Şimdi Ara

Anakartimmi yandı (yardım lutfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    acilista bilgisayardan uzun bıpleme geldi
    simdi bilgisyarın fisini takınca (acılıs dugmesıne basmadan)dırek fanlar calısıyor. ama ekrana hıcbırsey gelmıyor . Bilgisayarda acilmiyor(sadece fan seslerı gelıyor.

Benım tahmınım anakart ama
    Acaba anakartmı yandı ıslemcımı nasıl anlarım.
    yardım edersenız sevınırım.

• insert dusuna basılı tut yada ctrl f1 olmadı anakartın pil ini cıkart yarım saat bekle sonra tekrar tak ve ole dene gine olması bi anakartı aldıgın yere gotur.
  • eğer fsb ye çok anormal yüklenmediysen anakart yanmaz öle kolay kolay.
    bios un pilini çıkart 1-2 dakka bekle tekrar yerine tak.
    senin sorun büyük ihtimal bios dan.
  • anakart ımzamdakı 800 fsb
    islemeci celeron d 2666 idi 133*20 ----------175*20 de calıstı sorunsuz
    ben 200*20 denedım uzun bır bııııpleme geldı sonra olan oldu
  • oncelıkle kasanın arkasında 220 power kablosunu cek daha sonra anakartının uzerındekı bıos pılını cıkar ve yerıne takrar dan tak sonra 220 power kablosunu tak ve bılgısayarı ac buyuk bı ıhtımal sorunun cozulecek
  • kardeş yanma falan yok..aynısı bende de olmuştu bozuk ram taktığım zaman bios pilini çıkar tak düzelir..öle kolay kolay yanar mı anakart
  • abi ram leri de yakmış olabilirsin.ramleri düşürmediysen bir de ramler oc rami değilse birde oem se ok yanmış olabilir
  • Bencede bios problemi...
  • büyük ihtimalle işlemci gitmiştir, bende de aynı sorun olmuştu...
    işlemcim yanmıştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust_company

büyük ihtimalle işlemci gitmiştir, bende de aynı sorun olmuştu...
    işlemcim yanmıştı...

Denemek ıcın baska bır ıslemcı taksam taktıgım ıslemcıde yanarmı

-------
    Yukarıda yazılanları aksama ev denerım. tesekkurler.
    Ramın bırı kıngston 256 oburu markasız bırseydı

----
    Bıos pılını ve fısı cıkarıp denemıstım duzelmedı.Ram dan olabılır .ramı dusurmemıstım.Belkıde ıslemcı yanmıstır.
    ------
    Ekranda hıcbır sey gozukmuyor Ekran kartında bır problem olabılırmı
    ------

Yenıden yazayım.
    133*20 sadece fsb yı175*20 de sorunsuz calısıyordu. 200*20 yaptım uzun bır bıpleme geldı.(ramları dusurmemıstım.)
    Fısı takar takmaz hemen acılıyor.(Acma dugmesıne basmadan sadece fan seslerı gelıyor.)
    acılıstakı bır kere gelen bıp sesı yok.Ekranda bırsey gozukmuyor.
    ımzamdakı sıstem.

• anakart yanmış olsa bipleyebileceğini zannetmiyorum.
  • işlemciden dolayı olma ihtimalide var,bence tüm parçaları başka bi bilgisayarda ayrı ayrı bi dene... Yoksa çok uğraştırır seni bu problem.
  • genelde uzun beep sesi işlemcinin aşırı yüklendiğini gösteriri, asusu ta böyleydi.
    fsb yüksek geldiği için yanmış olabilir, bunun nedeni anakart veya power yetersiz olması - anlık voltaj yükselmesi olabilir.

eğer ramlerden olsa makineyi açtığında beep sesi gelmesi gerekir.
    aynı şekilde ekran kartında problem olsa yine makina açıldığında beep sesi gelmesi gerekir.
    büyük ihtimalle işlemcinde sorun var, eğer deneyebiliyorsan biosu jumperlarla resetleyip başka bir işlemci denemen, ya da işlemcini başka bir anakartta denemen daha iyi olacaktır.

kolay gelsin....
  • bios pilini işlemci yi sök fişi çek biraz bekle hepsini takarak dene ben bi kaç kere böyle düzeltmiştim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.