Şimdi Ara

Anakartın Dahili ve Harici Ses Kartını Görmemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
71
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce windows 1909 a temiz format atarak geçtim.Dün gece pcyi kapattığımda sorun yoktu..Bugün açtığımda ne Sound Blaster Z ses kartını ne de anakartın ses kartını görmüyor.Aygıt yöneticisinden baktığımda ikiside yok.Driverları yüklü ama neden görmüyor olabilir.Ses ayarları bölümünde harici ve dahili ses kartlarının isimleri yok.Hadi harici ses kartım bozuldu diyelim.Ana kartın ses kartıda mı bozuldu ki dün pc yi kapatana kadar hiçbir sorun yaşamadım.Hizmetlerden windows ses bölümü çalışıyor.Merak ettiğim anakartın dahili ya da harici ses kartlarını donanımın görmesini sağlayan birşey bozulmuş olabilir mi.

• Anakartın dahili ses kartı biostan kapalıdır. Mevcut ses kartı yerinden çıkmış veya komple bozulmuş olabilir. Eski bilgisayarımda dokunsam bozuluyordu ses kartı, windows görmüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xentios

Anakartın dahili ses kartı biostan kapalıdır. Mevcut ses kartı yerinden çıkmış veya komple bozulmuş olabilir. Eski bilgisayarımda dokunsam bozuluyordu ses kartı, windows görmüyordu.
    BIOS tan açık.Ses kartıda çalışıyor.Işıkları yanıyor.Dün gece PC yi kapattığımda hiçbirşey yoktu.Bugün açınca direk ses kısmı yoktu.Anakartta dahili ve harici sesi algılayan birşey mi bozuldu acaba.Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

BIOS tan açık.Ses kartıda çalışıyor.Işıkları yanıyor.Dün gece PC yi kapattığımda hiçbirşey yoktu.Bugün açınca direk ses kısmı yoktu.Anakartta dahili ve harici sesi algılayan birşey mi bozuldu acaba.Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma..

Alıntıları Göster
    Ses kartını söküp deneyin. Sonra onboardı kapatıp ses kartını deneyin. Ama tahminimce windows update çıkacak bu işin altından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.