Şimdi Ara

Analiz : Android tabletler kısa süre içerisinde iPad modellerini geride bırakacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
1.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Android tabletler kısa süre içerisinde iPad modellerini geride bırakacak

Tablet pazarının adeta patlama yaptığı 2010 yılındaki iPad lansmanı sonrasında Apple, pazardaki hakim unsur olarak bugüne kadar geldi. Android tarafında Samsung, Asus, Acer gibi markaların ilk örnekleri başarılı bulunsa da iPad ile rekabet edecek kadar başarılı olamadı. Apple pazarda yüzde 60-70 arasında bir pazar payını sürekli hanesine yazdırdı.

Geçen yılın başlarına kadar durum bu şekilde devam ederken, bileşen maliyetlerinin düşmesi, pahalı bileşenlere alternatif daha düşük kalitede üretim yapan firmaların ortaya çıkması yeni bir dönemin kapılarını açtı. Bu andan itibaren özellikle Çinli birçok üreticinin adeta pazara akın ettiği görüldü.

Genelde 7 inçlik boyuta sahip tabletler Asya ülkelerinde tercih edilmeye başladı. Amazon'un Kindle Fire ile bu segmente girmesi ve büyük başarı elde etmesi diğer devlerin dikkatini çekti. Geçen yılın ortalarına doğru Nexus 7 piyasaya çıktı ve sonrasında Lenovo, Acer, Asus maliyet odaklı 7 inçlik tabletler piyasaya sürdü. Android cephesinde yaşanan bu gelişmeler satış rakamlarına olumlu yansıdı. Bu da pazarda dengeleri değiştirmeye başladı. 

ABI Research tarafından yapılan yeni bir analize göre Android işletim sistemi  yavaş yavaş pazarda liderliği eline almaya hazırlanıyor. Geçen çeyrekte Apple tüm tablet satışlarının yüzde ellisine hakim durumdaydı. Ancak özellikle 200$ altı Android modellerin gelişmekte olan ülkelerdeki popülaritesi platformun tablet pazarında büyümesini hızlandırıyor. 

ABI kesin bir tarih vermese de önümüzdeki aylarda Android tabletlerin iPad hakimiyetini sona erdireceğini belirtiyor. Bununla birlikte marka bazında Apple ile rekabet edebilecek herhangi bir üretici olmayacak. 

• Concord aldım mutluyum, sizde alın sizde mutlu olun...

• Apple da ipad mini gibi ucuz basit urunler çıkarmaya basladi.

• Ya zaten ucuz ve iş görülebilecek bir şey yapıyorsan tercih edilirsin. Bence eskiden Android tabletler alternatifti. Ama şu an iPad alternatif olmaya doğru gidiyor.
  • Android tablet ipad'in rakibi olamaz.
    Nedeni ise ; tabletlerin android telefonlardan,ekran büyüklüğü dışında bir farkının olmaması.Yani tablete özel birşey geliştirilmemesi.

• O kadar markayla hala gecememisse bu androidin basarisizligidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

O kadar markayla hala gecememisse bu androidin basarisizligidir.

Katıliyorem

• Valla telefonlarda neyse de android tablette şu stabilite olayı insanın sinirini bozacak düzeyde. En iyisinde bile, ana ekranda veya uygulama ekranında bile kasmalar var. Kısacası telefonda ne kadar apple karşıtı olsamda tabette bence rakamlar bir yana gerçek anlamda şu an ipadin alternatifi yok.

• Aynen devam.
  • çok zor bu gidişle
    hem stabiliteyi,düzgün çalışmayı geçtim doğru düzgün uygulama yok
    bazı uygulamalar dışında gerisi telefon uygulamalarının büyüğü
    ama ipadde sırf ipad için yazılmış bir sürü uygulamama var
    uygulamalar çok kaliteli

• ha gayret, biraz daha biraz daha, heh :)

• nexus 7 ve retina ekranli ipad var.

nexus en fazla 5 defa sarj etmisimdir. ipadi her gun sarj ediyorum. gerisini siz dusunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 10 Haziran 2013; 1:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

nexus 7 ve retina ekranli ipad var.

nexus en fazla 5 defa sarz etmisimdir. ipadi her gun sarz ediyorum. gerisini siz dusunun.

bu dediğinden ne çıkarmamız gerek
  • İnsanlar tabletten anlamıyor apple store'muş stabiliteymiş kimsenin umrunda değil ki ucuz olsun yeter diyorlar.
  • her taraf android denen çöplükle doldu

• Telefonda apple ile rekabet edebilir ama tablet söz konusu olunca apple'dan gerisi çöp. Açık ve net.
  • İki tane android tabletim var.. Geçen gün arkadaşın İpad mini'yi bir günlüğüne kullandım, gayet stabil.. oldulça beğendim..
    Ram 512 mb ama hiç kasma yapmıyor.. İpad fiyatları da çok pahallı ama.. Herkes bir ipad mini'ye 700 lira veremez..
    İpod touch 4g de bile 256 mb ram var ama, oldukça hızlı çalışıyor..ios daha güzel bir işletim sistemi
  • cep telefonlarında android kullanan birisiyim. Ancak tablet konusunda ipadin önüne geçebilecek bir firma göremiyorum. Belki ileride laptop performansı ve kullanımı sunan W8li tabletler yaygınlaşırsa birşeyler değişebilir. İpadi ipad yapan kendine has uygulamalarıdır. O yüzden analize 'hadi ordan' diyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

O kadar markayla hala gecememisse bu androidin basarisizligidir.

+1 1000 çeşit android tablet var.Ve hala geçemediler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

nexus 7 ve retina ekranli ipad var.

nexus en fazla 5 defa sarj etmisimdir. ipadi her gun sarz ediyorum. gerisini siz dusunun.

2 tane neredeyse ayni inc tablet almadan once kafayi sarj etseydin biraz.

Süperdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.