Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

anakartla psu anlaşmazlığı. yardım lütfen

7
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> anakartla psu anlaşmazlığı. yardım lütfen
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      34 Mesaj
      27 Mart 2008 14:52:49 Konu Sahibi
      anakart asus p5b ve psu antec neo 480 w. .şimdi sorunum bu iki parçanın birbirlerini istememeleri :) her iki parçada birbirinden ayrılınca gül gibi çalışıyolar. sistemi zorlayacak bişi yok (işlemci e6300, ekran 7600 gt vs. ) . anakarta başka psu takınca çalışıyor hatta 280 w lık everest bile çalıştırıyor. aynı şekilde psu yuda başka anakartda (üzerindeki parçalar aynı ) deneyince anakartı çalıştırıyor. bu neyden kaynaklanabilir? anakart servise gitmişti . sağlam diye geri gönderdiler full test yapmışlar bişi çıkmamış. psu yuda 2 sistemde denedim çalıştırıyor. daha önce 2 psu harcadım. ilkini ses kartına kulaklık takarken gümlettim :) ikinciside ilk başta normal çalışırken gecikmeli olarak açılmaya başladı sonunda hiç açılmadı . ve bu 3 . sü de bu şekilde yapıyor kurtarın beni bu beladan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezzar2005 -- 27 Mart 2008; 16:44:41 >

|
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      28 Mart 2008 09:43:59 Konu Sahibi
      bi fikri olan yokmu?
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      28 Mart 2008 13:31:43 Konu Sahibi
      bişeyler daha denedim psu anakarta takılı vaziyetteyken güç soketinin yeşil ve siyah kablosunu kısa devre yaptım. aynı anda kasanın power tuşuna bastım ve çalıştı. ama neden böyle yapıyor hala çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezzar2005 -- 28 Mart 2008; 13:50:38 >
      |
      |

• Yarbay
      6213 Mesaj
      28 Mart 2008 14:59:27
      20-24 pin bağlantıyı kontrol et. anakart 24 psu 20 ise araya aparat alman lazım. Bazı bilgisayarlarda (mesela benimki) bu aparatı almamak fazla sorun çıkartmıyor ama bazılarında ciddi sıkıntı kaynağı olabiliyor.
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      29 Mart 2008 10:51:15 Konu Sahibi
      teşekkürler . ama anakartla psunun pinler aynı 20+4
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      08 Nisan 2008 16:37:57 Konu Sahibi
      bilgisayarı hala kısa devre yaparak çalıştırıyorum ve bu şekil kullanıyorum. sorunu hala çözmüş değilim. bi fikri olan?
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      09 Nisan 2008 23:13:37 Konu Sahibi
      güncel
      |
      |

• Yarbay
      3668 Mesaj
      10 Nisan 2008 01:41:19
      quote:

Orjinalden alıntı: cezzar2005
      bilgisayarı hala kısa devre yaparak çalıştırıyorum ve bu şekil kullanıyorum. sorunu hala çözmüş değilim. bi fikri olan?

Aküsü arızalı araçları vurdurma denilen iterek çalıştırırlar seninkide ona benziyo.

Bence anakartda bi problem var onu garantiye yollamayı dene.
      |
      |

ÖZGÜRLÜK İÇİN...
      İnsanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
      Montaigne

Reklamlar
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.