Şimdi Ara

Anakartım hangi işlemcileri destekliyor?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Anakartım hangi işlemcileri destekliyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    224 Mesaj
    Asus P5Q SE2 model anakartım var. İşlemcim İntel core2 quad Q9650 3GHZ. İşlemcimi yenilemek istesem hangi modellerle yenileyebilirim.

Desteklenen işlemcilerde bunlar yazıyor.

Intel® Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® D/Celeron dual-core/Celeron processors Compatible with
    Intel® 05B/05A/06 processors
    Support Intel® 45nm Multi-Core CPU

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: enesx86

Asus P5Q SE2 model anakartım var. İşlemcim İntel core2 quad Q9650 3GHZ. İşlemcimi yenilemek istesem hangi modellerle yenileyebilirim.

Desteklenen işlemcilerde bunlar yazıyor.

Intel® Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® D/Celeron dual-core/Celeron processors Compatible with
    Intel® 05B/05A/06 processors
    Support Intel® 45nm Multi-Core CPU

elinizdeki işlemci zaten neredeyse en üst düzey cpu. bundan başka sadece yeni sisteme geçecekseniz değiştirin... Eğer para harcamak istemiyorsanız.. kasanız power ve ana kartınız overclock yapmaya uygun ise cpu'yu 4 ghz de kullanabilirsiniz. sizi biraz daha götürecektir..
    |
    |
    hocam o platformda(775) kullanabileceğiniz en üst seviye işlemciye sahipsiniz. Anakart değiştirmeden upgrade yapamazsınız. Anakart değiştirmeniz de muhtemelen ddr3 e terfi etmeniz anlamına geleceği için; yeni işlemci yeni anakart yeni rem 3 ünü bir almanız gerekecektir. Bence yeterli geliyorsa elinizdekiler arkadaşın da dediği gibi biraz oc yaparak bir müddet daha kullanmanız. Sonra yetmediği yerde core 2 ler iyice ucuzlamış olur. 2500k tarzı bir sisteme geçiş yaparsınız. Hesaplı olarak alabileceğiniz bir sistem olur.
    ***asus maximus gene-z68***intel 2500k@5.0ghz***2x4gb 1866mhz cl9 gskill ripjawsX***evga gtx680 sc signature 2***256gb curical m550***1tb sata 3 wd caviar black***corsair h100i***sony-nec 2102***corsair hx650***corsair 750d***asus vk278q***logitech wave***logitech g9***logitech c270***logitech z5500***Sony mdr-v700***
  • Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serdardiego

hocam o platformda(775) kullanabileceğiniz en üst seviye işlemciye sahipsiniz. Anakart değiştirmeden upgrade yapamazsınız. Anakart değiştirmeniz de muhtemelen ddr3 e terfi etmeniz anlamına geleceği için; yeni işlemci yeni anakart yeni rem 3 ünü bir almanız gerekecektir. Bence yeterli geliyorsa elinizdekiler arkadaşın da dediği gibi biraz oc yaparak bir müddet daha kullanmanız. Sonra yetmediği yerde core 2 ler iyice ucuzlamış olur. 2500k tarzı bir sisteme geçiş yaparsınız. Hesaplı olarak alabileceğiniz bir sistem olur.

Anladım. Kasa ve psu var zaten. gtx 660 ekran kartım var gta 5 çıktığında kaldırmazsa artık dediğiniz gibi yapıcam.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.