Şimdi Ara

Anarşist olmak suç mu yani

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
29
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Anarşist olmak suç mu yani
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Niccolò Machiavelli

quote:

Hadi canım konuyla ilgili konuşacaksan konuş,boş konuşma.

Kimin boş konuştuğu hakkında cevabını almışsındır. Almadıysan da son mesajı bir daha oku. Liseler tatile girdi heralde bu saate kadar oturmanın sebebi de bu olsa gerek. Zamanını boşa öldürme. Ya imzanda verdiğin konu linkine girip ders çalış yada biraz kitap oku kendini geliştir.

Alıntıları Göster

İyice pisleştin hadi inine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In God We Trust -- 18 Ocak 2012; 0:03:48 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    816 Mesaj
    anarşist kelimesi bile kötü geliyor insana değilmi?
    söyle bir örnek verelim herkez hergün işe gider öğlen molası verir akşam olur evine gider yemek yer televizyon izler veya biraz gezer veya şimdiki gibi bilgisayarda oturur uyur sonra sabah kalkar ve bunları tekrarlar bunlar kimseye yabancı değil değil mi?
    işte bu duruma karşı gelenlere düzeni yıkmaya çalışanlara anarşist denir.Olar bu kadar basittir işte.
    |
    |
    Anarşist olmak suç değil aslında dünyadaki en büyük erdemdir lan. Çünkü anarşist adam devlet denen şeyin ne kadar iğrenç bir kurum olduğunu çözmüştür. Devletin varlığının insanlara acı çektirmek olduğunu çözmüştür. Devletin varlığı boyunca insana yarardan çok zarar getirdiğinin farkına varmıştır. Devlet iğrençtir, milyonlarca masumu katletmiştir, savaşlar sonucu ölen herkesin ölümü devletin suçudur. Devletler pisliğin beşiği gibidir adeta.

Ancak ben devlet olmadan olabileceğine bir türlü inanamıyorum. Böyle bir düzenin sağlanabileceğine inanamıyorum. Devlet zorunlu kötülüktür diye bir şey vardı, birinin sözü. İşte öyle devlet zorunlu kötülüktür. Yapabilecek bir şey olduğuna inanmıyorum.
    Anarşizm devlet kurumunu reddeder. İnsanların herhangi bir otoriteye bağlı olmadan da yaşamlarını sürdürebileceklerini söyler. Kısaca böyle açıklayabilirim. Elimde siyaset bilimi dersimin notları var. Yarın öbür gün bunları daha ayrıntılı olarak paylaşabilirim ama şimdi kalan son final sınavıma çalışmam lazım
    |
    |

Orijinalden alıntı: JasonBecker93

anarşik değil miydi o ?

gomünüst müsünüz oglum
    |
    |
    AMD Phenom II X4 955 Black Edition | Gigabyte GA-880GM-UD2H AMD 880G DDR3 1800MHz(OC) Soket AM3 | Kingston 4GB (2x2GB) KIT DDR3 1333MHz CL9 Ram | MSI HD4850 GDDR3 1GB 256Bit ATI Radeon | ASUS Vento TA-261 Siyah 450W | LG 18,5" W1943SS-PF LCD 5 ms
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Anarşist olmak suç değil aslında dünyadaki en büyük erdemdir lan. Çünkü anarşist adam devlet denen şeyin ne kadar iğrenç bir kurum olduğunu çözmüştür. Devletin varlığının insanlara acı çektirmek olduğunu çözmüştür. Devletin varlığı boyunca insana yarardan çok zarar getirdiğinin farkına varmıştır. Devlet iğrençtir, milyonlarca masumu katletmiştir, savaşlar sonucu ölen herkesin ölümü devletin suçudur. Devletler pisliğin beşiği gibidir adeta.

Ancak ben devlet olmadan olabileceğine bir türlü inanamıyorum. Böyle bir düzenin sağlanabileceğine inanamıyorum. Devlet zorunlu kötülüktür diye bir şey vardı, birinin sözü. İşte öyle devlet zorunlu kötülüktür. Yapabilecek bir şey olduğuna inanmıyorum.

Türkiye'de insanlara özellikle sizin gibi genç insanlara çok iyi yaşama koşullarının hazırlanabileceği bir ortam.. eğer o ortam hazırlanmazsa siz ne olursunuz biliyormusunuz?
    Bu dinamizmle gangster olursunuz kabadayılık hastalığına tutulup hapishanelere düşersiniz 20 sene 30 sene kiminiz ölür kiminiz kurşunlara dizilir kiminiz bir kadına hasta olur genel evin barın önünde vurulur kiminiz esrar kaçakcısı kiminiz sigara kaçakcısı olarak kaldırımlarda ölürsünüz... YOK !

Bir tek kurtuluş var! DEVRİM!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtherStreetsBoy17 -- 18 Ocak 2012; 0:38:33 >
    AMD Phenom II X4 955 Black Edition | Gigabyte GA-880GM-UD2H AMD 880G DDR3 1800MHz(OC) Soket AM3 | Kingston 4GB (2x2GB) KIT DDR3 1333MHz CL9 Ram | MSI HD4850 GDDR3 1GB 256Bit ATI Radeon | ASUS Vento TA-261 Siyah 450W | LG 18,5" W1943SS-PF LCD 5 ms

• Yarbay
    3302 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OtherStreetsBoy17

quote:

Türkiye'de insanlara özellikle sizin gibi genç insanlara çok iyi yaşama koşullarının hazırlanabileceği bir ortam.. eğer o ortam hazırlanmazsa siz ne olursunuz biliyormusunuz?
    Bu dinamizmle gangster olursunuz kabadayılık hastalığına tutulup hapishanelere düşersiniz 20 sene 30 sene kiminiz ölür kiminiz kurşunlara dizilir kiminiz bir kadına hasta olur genel evin barın önünde vurulur kiminiz esrar kaçakcısı kiminiz sigara kaçakcısı olarak kaldırımlarda ölürsünüz... YOK !

Anarşist komünizmle, anarşist kapitalizm arasında seçim yapmam gerekse 2. yi seçerim ama.
    Ama anarşist bir sistemi hiçbir durumda seçmem çünkü olasılıksız bir şey, anarşist komünizmde egemen sınıf Polis veya artık güvenliği sağlayacak, ya da komünist, proleterya sistemini savunan sistem muhafızları kimse onlar olacak, anarko kapitalizmde ise oligarşik bir yönetim olacaktır en sonunda. Doğal olarak bunlara dur diyecek bir devlet mecburidir ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 18 Ocak 2012; 0:43:33 >

• Onbaşı
    27 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OtherStreetsBoy17

quote:

Anarşist komünizmle, anarşist kapitalizm arasında seçim yapmam gerekse 2. yi seçerim ama.
    Ama anarşist bir sistemi hiçbir durumda seçmem çünkü olasılıksız bir şey, anarşist komünizmde egemen sınıf Polis veya artık güvenliği sağlayacak, ya da komünist, proleterya sistemini savunan sistem muhafızları kimse onlar olacak, anarko kapitalizmde ise oligarşik bir yönetim olacaktır en sonunda. Doğal olarak bunlara dur diyecek bir devlet mecburidir ne yazık ki.

videoda herhangi bir yönetim biçiminden bahsedilmemiş zaten yıllar önce çekilmiş videoda Yılmaz Güney günümüze ışık tutmuş..

bana sorarsanız Sosyalizm
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    lan gakın gidin lan dürzü-milistler sizi. Daha iyi bir dünya peşinde koşana kadar halinize şükredin münafıklar.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.