Şimdi Ara

Anakartta YAzan OC Nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satılan anakartların bazılarının yanında (örnek) 2400 Mhz (OC) yazıyor. Bu ne demek ?
    Bu anakartın bus hızı 1666 Mhz OC ile 2400 Mhz olur mu demek istiyor ?
    Yoksa bu anakartın standart bus hızı 2400 Mhz Oc ile 2400 üstüne mi çıkar demek istiyor.

Aynı durum ekran kartları için de söz konusu.

Birde 2133 Mhz standart anakarta 3000 Mhz ram takan birini gördü. Burada 867 Mhz boşa gitmiş olmuyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rda2906 -- 10 Şubat 2017; 14:1:54 >

• Güncel
  • 2133 mhz lik anakarta 3000 mhz lik ram takilirsa 2133 hiz alırsın , ilk konu hakkında net bilgim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart olarak OC olmayan maksimum değeri görür. Overclock ya da XMP ile falan azcık bızıklarsan o yazan değere ulaşırsın.
  • OC yazıyorsa o değere OC ile çıkılır demek. Hiç bir şeye dokunmazsan varsayılan hızı (daha düşüktür) ne ise o hızda çalışır.
  • Orada yazan OC, XMP desteği anlamına geliyor. Yani XMP ile bellekleri, anakartın desteklediği standart hızın üzerinde çalıştırabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay Eren

Orada yazan OC, XMP desteği anlamına geliyor. Yani XMP ile bellekleri, anakartın desteklediği standart hızın üzerinde çalıştırabiliyorsun.
    Mesela benim anakartta 3466 oc yazıyor hocam,ben ramleri 3800 mhz ye çıkarttım oc ile manuel olarak.yine de 3800 olarak kullanabilir miyim yoksa yazan 3800 sembolik mi? yanakart son hızı olan 3466 mı alır ordan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.