Şimdi Ara

Anakartın kendi ethernetiyle, pci slotuna takılan ethernet kartı arasında ms farkı olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet soru böyle. Anakartımın etherneti arızalı. 10/100 mbps olan bir pci ethernet kartı taktım onu kullanıyorum. Bunların arasında 1 ms bile fark varsa lütfen söyleyin. 22 ms alıyorum yav. Çok geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 14 Eylül 2019; 22:8:2 >

• MS farkı olacağını sanmıyorum.

Bilgisayarında SSD harddisk var mı? Windows ve oyunu SSD ye kurman gerekir. HDD ye kurarsan oyunu oynarken ara sıra takılmalar olur.

SSD yoksa almanı öneririm.
    https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-250-gb-860-evo-mz-76e250bw-2-5-sata-3-0-fiyati,199913573.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 16 Eylül 2019; 18:49:38 >
  • ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    Ssd para tuzagi, ram zaten yeterince buyukse ssd ye gerek bile yok butun data reme yukleniyor zaten oyunun buyuklugu 10 gb falan, 8 gb ram olsa saglam calisir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    240 gb ssd şu an 150 tl ye rahat alınıyor, fiyatlar bu durumdayken ssd almayıp hdd almak tamamen işkence. Ayrıca ram tam olarak öyle çalışmıyor.

Sorunun cevabı ise muhakkak olur, mevzu hız değil bant genişliği olduğu ve pci-e portlarının bant genişliği çok daha fazla olduğu için minik bi fark olur, ama ping yapan şeyi en son arayacağın yer hangi porta bağlı olduğu bence
  • olabilir.

cmd'ye

tracert google.com

yaz. Genelde en başta kendi modemin olur. Ordaki değer modeme bağlanana kadarki pingin oluyor. Ethernet ya da senin bilgisayarla alakalı bir gecikme varsa görürsün. Hatta o IP adresini kullanarak yine konsola

ping <IP> -t yazıp uzun süreli de gözlemleyebilirsin. CTRL + C işlemi sonlandırıyor.

Anakartın kendi ethernetiyle, pci slotuna takılan ethernet kartı arasında ms farkı olur mu?

Burada pingin düşük çıkması sorun olmadığının kanıtı değildir. Çünkü çok küçük bytelar büyüklüğünde paket yolluyorsun, saniyede 1 paket yolluyorsun vs, çok gerçekçi değil. Ama pingin yüksek çıkarsa muhtemelen bir sorun vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 18 Eylül 2019; 18:17:36 >

• 22 ms olsa ne olacak 15 olsa? Fark olduğunu düşünüyorsan forumdan git ki kalite artsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Ssd para tuzagi, ram zaten yeterince buyukse ssd ye gerek bile yok butun data reme yukleniyor zaten oyunun buyuklugu 10 gb falan, 8 gb ram olsa saglam calisir.
    hocam bu nasıl yorum gözlerim kanadı. lütfen biraz araştırın ikisi arasındaki farkı. bu arada ram de ssd de ms'inize bir etkide bulunmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joey Tribbiani

hocam bu nasıl yorum gözlerim kanadı. lütfen biraz araştırın ikisi arasındaki farkı. bu arada ram de ssd de ms'inize bir etkide bulunmaz.

Alıntıları Göster
    Asagi yukari oyle tabi. Oyunda su bu car mi var, gidiyor hdd den onunla ilgili karakterin yapabilecegi atak, animasyon vs datasini cekiyor lazim olunca kullaniyor. Gerci bunlar gpu ram de saklaniyor olabilir. Her neyse bir oyunda 10 karakter oldugu icin aslinda cok daha az kullanir rami vs. Sonuc olarak zaten oyun sirasinda hdd ssd farketmez her sey ramde yuklu olur o anda, onu da oyun baslarken yapiyor muhtemelen, oyle olmasi gerekir iyi bir oyun icin. Ben yapsam oyle yaparim. Tabi bu globalci riot ssdcileri zengin edeyim diyorsa o baska. Bunu da cok yapiyorlar oyun sirketleri. Oyun sirketlerine vs guvenmeyin. İslemciye de overclock basin, adamlar bilerek yavaslatiyor aslinda serefsiz intel amd. Yani cpu larin guvenlik limiti aslinda daha yuksek. Bunu bize 2000 li yillari bunlarla gecirmis hocamiz soylemisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 19 Eylül 2019; 9:53:40 >

• fruit kullanıcısına yanıt
    Gerçekten 1ms bile değişiyorsa söyleyinmiş . Arkadaş 0,001 saniyeyi (1ms) hissedeceğini düşünüyor 22ms de fazla geliyormuş.türkiyede west serverında oynayan challengerlara 45ms fazla gelmiyor ama arkadaşa 22 fazla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 60 ms ile oynuyorum ölüyimmi yani?

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.