Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
1.940
Cevap
59
Favori
612.975
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      759 Mesaj
      09 Haziran 2019 22:37:55

Bazı yerlerde bir kaç defa ameliyat olanlar var diye duyum alıyorum acaba farklı bir şey mi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      0635 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      759 Mesaj
      10 Haziran 2019 09:12:17
      Bu arada şimdilik ameliyat olmamaya karar verdim açıkçası çekimcelerim var ameliyata karşı doğal yoldan bitkisel ürün ve kremler ile biraz daha deneyeceğim baktım olmadı en sonunda mecbur cerraha bırakacam kendimi yapacak bir şey yok malesef...

|
      |
    • Binbaşı
      1795 Mesaj
      10 Haziran 2019 12:30:04
      Vaporub Vicks Buharlaşan Krem ile 2 haftada kesin çözüm. Kullandığınız anda rahatlatıyor.

Bununla beraber simit üzerine yada simit şekline getirilmiş havlu ile oturmak, bol c vitamini almak ve en önemlisi spor yaparak kan dolaşımını arttırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 10 Haziran 2019; 12:31:12 >
      10 Haziran 2019 13:18:56

C vitamini tahriş ettirmez mi.. Ben şuanda etli yemekten baharattan ve kızartmalardan uzak duruyorum... Bol bol su içiyor ve yürüyorum bakalım ne olacak

|
      |
      mcgoktug kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Er
      0 Mesaj
      10 Haziran 2019 16:09:59

Hocam daralma gerceklestiyse kurtuluş yok çünkü her gün dışkıladıgımız için o kas çalışmaya devam ediyor. Size tavsiyem su diyetini arastırın belli bir sure deneyin makatı kullanmayınca belki hem çatlak iyileşir hemde spazm azalir. Tabiki bir uzmanina danışarak. Bu arada krem neyim kullanarak dahada azaltılabılır spazm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      habib_723 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Haziran 2019 16:15:56

Su içmenin zararı yok hocam şöyle birde yürüdüğüm için biraz daha iyiyim diyebilirim... Bu gün iki defa tuvalet ihtiyacımı giderdim çok öyle ağrı mağrı yoktu... Hafif biraz ağrı kalmıştı... 1 ay boyunca leğene oturma yürüyüş(son 3 gündür 25-30km yürüdüm) bol su tüketimi ve özellikle kızartma baharatlı ve etli şeylerden uzak durup bakıcam durumuma... Bu arada cevaplarınız için teşekkür ediyorum...

|
      |
    • Er
      0 Mesaj
      10 Haziran 2019 16:54:15

Suyun zararı olamaz benim demek istediğim su diyeti yani belli süre sadece su ile yasiyacaksin yemek yok

|
      |
      10 Haziran 2019 17:36:17

Su diyeti pek yapamam herhalde... Su diyeti yapsam belki çok daha iyi olurum ancak bu şekilde de çok kilo kaybım olur bu da bana zarar verir çünkü ideal kilonun biraz altındayım... Boy 1.80 şuan 77-78 kilodayım...

|
      |
    • Er
      0 Mesaj
      10 Haziran 2019 18:40:03

Çok hareket etmiyeceksin 5 veya 7 gün ideali. Birde hocam bitox bile fayda etmediyse sizin ki kronik galiba krem neyim işe yaramaz ama denemekten zarar gelmez

|
      |
      12 Haziran 2019 10:09:16
      Arkadaşlar merhaba, aynı dertten bende muzdaribim ne yazık ki. Sabah uyandığım da hiçbir belirti yok iken lavabo sonrası şişme oluyor ve bazen de kanama fakat ağrı sızı lavabo ihtiyacımı gidermede sorun yaşamıyorum. Bu şekilde bir yıl idare ettim daflon krem vs kanama olunca kullanıyordum. Daha sonra askerlik (bedelli) yemeklere dikkat edemeyince sürekli kanama oldu dönüşte de ramazan olunca iyileşemeden susuz kalmaktan tekrar başladı bir cesaretle ameliyat için doktordan randevu aldım fakat o sırada da kendimce çöxüm arar iken tavsiye üzerine memethol sprey aldım kaybedecek birşeyim yok diye kullandım ilk gün yanma ile kanama durdu sonraki günlerde lavaboda bile kanama olmadı fakat yanma oluyor biraz kullanınca özellikle lavabo sonrası memeler şişmiş iken kullanıyorum ben direkt etki eder diye düşündüğümden ama işe yaradığını düşünmeye başlamış iken randevu zamanım geldi ve Doktora gittim 4 derece hemoroid ve kronik anal fissür varmış (çatlak) ameliyat olman gerek dedi şuan kafam cok karışık sprey kanamayı durdurduğu ve memeleri küçülttüğü için bir ümit buna sarıldım fakat ameliyatta kesin çözüm diyorlar olan arkadaşım kuzenim vs ki yorumlarında çoğunu okudum ne önerirsiniz özellikle ameliyat olan arkadaşlar ? Doktor çok güvenilir tecrübeli devlet hastanesi ama lazer boğma dondurma gibi tüm metotları kullanıyor kuzenim oldu şuan çok memnun ama sprey kafamı karıştırdı iyice acaba ameliyatsız kurtulabilir miyim

|
      |

• Er
      0 Mesaj
      12 Haziran 2019 15:02:13
      Hemerid icin bir şey diyemem ama fissürün rahatsızlıgi yok ise ameliyat ettirme krem botox idare et. Ben ameliyat oldum şuan bir sıkıntım yok ama kesin çözüm diye bir şey yok fissurden yine tekrarlayabiliyormuş dikkat edeceksin

12 Haziran 2019 20:18:59

Ben 4-5 gündür etli yemeklerden ve baharatlı yemeklerden uzak duruyorum ve bol bol su içip yürümeye özen gösteriyorum... Şuanda kanama yok ağrı da yok çok şükür... Kremlerin(fito, anestol pomad, anrecta rectal krem) ve kantaron yağlı kremin etki ettiğini düşünüyorum... Sabah akşam da çoban çantası (ot) çayını içiyorum... Açıkçası şuanda iyi oldum gibi tedbiri elden bırakmıyorum bu arada ayrıca günlük leğene oturma eyleminide gerçekleştiriyorum... İlk başlarda bütün kremleri kullanırken şuanda anrecta rectal kremi kestim. Sabah lavabo öncesi anestol pomad ile eldiven aracılığıyla makatı kremliyorum... İhtiyacımı giderdikten sonra da iyicene temizledikten sonra da fito kremi kullanıyorum.. Kantaron yağlı kremi de aktar bana gece yatmadan evvel kullan demişti onu da öyle kullanıyorum... Bu şekilde şimdilik iyiyim umarım tekrarlanmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 12 Haziran 2019; 20:22:56 >
      |
      |
    • Çavuş
      72 Mesaj
      13 Haziran 2019 22:50:08

Bende sizin gibiyim aslında ama ameliYat olup kurtulsam mı artık diyorum böyle nereye kadar sürcek bu

|
      |
      13 Haziran 2019 22:51:35

Cevremde ameliyat olup pişman olan yok gibi dikkat etmedikleri halde sorun yaşamıyorlar ama tabi dediğiniz gibi kişiden kişiye değişir

|
      |
      13 Haziran 2019 23:00:43

Ben kaç gündür düzelmiş im diyebilirim ağrım şuanda yok... Bahsettiğim şeyleri uyguladım.. Şuanda iyiyim çok şükür.. Bol su tüketimim oluyor... Sabah çoban çantası otu çayı içiyorum... Et ve türevlerinden uzak duruyorum... Baharattan acı dan uzak duruyorum... Kullandığım krem sabah tuvalet öncesi anestol pomad... Gün içinde fito krem ve yatmadan önce de kantaron yağlı krem kullanıyorum... Faydasını şuanda gördüm umarım bi daha lanet fissür olmam...

|
      |
      hayallerde kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Er
      0 Mesaj
      15 Haziran 2019 11:15:53

Iyi günler geçmiş olsun çevrenizde bu ameliyatı olanlar ne kadar süre oldu ameliyat olalı.

|
      |
      15 Haziran 2019 11:18:30

Yinede bir doktora görünün gerçekten iyileşme olup olmadıgıyla ilgili çok nankör bir rahatsızlık en ufak bir seyde geri başa sarıyor. 1 ay iyi gider iyilesti dersiniz ama en ufak sertlikte başa döner.

|
      |
      16 Haziran 2019 15:08:16

Şuan gayet iyi durumdayım inşallah bir daha hiç olmaz bu durum

|
      |
    • Çavuş
      72 Mesaj
      17 Haziran 2019 12:48:50
      Sorumun cevabı ile ilgili yazıyorum memethol spreyi kullandım açıkcası çok bilinmiyor 1 kutu bitmek üzere fakat kullanım süresi boyunca kanama olmadı ağrım sızım zaten olmuyordu memelerde de gözle görülür bir küçülme oldu diyebilirim lakin dün dikkat etmedim çay çerez fazla tükettim bugün şişme daha fazla sürekli dikkat ederek yaşamak gerekiyor o yüzden ameliyat olmaya karar verdim çarşamba olacağım deneyimlerimi hasta olup ameliyat düşünen arkadaşlar için yazarım tekrar.
      17 Haziran 2019 20:03:12

Ağrın yada acın yoksa hemen ameliyat olma ömür boyu dikkat etmene gerek yok 2 3 ay dikkat et dene olmadı o zaman düşün birde botox olmuyormu ameliyatı son tercih olarak düşün. Nerde olmayı düşünüyorsunuz işini bilmeyen birine olma iyi arastır.

|
      |
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.