p=1
   https://www.itusozluk.com/goster.php/anathema+n%FDn+insana+yapt%FDrd%FDklar%FD
   https://www.itusozluk.com/goster.php/anathema
   http://www.uludagsozluk.com/k/anathema/

   Şuraya da şarkılarından birkaçını serpiştirelim.

   [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=q1Jddoh3-JE&spfreload=10]
   Bir de playlist koyalım.

   [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=-55ZYpTwu1g&list=PL1BA67DFB244D3BDC&spfreload=10]


   İMZA:   Üyeler:
   1# mrsmrc
   2# .Undomiel.
   3# Qui-Gon Jinn
   4# Polifemus
   5# robspid
   6# Peaky
   7# Sabotaj Bayramı
   8# Angelica
   9# -Squidward-
   10# Eddie Van Halen
   11# The Werptune
   12# Crux Ansata
   13# Harmonium
   14# Randy_Rhoads
   15# Mitokondri.
   16# brcubrcu
   17# ByBaterist
   18# snoppy
   19# CooperLoL
   20# Polifemus   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 10 Mayıs 2017; 1:42:14 >   |
   |
   _____________________________


   Avusturya Erasmus günlüğüm
   [Çıkmazsan yollara, gidemezsin uzaklara..]
   Always stick to the plan!
  • Yüzbaşı
   799 Mesaj
   14 Nisan 2015 04:42:45
   Eline sağlık. Konsere gidiyor musun?   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   3077 Mesaj
   14 Nisan 2015 06:56:31 Konu Sahibi

   Gitmeyi çok istiyorum ama bakalım
   Siz?

   Aynı konudan varmış bi tane daha, sonradan gördüm
   |
   |
   alcest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________


   Avusturya Erasmus günlüğüm
   [Çıkmazsan yollara, gidemezsin uzaklara..]
   Always stick to the plan!
  • Yüzbaşı
   799 Mesaj
   14 Nisan 2015 15:53:23

   Kalacak düzgün bir otel bulursam gideceğim. Hostel dışında ucuz otel bulamıyorum
   |
   |
   mrsmrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Yarbay
   3077 Mesaj
   14 Nisan 2015 16:08:11 Konu Sahibi

   Couchsurfing dene hocam. Ben gidersem yolyola.com'dan giden bulurum diye düşünüyorum. Bi de cocuh bulursam kalırım, yoksa batarım
   |
   |
   alcest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________


   Avusturya Erasmus günlüğüm
   [Çıkmazsan yollara, gidemezsin uzaklara..]
   Always stick to the plan!
  • Yarbay
   2684 Mesaj
   14 Nisan 2015 17:06:14
   Ben bunları Eskişehir'in yerli grubu sanıyordum
   _____________________________

  • Yarbay
   4727 Mesaj
   14 Nisan 2015 18:37:39
   quote:

   Orijinalden alıntı: Muten Roshi

   Ben bunları Eskişehir'in yerli grubu sanıyordum

   |
   |
   _____________________________   Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;
   Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!
  • Yarbay
   3077 Mesaj
   14 Nisan 2015 18:39:18 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Muten Roshi

   Ben bunları Eskişehir'in yerli grubu sanıyordum

   Dede tarafından öylelerdir belki
   |
   |
   _____________________________


   Avusturya Erasmus günlüğüm
   [Çıkmazsan yollara, gidemezsin uzaklara..]
   Always stick to the plan!
  • Binbaşı
   1028 Mesaj
   14 Nisan 2015 20:46:04
   Ekle mirsmirc   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1257 Mesaj
   28 Nisan 2015 02:18:42
   Ekle bari boş kalmasın bu arada one last goodbye favorimdir   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   682 Mesaj
   28 Nisan 2015 10:33:46
   Ekle.

   Bu arada DGS işleri nasıl gidiyor?
   _____________________________


   The Amazing Spider-Man!
  • Yarbay
   3077 Mesaj
   28 Nisan 2015 10:42:10 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Polifemus

   Ekle.

   Bu arada DGS işleri nasıl gidiyor?


   dgsyi kazandim hocam. dokuz eylül'deyim   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________


   Avusturya Erasmus günlüğüm
   [Çıkmazsan yollara, gidemezsin uzaklara..]
   Always stick to the plan!
  • Yüzbaşı
   403 Mesaj
   28 Nisan 2015 12:13:07
   Ekle   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1298 Mesaj
   28 Nisan 2015 18:12:21
   ekle. flying en sevdiğim şarkıdır bu arada
   |
   |
  • Yüzbaşı
   320 Mesaj
   07 Eylül 2015 05:00:53
   ekle Fragile dreams ve deep &#128074;   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   17058 Mesaj
   07 Eylül 2015 10:09:23
   Ekle la. Nickimden belli zaten..   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   Business Development Engineer

   Cold Fusion Energy, Inc.
  • Binbaşı
   1002 Mesaj
   07 Eylül 2015 21:23:10
   Ekle   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   "Yaşayacağız, Vanya Dayı. Önümüzde ne uzun günler, ne uzun geceler var daha. Kaderin bize layık gördüğü tüm güçlüklere sabırla göğüs gereceğiz. Şimdi olduğu gibi yaşlılığımızda da durup dinlenmeden çalışacağız. Günü, saati gelince de ölüme boyun eğeceğiz. İşte ancak orada, mezarlarımızda, nice acı çektiğimizi, nice gözyaşı döktüğümüzü, nasıl zor bir yaşamımız olduğunu bir bir anlatacağız. Tanrı işte o zaman bize acıyacak."
  • Yüzbaşı
   671 Mesaj
   08 Eylül 2015 00:38:55
   Çok severiz , ekle.
   |
   |
   _____________________________

   Sapphire HD6670 / Amd Fx-8350 / Kingston HyperX cl9 8Gb 1600 Mhz / Asus M5A97 LE / Cooler Master K350 600Watt / Behringer UMC22 / Ibanez Rg1570 Custom Shop Re-Paint Seymour Duncan Mod / M-Audio Keystation Mini 32 / Samsung Galaxy NoteII / Sony Xperia Z3
   Tanrıyı kanıtlamak için bilim , Tanrıyı sevmek için sanat.
   Hesap 3-5 kişiliktir.
   Seems all have gone insane for gold.
  • Teğmen
   111 Mesaj
   14 Mayıs 2016 23:59:12
   Konu canlansın azcık
   Beni de ekle yoldaş   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Onbaşı
   17 Mesaj
   15 Mayıs 2016 10:33:09
   Ekleyin hocam. Her şarkısını eskittiğim, ya da ne kadar dinlesem de eskitemediğim nadide gruplardandır Anathema. Progresif, atmosferik metalin en iyi temsilcilerinden.

   Sleepless 96 der, ayrılırım   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crux Ansata -- 15 Mayıs 2016; 10:34:10 >
   |
   |
   _____________________________

  Hızlı Cevap
Reklamlar
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.