Şimdi Ara

Analiz: İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın üretim maliyeti (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
7
Favori
10.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerden çıkarıyorlar ar-ge pazarlama satış dağıtım reklam gibi maliyetlerini. bakıyorlar ki bu ülkede cahil çok
    yiyecek ekmeği olmayıp da bizim telefonumuza 3.500 tl verecek enayiler var hemen giriyorlar pazara..

ülkemizdeki vergiler zaten almış başını gidiyor. durum böyle olunca da fiyatlar yükseliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Samsung hayrına veriyormuş siz onu alın

Oooo sen buralara gelir miydin?

Arada

Burada da apple fanıyım bilginiz olsun

İyi bakalım, beni biliyorsun zaten aynı kanaldan devam.

Das Auto.

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

müstahap apple fanlarına adamlara 3000 liraya 1 gb ramlı cihazı satıyorlar kamerası da 8 megapiksel

hala 1gb RAM diyor ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vitor reis kullanıcısına yanıt
    samsung, htc, lg gibi diğer firmaların kar marjlarının daha düşük olduğunu mu sanıyorsun sen. Üstüne bir de malzeme kalitesi düşün plastik parçalarını iteliyorlar millete. piyasadaki üst düzey telefonlara bakarsan iphone 6 dan çok da düşük değil fiyatları sam s5 2200 den çıktı. htc m8 2500 den. Bunu anlayabilecek kapasite yoksa eğer sizde size allah ıslah etsinden başka bişey diyemem ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumrulordu

bizde çin markalarına ucuz maliyetli telefonlar diyorduk. iphonun maliyeti daha azmış.

Piyasadaki çoğu telefonun maliyeti bu civarlarda. I6 nın daha az değil.3000 tl ye satması ise elit marka geçinmesi, bazı tüketicilere bunu yedirmesi, nasıl olsa alıyorlar politikası.

• Koyunlar olduğu sürece devam eder.

• bana hiç kimse anlatmasın ne olursa olsun 1gb ram ve çift çekirdeğe 3000 tl vermem kamerasını saymıyorum bile hepsi sonynin sensörünü kullanıyor kimsenin kendi yaptığı bir şey değil gidipte samsungun saçma sapan touchwiz le karşılaştırıpta (zaten çoğunuz android diyince samsung anlıyor) gelip burda 3gb ramde bile takılıyor falan diyip bilmeden artislik yapmayın gidin nexus kullanın görün bakalım stabiliteyi hemde buna verdiğinin yarı parasına ama tabi iphonun bir özzelliği var oda sadece 6 plusta varmış bükülebilen ekranla geldiği için tercih edilebilir

• Oha %70 kar

• Kendine göre özenti ve çılgın bir kitlesi var işte adam RAM in ne olduğunu bilmese bile sırf AYFON diye alıyor..

• İphone 6 parasina kaliteli bir cin telefonu ps4 ve 32inc tv alinabiliyor :)

• apple ayrı geçiriyo devlet ayrı geçiriyo olan yine tüketiciye oluyo sorsan bizde mağduruz derler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKFoRCeS

Alan düşünsün

3 senedir galaxy mini kullanıyorum.

Hala kullanıyorum.

Hiçbir firma bedava telefon vermiyor.

Dünya kadar para veripte telefon ve işletim sistemi fanatigi olan TEK lRK TÜRK ırkıdır.

Sacma mesajlar bekliyordum konuda da, bu kadar sacmasini ilk defa goruyorum
  • Aynı cihazı düşünün mesela 6 plus bu cihazdan apple isim haklarını çeksin yeni dün kurulmuş bir firma telefonun haklarını alsın.Üstüne kendi logosunu koysun ios yerine mios olsun işletim sisteminin adı.

Bu cihaza 3000 lira verir miydiniz ? Bence hayır.
  • nakit 3000tlem olsada gidip bu telefonu almam alanada mani olmam onun yerine gider 1000tlye bir ps4 1600tlye lg g3 geri kalan paraylada bir kaç ps4 oyunu alırım
  • Adamların maliyetlerinin bu kadar düşük olmasının nedenini kullandığı parça kalitesinden belli oluyor. Samsunga legen diyen arkadaşlar.Son düşen videolarda Kola kutusu kıvamında bükülebilen 6 plus hakkında ne düşünüyor merak ettim. 6 ve 6 plus her anlamda fiyasko oldu. Hiçbir yenilik yapmadan sadece zam yaparak telefon çıkardılar. Bu arada 6 plus için cuma 12-13 arası için rezervasyonum vardı diğer konuya da yazdım devredilebiliyorsa verebilirim. 6 plus 64 gb uzay gri
  • Apple'daki 100.000 çalışanın parasını kim ödüyor? Arge masrafları? Reklam ve pazarlama? Anladık parça maliyeti 250 dolar da, bu parçaları da manava gidip lap lap seçip birleştirmiyorsun. Bu diğer telefon firmaları için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JCB -- 24 Eylül 2014; 11:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeneralHamburger

ooOOOoooo süper konu napıyoz hemennnn

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilileri -- 24 Eylül 2014; 11:50:13 >
  • 3000tl borumu bu 8mp bir kamera ve 1gb ram demekki kamera 13 mp olsa 5000tl olucak fiyat sonra birileri neden süper güç oldu derler birde bazıları işletim sesitemınden savunuyor yani ios işletimnın kameraya veya rame ne gibi katkısı var veya pil kullanımına zaten apple storedeki uygulamalarında en iyiler paralı birde onların fiyatı var
  • Şaşırmadım

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.