Şimdi Ara

Anakarttan çıkmayan m2 ssd vida yuvası !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Anakartım Asus Rog Strix x 570 F. Bugün geldi açtım kartı bir de ne göreyim m2 SSD'imi takacak vida yuvası ve vidası yok ! Kutudan çıkmadı. İş merkezlerinde 2 saat dolaştım , Vatan Bilgisayara gittim ( cihazı aldığım yer) ve doğru vidayı ne yazık ki bulamadım. Güya bilgisayarcı olacak adamlar m2 SSD ne nedir, nasıl bir yuvaya takılıyor bilmiyor ...
    Resim şu şekilde 2280 yazan yerde ssd'yi takabilmek için gereken bir vida yuvası gerekiyor ama gördüğünüz gibi boş. Anakart üzerinde herhangi bi yere de monteli değil.

Anakarttan çıkmayan m2 ssd vida yuvası !

Nasıl bulacağım bu lanet olası metal parçaları arkadaşlar ?

• SSD'yi takıp, soğutucu plakayı kapatıp, plakayı yerine vidalıyorsun

O kadar

Ama yine de anakarttan çıkması lazım normalde vida. Üstteki dediğim gibi takılması lazım ama. O zaman zaten ekstra vidaya / yükseltmeye gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Haziran 2020; 0:48:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

SSD'yi takıp, soğutucu plakayı kapatıp, plakayı yerine vidalıyorsun

O kadar

Ama yine de anakarttan çıkması lazım normalde vida. Üstteki dediğim gibi takılması lazım ama. O zaman zaten ekstra vidaya / yükseltmeye gerek kalmıyor.
    Sadece soğutucuyu üstüne takmayı düşündüm ama çıkması gereken bir vidanın çıkmaması can sıkıcı bir durum. Eğer şart değilse sizin dediğiniz şekilde deneyelim. Oynama falan olmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducard

Sadece soğutucuyu üstüne takmayı düşündüm ama çıkması gereken bir vidanın çıkmaması can sıkıcı bir durum. Eğer şart değilse sizin dediğiniz şekilde deneyelim. Oynama falan olmaz heralde

Alıntıları Göster
    ben vidasız kullanıyorum farklı bir anakartta son 5 aydır bir sorun olmadı olacağınıda düşünmüyorum
  • Dostum, çıplak mı kullanıyorsun sdd'ni yoksa üstünde soğutucu plaka mevcut mu anakartında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducard

Dostum, çıplak mı kullanıyorsun sdd'ni yoksa üstünde soğutucu plaka mevcut mu anakartında?
    soğutucu plaka yok ben gerek duymadım 60-70 arası oyunlarda 25-35 arası boşta çalışıyor herhangi bir performans kaybı yaşamadım şimdiye kadar. Soğutucu plakayı takmadan da kullanabilirsiniz pek sorun etmeyin bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.