Şimdi Ara

Analiz: İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın üretim maliyeti (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
7
Favori
10.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayfona 3. parti klavye gelmiş. Çok iyi yaa. androide ne zaman gelecek acaba?
  • üretim bazında maliyet farklıdır,

Biz buradan yola çıkıp yanlış bakıyoruz.

Üretim - satış bazında farklıdır.

Apple'ı ilgilendiren 2. Madde

satış ne kadar çok olursa üretim maliyeti o kadar düşer, o yüzden 100.000 çalışan var demenin manası yok apple'ın yaptığı şu sistem bildiğin adam yolmaktan başka birşey değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: borukuzen

Şu lüks vergi yerine daha uygun bir vergilendirme yapılsa bu cihazların fiyatı ne olurdu acaba?

1.750 Tl den yukarda olmamalı hiç bir akıllı cihaz.

He canım he %100 vergi. Adamlar hiç kazanmıyor.

Yurtdışı satış fiyatı ile maliyet fiyatını kiyasladigini sanmıyorum. 200$'a mal olsun 700$'a sat. Sonra vergiler yüksek.

KDV'nın kaldırıldığı dönemi hatirlatirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kedi ciger mundar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • auuuuuu
    Analiz: İşte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın üretim maliyeti
  • Yazılım ve Ar-Ge çalışmalarının masrafları hiç düşünülmemiş marangoz gibi kereste hesabı yapılmış.
  • anticor Tarih 24 Eylül 2014; 14:28:43
    Ayfona 3. parti klavye gelmiş. Çok iyi yaa. androide ne zaman gelecek acaba?

yıllardır var galiba 2011 den beri olucaktı nexus 4 ile bakarsan görürsün iyi formlar
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    senin yanlışın bu yorumu diyen kişinin gelir durumu vs gibi sıkıntıları vardır o açıdan düşün herkes 2000 3000 tl gibi para verecek durumu yok ama yeni güzel ürün kullanmak herkes ister ayrıca 1200 tl gibi fiyata satılan bir sürü güzel ürün var
  • belmont B kullanıcısına yanıt
    3 kişi rahatlıka 2. el güzel bir araba alır ya
  • aynen ben de tegra 3 lü lg p880 kullanıyom bir sorunum yok adamlar telefonla yatıyorlar resmen (gerçi onuda 2. el olarak aldım gayet yeterli zaten pc var sanki uzaya gidiyoz )
    gariban adama tekme atarlar iş gelince kişisel zevke vs olunca cebindeki son kuruşa kadar verirler
    bu dediğim bazı arkadaşların zoruna gidicektir ama biraz duyarlı olalım kendimizi ve yaptığımızı görelim
  • Sanmiyorum baska ulkenin forumlarinda boyle bizimkilerin yaptigi gibi arastirma yapsinlar. Bi bizimkilerde var bos is boş yazilar... sanki 2500kusuru apple koyuyor. Neden amerikadan alinca 1300tlye geliyor hic dusunmedinizmi? Vergiler. Bi Türk halki inceliyordur applein kar marjini

• Dünya elektronik çöplüğe dönmüş kimin umrunda.

Bende telefonları severim fakat gelecek ve doğal hayat daha önemli.

Hassasiyet gösteren kişiler az

Fanatizm milletin kanında var yapabilecek birşey yok.
  • lux olmaya başladı artık 3000 tl telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: TümAmiraL

quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Senin yaşadığın kafaya göre, apple, samsung, philips, siemens, arzum, nokia, lg vs. hepsi Çin malı :)

Sen benim yazdığımı anlayabilsen ben de o düşünceyi eleştiriyorum zaten. Adam vestel montaj telefon satiyor diyo ona bakarsa apple montajını bile çinde yapıyor. Hiçbir üretici her malzemeyi kendi başına üretemez. Vestel hem japan display ekranı hem snapdragon işlemcisi hem sony kamera lensi nasıl uretebilsin tek başına, akıl var mantık var Türk üreticlerinin gelişebilmesinin tek sebebi ithal telefona yüksek vergilerin konmasıdır. Sonra osmanlı devletinin çökme nedenleri kaputulasyonlar diye 50 sene okusak anlayamayız.

Apple ios ve işlemci tasarımı yapıyor. En temel iki öğe. Vestel ne yapmış bende onu soruyorum? Hangi parçasını üretmiş? Vestel' in yaptığı şu. Her şeyi hazır alıp montaj yapmak. Ama bir samsungi bir apple, bir lg, bir sony öyle mi yapıyor. Bir şeyler üretiyor ve işçilik sebebi ile Çin' de toplatıyor.

• s5 aldım da yine gönlüm iphone 6'da kaldı. yalnız biraz beklemek niyetim bi kaç ay. fiyatı düşer mi 2000 lere felan.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRnOaLd -- 2 Ocak 2021; 1:22:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtatar19

iphone 6 nın en büyük özelliği çevirdiğinde iphone 9 oluyor 10 sene kullanırız artık

hay çok yaşa hocam haykırdım ya
  • o degilde o parayi bir telefona nasil veriyorsunuz anlamiyorum.3000tl yahu! 30 tane 100lira. Siz o parayi sayana kadar belkide 50tane iphone daha uretildi. 3000Tl ye gidin avrupayi gezin 1 ay.Yeni yerler kesfedin,yeni insanlarla tanisin bu bir telefon ya. Yakinimda ailesine 3 tane iphone almak icin 24 ay ihtiyac kredisi ceken adam var.1 isci 1000tl maas aliyor bu ulkede aksama kadar cani cikiyor,2 cocuk bakiyor..O kadar ustune dusmeyin bu tur cihazlarin gozunuz gibi bakarsiniz bir suya duser at cope,biri calar gider arkasindan dert yanarsiniz.O ballandira ballandira anlattiginiz ozellikleri belki bir defa acacaksiniz bir daha acmayacaksiniz.Bu her luks telefon icin gecerli,yok birinin kalemi var yok birinin su gecirmez ozelligi var,yok biri cok stabil..Ben suanda Asus zenfone 5 kullaniyorum cinden aldim 230tl cift sim kart hem cin hattimi hem turk hattim takili.Gayet de stabil herseyi cayir cayir calisiyor.Yani nedir benim 230tllik cihazin 2000+TL iphoneden,xperiadan,note serisinden eksik yani?

• zenginin parası züğürdün çenesini hiç bu kadar yormamıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

s5 aldım da yine gönlüm iphone 6'da kaldı. yalnız biraz beklemek niyetim bi kaç ay. fiyatı düşer mi 2000 lere felan.

2. El fiyatı bir ihtimal düşebilir. Sıfırını yine o fiyata bulamazsın.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.