Şimdi Ara

Anakart Sıcaklığının 110 Derece Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 hafta önce Mini itx sistem toplamak için anakart aldım. Modeli Msi B250i Gaming Pro AC aldım.

Sistemi kurdum ve sıcaklık değerlerine baktım.
    http://i.hizliresim.com/ZZzG4z.png

Başka bir programdan baktım onda da değerler aynı gözüküyor.

Aklıma takılan 2 soru var. Birincisi win 10 orjinal değil şuan benden aktifleştirme mi istiyor. Win 10 kodumu şuan diğer bilgisayarımda kullanıyorum buna daha almadım.
    İkincisi ise anakartta kırmızı ışıklar var. Teknik servis ile konuştum kırmızı ışık yanmasını bana anakarttaki ledlerin olduğunu söylediler. Görüntü amaçlı kırmızı led koymuşlar.

Anakarta dokununca sıcaklık 30 derece gibi geliyor. Herhangi olumsuz bir durum yok, kart yanmıyor yani öyle :)

• Win 10 ile alakası yok. Win 7 korsan yükleyip win 10a ücretsiz yükseltebilirsiniz isterseniz ama fark yapmayacaktır. Bios üzerinden sıcaklık gösteriyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Win 10 ile alakası yok. Win 7 korsan yükleyip win 10a ücretsiz yükseltebilirsiniz isterseniz ama fark yapmayacaktır. Bios üzerinden sıcaklık gösteriyor mu?

Bios tan bakınca anakart sıcaklığı 34 gözüküyor. Gerçek sıcaklığı gösteriyor, anakarta bakınca hissettiğim sıcaklık o civarda zaten.
  • ->http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html bu programla bi dene bakalim.
  • Hocam teknik olarak 110 derecede çalışan bir anakart ya kendini kapatır yada büyük ihtimal hasar görür. Bios'daki sıcaklık 34 derece ise bu doğru değerdir. Anlamanın tek yolu ise; elini güney köprüsü üzerindeki soğutucuya temas ettirerek sıcaklığı kontrol etmen.
  • Sıcaklık bakımından sıkıntı yok hocam fakat bazı programlar anlamsız şekilde 110 derecede gösteriyor.

En son baktığımda 34 gözüküyordu. Hiçbir şey ey yapmadığım ama :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.