Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkablocu , mrkablocu
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.074
Cevap
129
Favori
1.619.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı durum bende de bazen oluyor.sıcak suya oturunca geçiyor.ama wcden sonra yıne başlıyor.sebebı kaşımaktan ılerı geldiğini düşünüyorum.bazen uykuda farkında olamadan kaşıyorum.sanırı m bende alerjı var o yuden oluyor. zedelenınce yara oluyor.buna dikkat etmek gerek.daha önce dr ye gıtmıstım 5 dklık amelıyat dedı yaptırmadım.bır tane krem vardı onu almayı düşünüyorum ıyı gelıyordu adını hatırlamaya çalışıyorum
  • Thd ameliyatı olan varmı
  • merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun

bende bu dertten muzdaribim 2 hafta önce doktora gittim ve elle yaptığı kontrolde makat çatlağı var dedi ilaç tedavisi verdi sıcak suyla yıkayacaksın ve sabah aç karnına ılık su lifli besinler kısaca herkese söylenen şeylerdi.Bugün kontrol için gittigim de ağırlarımda azalma oldu ama devam ettiğini söyledim botoks yapıcaz dedi buda 6-7 sonra vücut atar iyileşmiş olursa sonrasına bakıcaz dedi haftaya izin günüme randevu aldım ve botoks yapılacak hakkımızda hayırlısı herkese acil şifalar diliyorum
  • Hocam ne oldu ameliyatınız?
  • luzengor L kullanıcısına yanıt
    Hocam anlatmadın kalbimizi kırdın
  • Dostum hemen anlatıyorum bayağı zaman geçti aradan..30dk içinde ayrıntılı olarak yazmış olucam =)
  • sabah 08:30 da hastahaneye gittim yatış işlem birimine , dediler ki önce ****** beye görünün.Dedim tamam 9da doktor geldi 09:10 gibi doktora göründüm bana kağıt verdi işte gerekli işlemler kan tahlili işte ekg falan bunları al dedi ve yatış bölümüne git dedi...Neyse yatış işlemi yapılmadan önce dediler ki -3 . kata inip Anestezi doktoruna görünün işte 2-3 soru soruyor klasik anestezi soruları ordan anesteziye uygunum diye kağıt aldım.Sonra tekrar yatış işlem birimine sonra oda numaranı söylediler..Geçtim odaya 10-15dk sonra hemşireler geldi yatakta EKG ve Kan örneği alınıp damar yolu açıldı..Ondan sonra ameliyathaneye gittim ( BURAYA KADAR ANLATTIKLARIMIN ACISI ARD ARDA 3-4 KARINCA ISIRIĞI GİBİ BİRŞEYDİR KORKULACAK HİÇBİRŞEY YOK ) Çırılçıplak bir şekilde soyundum giydim bone ve önlüğü sedyeden geçiş yaptım ameliyat masasına anestezi doktoru tekrar karşmdaydı işte rahat ol dedi hiçbir acısı sızısı yok ondan sonra birisi geldi dedi Doktor bey geliyor uyutun..Anestezi doktoru duydunuz dedi uyutucaz sizi şimdi dedi derken kolum karınçalaştı ağzıma değişik bir tat ve sonrasını hatırlamıyorum.Gözlerim açıldığında odamdaydım .. Afedersiniz göt deliğimden içeri yaklaşık 10cm kadar sokulmuş bir bez parçası vardı ve heryer turuncu batikonla temizlenmiş..Hemşireler geldi 1 saat sonra tamponu çıkardı biraz daha rahatladım tabi ağrı yapanbirşey değil tampon ama hissettiriyor kendini gıdıklıyor biraz..Ondan sonra 2 tane serum vardı onları taktılar bitirdim..Daha sonra kantine sigara çay içmeye gittim doktorun ameliyatı bitmiş herhalde odama çıkarken asansörde denk geldim dedi nasılsın ağrı varmı falan dedim yok şuanlk iyiyim..Odama geldi sonra yapacaklarımı anlattı oturma banyosu falan filan iyimisin dedi kalabilirsin hastahnede ama bence kalmana gerek yok dedi istersen taburcu olabılırsın dedi sonra taburcuoldum..Beni 08.08.18 tarihinde 08:30 da hastahaneye çağırdı ve gece 12den sonrabirşey yeme sabah aç gelmiş ol her dediğini yaptım 24 saat aradan soran belkide son 3-4 yılımın en rahat dışkılama işlemini yaptım..şuan ameliyatı olalı yaklaşık 6-7 ay oluyor ve henüz hiçbir problem yaşamadım daha önce yaşadığımı bile unuttum :) sormak sitediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz
    Sağol hocam ayrıntılar için. Şuan leğen içinde oturuyorum .

Ameliyat sonrası ağrı olmaması güzelmiş. Artık ben de pek korkmamaya başladım. Umarım gerek kalmaz ama kökten çözmek en mantıklısı. Senede bir kere de rahatsız etse psikolojisi bozuluyor insanın
  • Ağrı falan yok dostum hiçbir şekilde yok hemde ilk dışkılamada biraz kan gelebilir ama ondada acı olmuyor bağlar çözüldüğü için anlamıyorsun bile dışkılamanın bittiğini üzerine zevk sigarası yakmıştım aylar sonra oh be demiştim..Eğer maddi durum sorun olmucaksa durmanın hiçbir anlamı yok çünkü hissettiğim tek acı damar yolu açılrken ki acı o kadar ötesi yok =) ameliyat sonrası derhal kalkıp yürüyebiliyorsunuz yürümede herhangi problem olmuyor.
  • tektek19 T kullanıcısına yanıt
    Hocam botox oldunuz mu? Son durumunuz nedir?
    Hocam peki bu çatlağın ağrısı bende şu şekilde.

Wc de oturuyorum dışkı gelıyor en ucu sanki kurumuş da batıyor muş gibu oluyor o kısım çıktı mı sonra bir şey hissetmiyorum. Ama bu bende kendimi bildim bileli var yahu. Ishal olduktan sonra bi ağrı olur 5 10 dk ama aman aman değil daha çok yanma gibi.

Bir de şöyle bir şey oluyor. Wc felan durmu yokken normal yatarken makata bi ağrı saplanıyor. Kasılıyor sanki içeri doğru bir bıçak giriyo bu ağrı penis kokünü geçip penisin ucuna kadar geliyor. 5 6 sn kadar sürüyor kramp gibi . Sende de bu şekilde ağrılar var mıydı? Benima acı şikayetim yok kanama vardı basur heralde deyip gittim ben hatta.

Sence kronik aşamadamıyım? Pzt günü daha iyi bir doktora görünecegim ama aklımı yiyor. Kronik olmasa da bu zaman zaman geri gelecektir eminim. Çünkü anksiyete bozukluğum var ve kaygılı stresli bi insanım makat kasını bu sertleştiriyor zaten ve benim şikayetlerim de hep sınav dönemi veya ayrılık acısı gibi zamanlarda oldu :/
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Thd ameliyati oldum ve kesinlikle uzak durulmasini oneririm. Bir ay mahvoldum. Sozde ertesi gun gececekti. Icdigim daflonlarinda hatti hesabi yok.

Bitakim doktorlar malesef aldiklari bir thd aleti ile her gote direk thd uyguluyor. Ne bir test ne muayne. Tek bir ameliyat yontemini satan doktorlardan uzak durunuz.
  • oldum.Son durum itibariyle yanma veya batma hissi yok dışkılama yaparken ama daha çok erken birşey söylemek için 10 gün sonra kontrol var orada kalan doz igneyi de yapabilirim dedi doktor
  • direwolf85 D kullanıcısına yanıt
    gecmis olsun benim geçen haftaki atak geçti Allah'tan ama ilk 5 gün ağzıma etti
  • Aynen öyle dostum şu anlattıklarını düşünüce eski halim geldi aklıma yazdıklarının aynısını oluyor ilki zor gerisi kolay sonra kısa süreli kramplar :/ Dostum ben herkese amelyiat tavsiye ediyorum çünkü zerre önemi olmayan bir ameliyat tek iş para para durumunuz el veriyorsa vakit kaybetmeyin aynı gün ayağa kalkıyorsunuz zaten kansız biçimde çünkü açılan kesik taş çatlasa 0.5mm 1 cm bile kesilmiyor
    Hocam isim yapmış biriymiş Nihat Bengisu ya randevu aldım. Bakalım ne diyecek. Param çok olmasa da sağlığa harcayacak kadar var şükür. Botox deneyelim derse ameliyattan önce buna nasıl karar vereceğim bilmiyorum. :( Size direk ameliyat mı dedi dr unuz ve kimr ameliyat oldunuz. Özel ise pm de paylaş lütfen

Edit. Muayene oldum Nihat hocaya. Sadece muayene hane ortamı bana güven vermedi. Ne biliyim sanki merdiven alti biyerdeydim ama dr un egitimi ortada ve bir suru insan memnun ayrilmis ameliyattan sonra vs deftere yazmislar. Dindar bir doktor. Ben pek hazetmesem de yani pek bana güven vermese de tercih etmek icin baskalari adina tercih sebebi olabilir. Hafif dokundu agri var mi yok mu vs. Acımadı. Sonra parmakla muayene etti gene bir şey yok.
    Anoskop u cikardilar oha lan o bana nasıl gircek dedim korktum biraz lakin hoca yavas yavas beni hiç zorlamadan 2 3 dk kadar onla da baktı. Ben iyileşmişim. Yırtık geçmiş 1milim yer kalmis. Kontrole gelmene gerek yok dedi. Şu pilastik anoskop aleti (totoya giren) acaba gercekten kullan-at mı yoksa yikayip yikayip herkese takiyorlar mi diye suan biraz kurt dustu icime. Galoşla girilen bir yerde böyle bir sey yapmiyolardir umarim :) Ama TR burası insan güvenemiyor.
    Muhtemelen bu hastalik beni birakmicak iyileşse de geri kolayca gelecek. Rehavete kapilmamak gerek. Öyle veya böyle ÖMÜR BOYU wc ye dikkat etmek şart. Lif + su + düzenli tuvalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notguest -- 19 Aralık 2018; 23:44:59 >
  • Merhaba anal fissürle ilk 2010 yılında tanıştım üç yıl ara ara tekrar etti neyseki çok ağrım olmuyordu genelde tuvalette biraz acı ve az kan geliyordu, en son botoks yaptırmaya karar verdim memnun kaldım 5 yıl sorun yoktu fakat tekrar nüks etti ama bu sefer hiç açı yoktu sadece ara sıra kan geliyordu. Bugün özel bir klinikte botoks + lazer işlemi yapıldı. ilk botoksda işlem sonrası acı olmamışdı normal iğne yaptırmak gibi işime gücüme devam ettim ama şimdi acı ve yanma var var :( sanırım lazer den kaynaklı umarım değer de bir daha nüks etmez sinir bozucu bir şey.
    Şimdiden herkeze geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar bu rahatsızlığı 10 yıldır çeken biri olarak düşüncelerimi burada size aktarıyorum (ayrıca 23 senedir benimle yaşayan hemoroidler de cabası)

Makat çatlağı kadar sinsi başka bir hastalık varsa o da kanserdir (Allah korusun)

Hiç bir medikal çözüm bu hastalığa çare değil maalesef

Botox tedavisi tam bir para tuzağı, çektiğiniz ağrı ile kalırsınız.

Isırgan otu, patlıcan sapı, çatlak merhemleri kremleri vb. şeylerin hiç biri benim derdime çare olamadı

Bu işin tek çaresi sfinkterotomi ameliyatı

Yılda 3-4 kere tekrarlayan çatlak beni en sonunda çıldırtma noktasına getirdi

Yıllarca ameliyattan kaçmanın faydasız olduğunu görerek izmirde özel bir Dr a gittim

3-4 derece hemoroidlerimin içeride ve dışarıda şişerek çatlağı tetiklediğini ve bu şekilde sürekli çatlağımın nüks ettiğini öğrenince derhal ameliyat olmaya karar verdim

Sfinkterotomi ve hemorid ameliyatı aynı anda oldum ve bunun içinde iyi bir tedavi ücreti ödedim.

Şuan ameliyatın üzerinden 10 gün geçti ve hayata yeniden gelmiş gibiyim

İlk bir hafta oldukça ağrılı geçiyor ancak buna değer

Yıllarca kendime eziyet etmişim ve daha önce ameliyat olmadığım için çok pişmanım

Umarım yaşadıklarım ve anlattıklarım başkalarına da şifa olur

Herkese geçmiş olsun
  • bende yarı ameliyat gibi birşey oldum galiba lazerle çatlağın olduğu yeri buharlaştırdılar ama hiç memnun değilim. Canımı sıkan bu işlemin yan etkilerinden bahsetmediler. Yaptıkları anestezi iğnelerinden makatımda ödemler oldu bunun sonucunda 2 kere dışkı kaçırma meydana geldi ve 10 gün geçmesine rağmen hala ödemler tam geçmedi makatta ıslaklık olmaya devam ediyor. İşlemden sonraki 10 gün boyunca otururken yürürken acıması ayrı dert. Ben basit bir botoks işlemine gitmiştim.Lazer işleminin bu kadar ağrılı ve kanlı işlemlere sebep olacağını bilgilendirmediler ve işlemi yaptırmadan önce sadece ara sıra kan gelme şikayetim varken şimdi ağrı, dışkı kaçırma, kanama, psikolojik bunalım gibi bir sürü sorunum oluştu çok pişmanım :( sakın istanbuldaki avrupa cerrahi merkezine Dr. yaser tavsiye etmem asla, 10 gündür psikolojim bozuldu. Böyle zorlu bir süreç olacağını işlemden önce anlatmalıydılar. Ben özellikle sordum ufak bir işlem dedi şimdi sıkıntısını çekiyorum. Anladımki Sadece botoks tedavisi ağrısız acısız onun dışında lazer felan filan ameliyat olmayla aynı komplikasyonları gösteriyor. Bilinde ona göre yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rearth -- 31 Aralık 2018; 11:0:48 >
  • Pangolos kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende tuvaletten sonra 12 saat ağrı çekene kadar doktara gitmedim.Gitmediğime çok pişman oldum.Sonunda doktara gittim makatta çatlak var ameliyatdan başka çözümü yok basit bir ameliyat dedi.Acı o kadar fazla ki bazen hemen ameliyat olasım geliyordu. Tanıdık tanımadık internet falan araştırıyordum bir arkadaş aktarcıdan aynısefa kremi al dene pişman olmayacaksın dedi.Tuvaletten önce ve sonra eldiven takarak(eldiven tırnağın çizmesini engelliyor) serçe parmağıyla birinci boğumu biraz geçecek şekilde kullandım.Tuvaleti yaparken ıkınmayın .Aynı zamanda kabızlığı gidermek için dikkat ettim.(kesinlikle gazoz kola içmeyeceksiniz)Bu sürede birazda az yiyeceksiniz.1,5 ay sonra sıkıntım %90 kalmadı.Arada hala kullanıyorum.Araç kullanırken oturma tarzından dolayı şişmeyi hızlandırıyor. Hemoroid minderi alıp aracı öyle kullanın.Oturma banyosu yapın. kolay olsun istiyorsanız İnternette oturma leğenleri satılıyor.OTURMA BANYOSUNUN Şişliği indirme özelliği ve çatlağı iyileştirme özelliği var.SU ÇOK SICAK OLMASIN .GÜNDE 3 DEFA YAPIN.Zaten sorun şişme halinde çatlağın daha fazla açılıp acı vermesi.Allah hastalara şifa versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Horozz-20 -- 28 Şubat 2020; 11:53:14 >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.