Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (233. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.890
Cevap
129
Favori
1.607.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba setonlu fistül ameliyatı iyileşme ne zaman başlar Allah aşkına bir şey diyin. 💐🙏🏻

Ağrı kesiciyle duruyorum, af edersiniz lavabo kabus oldu, dr setonu ara ara oynat dedi bu çok acı veriyor 😔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Setonun şekline göre ağrı aylarca sürebilir.Doktorunuzdan yardım istemelisiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba abilerim, ayıbımı mazur görün.

19 yaşında genç bir kardeşinizim, son dönemde sıkca kabız oluyorum ve az da olsa HEP kan geliyor, şüphelenmem gereken bir hastalık var mıdır? Nasıl beslenmemi önerirsiniz?

• proktolog P kullanıcısına yanıt

Hocam siyah ip şeklinde kendi atacak vücut dedi Ağrı olacak ilaçlara devam dedi ama aylarca süren bir Ağrı aman Allahım nasıl bir hastalıkmış😔

Çok sağolun cevap için iyi ki varsınız ve yardım ediyorsunuz.💐

• Kardeşim mutlaka doktora git öncelikle bu kabızlık başa bela.

Mutlaka doktor desteği al ama beslenme olarak şöyle diyim akşam yemeklerinde bolca marul salatası, gün içinde kefir ayran ev yapımı yoğurt kışın boza iyi gelir. Sabahları yulaf ezmesine biraz ev yapımı yoğurt biraz sevdiğin meyveler ekle ye.

Kayısı suyunu falan bilirsin zaten.

Bunun dışında kabız yapacak yiyeceklerden uzak dur hamur işi nişastalı pirinç ünlü şeyleri yeme zaten sağlıklı da değiller.

• Fatmacan. F kullanıcısına yanıt

Tarik hocam birtanedir :) turku soylerek ameliyat yapti kendileri beni, insallah sifa bulacagim. Musaitseniz gidebiliyorsaniz gidin derim mutlaka muayeneye

• Evet aslında duydum hocamı ama benim küçük bebeğim var onu bırakıp şehir dışına çıkamıyorum😔

Videolarını izlemiştim, burda cevap vermiş bile büyük yardım.

• Senin şarkın hangisi idi😀

Hocam zaradan soyledinizde ilk basta broadway felan dediniz broadway birine vurmus mu vurmamis onu tam hatirlayamadim ameliyatın heyecani ile :))

• 😀😀https://www.youtube.com/watch?v=kt_CpEym1qM&feature=youtu.be
    İzle o zaman.Hatıraların canlansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 29 Ağustos 2021; 16:20:32 >

🤣🤣🤣 hocam ya Allah neşenizi bozmasin :))

• Turcoo01 T kullanıcısına yanıt

çok sık doktor değiştirmişsiniz. ilk doktorun yaklaşımının medikal +diyet olması normal prasödür. %50 hasta ilaçlı tedavide iyileşir . amerikaya gitmeniz işi bozmuş ve uzatmış. botoks da standardizasyon ve doğru yere yapılmadığından başarı düşüktür. son doktorunuzda bunların üzerine klasik lis ameliyatını yapmış.geçmiş gitmiş.geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatmacan.

Arkadaşlar makat apsesinden ameliyat olan var mı? Lis ameliyatına bağlı apse oluştu ve 1 gün önce setonlu ameliyat oldum ölüyorum ağrıdan sızıdan; seton siyah biraz kalın ip şeklinde Allah’ını seven yardım etsin ne zaman geçer bu ağrılar sızılar?

Yürümekte bile zorlanıyorum,i😔

sizde lis ameliyatıın komplikasyonu olarak fistül oluşmuş.basit fistül snıfındadır. seton gerekmez burda bence .tabi seton ile de iyileşir ama çok ağrılı ızdırablı bir tedavi şeklidir seton .çaresizlik de son çare olarak uygulanır.zaman olarak seton kendi çıkana kadar beklemek lazım.6 ay ,18 ay , 3 ay yolun uzunluğu ile alakalı setondan kurtulma zamanı.

• Ya bunda doktor hatası var mıdır? Allah aşkına genel cerrahın en basit ameliyatlarından (fissür amellyatı) biri diye okumuştum başıma gelene bakın😔

perişan oldum seton gerekmezse takmam ama gerekirse mecbur dedi doktorum mr de 4 cm bağlantı çıktı içeride takmazsak yine birikir dedi. Kafayı yicem zulüm resmen Allah düşmana vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatmacan. -- 29 Ağustos 2021; 17:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatmacan.

Ya bunda doktor hatası var mıdır? Allah aşkına genel cerrahın en basit ameliyatlarından (fissür amellyatı) biri diye okumuştum başıma gelene bakın😔

perişan oldum seton gerekmezse takmam ama gerekirse mecbur dedi doktorum mr de 4 cm bağlantı çıktı içeride takmazsak yine birikir dedi. Kafayı yicem zulüm resmen Allah düşmana vermesin.

komplikasyon sünnet de bile olur. komplikasyonu olmayan cerrah yoktur. amaliyatın basitinde de karışığında da olur. oran olarak çok azdır .size denk gelmesi şanssızlık . kararı doktorunuz ile beraber vereceksiniz .

• İyi bari doktora bağlı olduğunu düşünmüştüm😔

Doktorum ağrıyacak ilaçlara devam diyor, düzenli kontrol pansumanlar olacak şu gün geçer diyen yok😔

Zihnim çok yoruldu birilerinin şu kadar zaman sonra iyi olacaksın demesine ihtiyacım var sanırım. Sayılı gün çabuk geçer misali. Teşekkürler cevaplar için.

• hafta sonu 12 km yol yürüdüm kıcmin arası terledi sonrasında da uzun zamandır pasif duran basur tekrar aktiflesti şişme yaptı ve ağrı yapıyor
    Mehmet durmuş kurt nasıldır tanıyan giden var mı

• Ben bir kere muayene oldum

@gael

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_wind222 -- 31 Ağustos 2021; 20:49:19 >
  • the_wind222 T kullanıcısına yanıt
    nasıl bir faydası oldumu.. muayenesi ne kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 19 yaşında bir gencim.Yaklaşık 1 senedir kabızlık problemim vardı arada geçyordu arada kabız oluyordum dün tuvaletimi yaparken ilk dışkı çıkarken popomun giriş kısmını acıtmıştı.Bugün akşam tuvalete gittim tam hatırlamıyorum ama sabırım bu seferde popomun ağzı acımıştı tuvaletten kalkarken bir baktım klozete 3-5 damla kan sıçramış ve klozetteki suda da kan vardı hafif.Ama tuvalete bakmasam anlamazdım acı falan yoktu.Neyse sonra acile gittim doktor parmakla ve bi aletle muayene ederim istersen dedi.Annemde olmamı istemedi bende çok istemedim(annem biraz tecrübeli daha önce dedemde bağırsak ameliyatı olup polip aldırmıştı.Dedemede sorduk o da makat çatlağıdır demişti).neyse doktora muayene yaptırmadık doktor anestol pomad krem yazdı.Arada yürürken popmun giriş kısmında acı oluyor çok hafif bencede popomun girişi çatladı.Sizce panik olmaya gerek varmı bende biraz sağlık konusunda hassasım daha gencim.Ameliyat vs illa gerekiyormu eğer kabızlığa dikkat edersem iyileşme şansı varmı.Bide sizce bir genel cerraha gözüksemmi kanama olmasa bile

• 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.