Şimdi Ara

Anakarttaki Fan Yuvaları Dolu-Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bilgisayar kasama 3 adet fan eklemek istiyorum ama anakart üzerindeki 3 fan soketi de dolu olduğundan ne yapmalıyım onu sormak istedim. Fanları güç kaynağına bağlamak istemiyorum tam devirde kafa ütüleyecekleri için.. Aerocool' un güzel bir fan kontrolcüsünü buldum fakat buna gerek kalmadan yapabileceğim bir şeyler var mı? Satın alacağım fan; Arctic F12. Yani anakart üzerindeki fan slotlarına çoğaltıcı taksam ve o şekilde kullansam devir ayarı yapılabilir olur mu? Yoksa PWM fan falan mı lazım? Pek bilmediğim ve araştırsam da net cevaplar bulamadığım için kafam biraz karışık bu konuda... İyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İşini bu pwm çoklayıcı görecektir.

http://www.hepsiburada.com/akasa-flexa-p5-5-cikisli-ozel-kilifli-pwm-coklayici-kablo-ak-cbfa03-45-pm-bs300043

Fakat kasa içerisinde baya kablo karmaşası yaratıyor eğer pencereli kasanız varsa keyfinizi kaçırabilir görüntüsü.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki pencereli Alacağım fan kontrolcü de 60 TL ye eş değer oluyor. Fan kontrolcü almak daha akıllıca gelmeye başladı gibi. Benim, bağlantısını paylaştığınız ürünü satın alıp kullandığımı varsayalım. Fanların RPM' leri birbirinden farklı ve PWM değiller. Bu fanları anakart tek fan gibi algılayacağından belli bir RPM' de mi döndürür dersiniz yoksa % olarak mı döndürür? Anlatamadıysam tekrar yazabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkMallet

Ne yazık ki pencereli Alacağım fan kontrolcü de 60 TL ye eş değer oluyor. Fan kontrolcü almak daha akıllıca gelmeye başladı gibi. Benim, bağlantısını paylaştığınız ürünü satın alıp kullandığımı varsayalım. Fanların RPM' leri birbirinden farklı ve PWM değiller. Bu fanları anakart tek fan gibi algılayacağından belli bir RPM' de mi döndürür dersiniz yoksa % olarak mı döndürür? Anlatamadıysam tekrar yazabilirim

Çoğaltıcıyı yine anakarta bağladığınızdan pwm olarak çalışacak tüm fanlar ve bağladığınız tüm fanlar anakartın belirlediği devirde çalışacaktır. Yani anakartta birden fazla fan çıkışına bağladığınızda nasıl olacaksa yine aynısı olacak tek fark 5 fan anakartta tek bir port işgal edecek.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Anladım şimdi. Teşekkür ederim yardımınız için

• Kasanız full towerdır umarım. Yoksa hiç uğraşmayın. Ne kendinize ne kasaya bu çileyi çektirmeyin. Güzel bir sirkülasyon ile 2 adet fanda yeterlidir (kasa boyutuna göre). Bu konuda en güzel örnek Corsair Graphite 380Tdir.
  • Archamanel kullanıcısına yanıt
    Mid-T kasa, ekran kartı kasanın içindeki hava yüzünden istemediğim kadar yüksek sıcaklıklara çıkıyor. Bunu önlemek istediğimden fan eklemesi yapmak istiyorum. Kapağı açtığım zaman da kasaya her türlü toz giriyor o nedenle böyle bir şeyler yapmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarını yaparsınız ama hepsi aynı RPM de çalışır. 2. El forumından güzel bir fan kontrolcü almanız daha mantıklı olur. Bende bir ara Aerocool StrikeX 1000x kontrolcü vardı. Gayet memnundum, alırken 0 RPM özelliği olan bir kontrolcü alın derim. Yüklenmediğiniz zamanlarda kapalı durur boşuna toz çekmez.

• acaluka kullanıcısına yanıt
    Bu ürünün siparişini vereceğim 1-2 güne;https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0104LWW9Q/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

• Güzel görünüyor hocam. Umarım istediğiniz gibi çıkar ürün.

• Tekrardan herkese yorumları için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.