Şimdi Ara

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
67
Favori
82.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1155 pin bir anakart var markanin yazdigi metal tabakanin altina kilcal yol cekilcek sasi yapmis onceki yolu sildim fakat yenisini cekemiyom resmen elimde patladi :) buna yol cekebilcek tanidiginiz yer var mi kargolasakda bi baksa :) kondansatorler sismis degistirdik tek o yol kaldi birde baglanti saglayan minik bir parca var metalik bisi o parca cortlamis buyuk ihtimal onu nereden bulabiliriz acaba ? Ustunde biside yazmio cimbiz ucuyla tutulcak bi parca ss aticam aksam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    Sen nerdesin ya? Biz seni oldun biliyoduk :D
  • mikail13 kullanıcısına yanıt
    tebrikler çok güzel bir konu açmışsınız
    bende tamir işleri yapardım ama artık mikro teknolojiler işin içine girince çok zorlanıyorum /gerekli aletler olmadığı için)
    yine de gözümün gördüğü arızaları kendim yapıyorum (soket vs.)

ileride belki lazım olabilirsin aklımızda bulun :)
  • Usta elimde asus p5n-mx var. Ben buna yanlışlıkla arızalı PSU bağladım kart arıza verdi. Sağlam PSU ile anakart start alıyor ama hiç bir şekilde harici dahili görüntü alamıyorum. Bu durumda neresi arıza verir. Nereleri kontrol etmeliyim. Başka Cpu ram denedim yine aynı.

• Asus m5a97 r2.0 anakartım var kasanın arkasındaki usb girişleri arızalı sanırım yanlışlıkla biriyle oynarsam bütün usbler devre dışı kalıyor. Düzgünce oynayıp yerine getirmeye çalışıyorum. Bazen klavyeye mousea ışık geliyor ama işlev görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

alıntı eksik kalmış.. adam botanikçiyim demiş sonra sallamış samsung söyle onu alma bunu alma hayatında ne görmüşki tavsiye ediyor yılların ustası edasında .kapasitörün yapısını bilmiyor ama sallıyor işte, sıvı katı gaz kapasitör.

sen ne biliyon o zaman sen açıkla laf atacağına
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Sen nerdesin ya? Biz seni oldun biliyoduk :D

Tövbe tövbe...

Hacım, doygunluk ve bıkkınlık...

Üzerine oyunun sinir bozucu yönleri.

Ara ara bakıyorum. Ama o ilk zamanların hevesi yok.

İyi de oldu şimdi kendime kızıyorum neden o kadar zaman harcadım diye

• Selam;

Asus N53sv kullanıcısyım. 1-2 kere şarj soketi değişti. Kroniktir biliyorsunuzdur. En son yine arıza verdi yenibir sipariş vermiştim. Taktım fakat şimdi ateşlemiyor notebooku. Kendim metal aksan ile açmaya çalştığımda ışık yanıyor fakat ekrana görüntü namına bir şey gelmyiyor.

Kendimde bilgi işlem alanında çalışmaktayım. Tamiri olur mu olursa tahmini rakam. Eğer soruları başka şekilde sorarsan daha detaylı da anlatabilirim.

Teşekkürler.
  • İyi denk geldin bir sorunum var fikrini öğrenmek isterim. Uzun zamandır sorunsuz kullandığım sistemimde iki gündür boot etmeme sorunu var. Ekran kartını çıkardığım zaman açılıyor onboard GPU ile sorunsuz bir şekilde. Geri takınca açılmıyor, normalde anakartta debug led code muhabbeti var bir sorun varsa oradan kod gösteriyor ama bu yaşadığım sorunda hiçbir kod bile göstermiyor direk fanları led aydınlatmalarını çalıştırıp bekliyor öyle, kod ekranı çalışmıyor, kesinlikle boot da etmiyor. Ekran kartını çıkarıp geri taktığımda çalıştırabildim şu an oradan yazıyorum. Anakartta SLI desteği var diğer PCI-e slotlarına taktığımda yine aynı sorunla karşılaştım PCI-e arızası gibi durmuyor. GPU'yu başka sisteme taktığımda o da çalıştı onda da sorun yok gibi. Sence sorun ne olabilir? PSU falan olabilir mi?

Anakart:https://www.asus.com/tr/Motherboards/MAXIMUS-VIII-HERO/
    GPU:https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 27 Kasım 2017; 18:30:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asrock'un üst seviye anakartları en kaliteli anakartlardır. Kafadan atmayalım.
  • Öncelikle güzel bir konu olmuş, zevkle okudum...

Bence model ve anakart segmentine göre değişebilen birşey bu kalite olayı detayca. Misal ECS biraz gömülmüş ama Black Series ile birlikte sağlam parçalar kullanıldığını düşünüyorum. İşin içinde biri olarak siz daha iyi bilirsiniz elbette, sadece detaylandırmak ve örneklendirmek istedim.

Misal evdeki günlük işler ve basit oyunlar için kullanılan PC'de ECS GF8200A Black Series anakart var 2008 yılından beri sürekli %17 overclocklu vaziyette AMD işlemci çalıştırıyor. Ne ses, ne ağ, ne de onboard ekran çipinde, köprülerde, bios'ta vs. bir sorun çıkarmadı ve tam bir fiyat/performans ürünü oldu bunca sene :-) Hatta şöyle bir örneğe rastladım bu anakart sadece 95 watt CPU ları desteklemesine rağmen 125 watt bir Black Series Phenom II'yi üstüne üstlük sağlam overclocklu vaziyette çalıştıran ve kullanana rastladım :-)) Bu da parça kalitesi hakkında fikir verir sanırım.

Yeni serileri zaten Türkiye'de yok sanırım ama sitesinden bakılırsa yine eski Black Series'lerdeki gibi fena olmayan bir izlenim veriyor.

Ama tabi ki bir Asus ya da Gigabyte değildir. :-)

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Overview.aspx?DetailID=1759&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=265&LanID=0

Zaten aynı markadaki ürünlerin segmentler arası daha farklı veya özenli üretildiğini anlayabiliyorsunuz dışarıdan bile:

ECS GF8200A (V1.0)
    ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

ECS GF8200SM-M3 (V1.0)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 27 Kasım 2017; 18:15:12 >
  • Benim anakart dq35mp intel bunun ethernet kartı bozuldu tamir edebilir misin?

• Merhabalar hocam, iki yıl önce laptopumu düşürdükten bir süre sonra, kullanım esnasında ekranın donup hiç tepki vermemesi problemiyle karşılaştım ve kapatmak istediğimde beklememe rağmen kapanmayıp elle kapatmak zorunda kalıyordum. İlginç bir şekilde bu problem kendiliğinden düzeldi şu anda herhangi bir problem bulunmamakta. Sizce problem nedir, ne yapılabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalsari -- 27 Kasım 2017; 18:43:58 >
  • Musty28 M kullanıcısına yanıt
    Sizde de bendeki problem var. Ekran kartı chipsetiniz yanmış muhtemelen.

• ilk iş olarak iyi bir multimetre tavsiyesi alayım evde bulunsun.
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    içine bakmadan bir şey söylenemez. çalışmadığı halde merkezi çip ısınıyorsa çip yanmıştır. arkasında aşırı ısınma izini görürsünüz.

ben de bir asus modem kullandım. yaklaşık 10 yıl sorun vermedi.. sonra birine verdim. o kaç yıl kullandı bilmiyorum..
  • DoubleJift kullanıcısına yanıt
    değiştirilir bu..sorun da olmaz..
  • ilk sayfada adaptörlerle ilgili yazmıştım. O adaptör makinanı bozar, yakar.
  • sybercomp S kullanıcısına yanıt
    anakart Lan çipini görüyorsa yapılabilir bence. 3-4 defa Lan soketini değiştirerek kurtarmıştım. Bir defa Lan ardındaki Kristali değiştirdiğimde sorun çözülmüştü.
    üzerinde 25.000 yazan..

bir asus p5g41m-lx in de resimde görülen 6 bacaklı çipini msi boarddan alarak kurtardım.Lan ışığı zayıf yanıyordu.. Lan yoktu. geldi. Çok Lanlı lunlu oldu çok kabayım..

• nadir de olsa arada görüntü gidip geliyor, ekran kartı hd7850, bu sorun neden kaynaklanır?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.