Şimdi Ara

Analiz: İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın üretim maliyeti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
7
Favori
10.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xloud

Kasa maliyeti çok fazla olmasa gerek 6 pluslar eğiliyormuş iphone 5 gibi

http://www.phonearena.com/news/Some-iPhone-6-Plus-units-seemingly-suffer-from-accidental-bending_id60977

egriliyorsa kalitelidir kirilmiyor yani tersten ustune oturur duzeltebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

normalde 1500 liralık dandik bir samsung fp ürünü olabiliyorken, 2400 liralık htc one fiyatını hak ediyorken son zamanlarda çıkan iphone 6 ya yapılan bu karalama kampanyasının arkasında bir şey çıkar. demedi demeyin.

Ne forumda nede editörler içinde 1500 liraya şu samsungun fiyat performans oranı iyi diyeni duydum nede 2500 liralık m8 in fiyatını hakettiğini düşüneni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 24 Eylül 2014; 0:58:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s5 i düşün. plastik vede tasarım olarak bildiğin çinli telefon gibi..2300 liradan satışa sunuldu.

s5 in maliyeti o kadar düşük ki 6 ay sonra fiyatı yüzde elli düşüyor.
  • Hayırlı işler

• z3 compact iyi bir tanıtım ve fiyatla çıkarsa rakibi yok. yani ekranı 5inç altı olupta daha iyi denilebilecek bir telefon olmayacak ve kasımda satışa sunulacak.
  • Basit düşünce yapıları...
    Kolay, hesap kitap...
    Boş,komik,şaşırtıcı olmayan yorumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Eee maliyeti bukadar ise nasıl oluyor da ABD'de 199 dolara satıyorlar?

nasil anlatayim sana messi abii gidiyorsun dukkana diyorsun bana 1 adet iphone 6 plz ordaki elemanda onune 2 senelik 1 adet kontrat koyuyor sende kontrat i imzaliyorsun ustunede 200 dolarini veriyorsun telefonunu aliyorsun. haa kontrat ta ne yaziyor 24 ay boyunca senin banka hesabindan ayda 50 dolar cekmelerine izin veriyorsun yani bu 200 dolarlik telefon icin her ay 50 dolar veriyorsun 24 ay bitene kadar. odemezsen ne olur seni icraya verirler almalari gereken parayi alirlar sonraki 5 yildada kontratli telefon alamazsin artik biryerden
  • Sony aga der çekilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

s5 i düşün. plastik vede tasarım olarak bildiğin çinli telefon gibi..2300 liradan satışa sunuldu.

s5 in maliyeti o kadar düşük ki 6 ay sonra fiyatı yüzde elli düşüyor.

yanlis biliyorsun apple boy s5 in maliyeti iphone 5 ten daha pahali sizin gibileri apple guzel uyduruyor ucuz satsa adi deyip almazsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

quote:

Orijinalden alıntı: borukuzen

Şu lüks vergi yerine daha uygun bir vergilendirme yapılsa bu cihazların fiyatı ne olurdu acaba?

1.750 Tl den yukarda olmamalı hiç bir akıllı cihaz.

vergi olayını çok abarttınız diğer ülkelerde de vergi var. tr de +150tl var ama tr deki satiş fiyatları fahiş. avrupada fiyatı 699 euro . yani 699*2,87=2006tl+150 = 2150tl olmalı satış fiyatı . ama 2350 nere 2150 nere ?

O aradaki fark sanırım bizde 2 sene garanti olmasından

orada da var garanti

Abd de garanti 1 sene hatta birçok avrupa ülkesinde 1 sene ben ilk defa Türkiyede duydum 2 sene zorunlu garantiyi

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: barakli87

247 dolar olur 2500 nasıl bir mantık...

+ Arge + Pazarlama ve Reklam + Nakliye + Vergi + Kar ... buradaki en büyük pay arge'nin.. cihaz parça maliyeti başına 10-15$ kar koyup onbinlerce mühendisi çalıştırıp sürekli yeni dizayn, teknoloji ve geliştirmelerin altından kalkamazlar heralde.

+ otomasyon sistemi kurulumu/değişimi + her arıza nedeniyle değişen telefon yada parça + şarj aleti+ kablo + kulaklık + kutu + dökümantasyon + YAZILIM + Lisanslar + Patentler + işçi tazminatları + teşhir ürünleri (reklama girebilir) + su + elektrik + telefon :P + doğalgaz :P vs vs vs

Aynen

• Aynen katılıyorum.

O 250 dolar a a sen bi 250 daha koy bence

Bu tip bir bütceye sahıp olmasa
    O arge yi o üretimi nasıl yapsın adamlar :)

Yada arızalı cihazı birebir değilim maliyetini nasıl karşılasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: kotukoylu

Plastik samsung kullanicisi olarak ictenlikle soruyorum:
    Samsung Htc Sony Lg gibi telefonlarinin maliyet analizi yapildimi daha once haber olarak?Ayrica DH olarak iPhone 6 incelemesi yapacakmisiniz? incelemesini yapmaya tenezzul edilmeyen bir cihaza fiyat analizi?Satirlar dolusu elestiri.Yaratilmaya calisilan hava su: 250 dolara mal edilen urun 3200 liraya satiliyor.Evet burada madem analiz derinlemesine yapilacak vergi oranlarindan neden hic bahsetmiyorsunuz?Mesela "adil fiyatla" sunulan S5 kac liraya mal edildi? Vergi yuku nedir?

çıktı hocam,s5 in de vardı diye hatırlıyorum forumda bulamadım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_73034676/tm.htm s4 maliyet haberi
    http://forum.donanimhaber.com/m_82124705/tm.htm note 3 maliyet haberi

http://www.yenisafak.com.tr/teknoloji/samsung-galaxy-s5in-maliyeti-638002 s5

Samsung plastik diye ucuz üretiliyor sananlar birde ekran maliyetlerine baksın.1 milyoncularda da satılıyor metal.

• quote:

Orijinalden alıntı: prince01010

Basit düşünce yapıları...
    Kolay, hesap kitap...
    Boş,komik,şaşırtıcı olmayan yorumlar...

dolu ciddi birseyler yazda sasiralim agzimiz acik kalsin
  • Şu Kral'dan çok kralcı'lar , her iphone konusunda babasının malı gibi savunuyor ya, eziklik böyle bir şey demek ki, kıçı kırık bir telefonu, hayatının anlamı, hayatında ki varoluşunun göstergesi gibi anlıyorlar ya pes doğrusu ! Konu da ne kadar fanboy varsa cevap vermeden direk engellesin beni, ben birkaçını engelledim zaten. Bu arada inancınız olsun konuyu okumadım bile, hızla bakındım ki neymiş maliyeti diye, yazar yazdıkça yazdığından dolayı okumaktan vazgeçip yorumlarda görme umudu ile yorumları okudum ancak trolleri, fanboyları gördükçe sinirlenip , birkaçını da engelleyip bu mesajı yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 24 Eylül 2014; 0:32:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotukoylu

Plastik samsung kullanicisi olarak ictenlikle soruyorum:
    Samsung Htc Sony Lg gibi telefonlarinin maliyet analizi yapildimi daha once haber olarak?Ayrica DH olarak iPhone 6 incelemesi yapacakmisiniz? incelemesini yapmaya tenezzul edilmeyen bir cihaza fiyat analizi?Satirlar dolusu elestiri.Yaratilmaya calisilan hava su: 250 dolara mal edilen urun 3200 liraya satiliyor.Evet burada madem analiz derinlemesine yapilacak vergi oranlarindan neden hic bahsetmiyorsunuz?Mesela "adil fiyatla" sunulan S5 kac liraya mal edildi? Vergi yuku nedir?

s5 in maliyeti 256 dolar http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_materials_cost__256-news-8294.php

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Samsung hayrına veriyormuş siz onu alın

Oooo sen buralara gelir miydin?
  • marka maliyet anlamam hicbir markayla duygusal iliskim yok en iyisini en ucuza almaya bakarim fark ettigim tek sey etrafimdaki tanidik insanlar akraba arkadaslar dan iphone kullananlar in yuzde 80 i teknolojiden anlamayan telefonun ne ozelligi ne ise yarar hic bir fikirleri olmayan insanlarlardan olusuyor olmasi hayatimda iphone kullanmadim ama bu iphone cilgini insanlarin telefonlarini onlara anlatmaktan yoruldum ornek vermek gerkirse bizim bekci halil de iphone 5s kullaniyor en huylandigim laf arayuz stabil bu alette arayuz yokki stabil olsa ne yazar rekli renkli goze hos gelen ikonlar hepsi bu
  • Arada ki hafıza kapasitesinin fiyatı bu kadar etkilemesi en dikkat çekici nokta. Firmaların aç gözlülüğünü ve sömürme politikasını gösteriyor bu durum.

Bir de seri ürtimde dünyada üretilen her ürünün maliyeti çok cüzidir perakende satış fiyatına göre.. bu iphone özel bir durum değil.

• Arkadaşım taksitle falan derken İphone 5 için 2500 TL ödemişti. İlk çıktığı zamanlardı. O fiyatı göze alınca İphone 6+ 128GB için istenen rakam çok da fazla sayılmaz.
    Alıcısı olduktan sonra 5000 TL de olsa daha fazla da olsa alanların haddi hesabı olmaz, millet alıyor yani.
    Doğal olarak adamlar fiyatı yüksek tutarak telefonu hep elit sınıfında gösteriyorlar bu sayede de yüksek kazanç elde ediyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.