Şimdi Ara

Anakart Seçimi Için Desteğe Ihtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, mevcut sistemimde bazı yükseltmeler yapacağım için anakartımı değiştirmek istiyorum. Daha önce hiç M model bir anakart kullanmadığım için desteğinize ihtiyacım var.

Asus x570 gaming plus wifi veya tuf gaming b550m wifi kartlarından birini almayı düşünüyorum.

Standart bir kullanıcıyım. Mevcutta aorus x370 gaming 5 kullaniyorum. 2700x islemcimi tüm çekirdekler 4.1 ghz'da 1.287 voltajda kullanıyorum. SLI ihtiyacımda bulunmuyor. M kart ile ilgili en cok kafami karıştıran konu ise, mecvutta zotac'in 1080 ti amp ext. modelini kullanıyor olmam ve epey büyük bir kart olması. Evde wifi bağlantı kullandigim icin kartin wifi olmasi ise şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne gibi yükseltmeler yapacaksınız?

Yapabileceğiniz en mantıklı şey bir adet wifi kart alıp anakarta monte etmek.
    Boşuna anakarta para vermeye ne gerek var?
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    islemcimi de 3 serisine yukseltecegim. 4 serisi, yani yeni seri çıktığındadaki stok eritme kampanyalarından bir alt seriyi alarak yükseltiyorum. 5 serisi çıktığında yine aynı anakart ile ilerlemeyi planliyorum. yaklaşık 4 senedir wifi kart kullanıyorum. Artık anakart uzerinde kullanmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: selfrespect

islemcimi de 3 serisine yukseltecegim. 4 serisi, yani yeni seri çıktığındadaki stok eritme kampanyalarından bir alt seriyi alarak yükseltiyorum. 5 serisi çıktığında yine aynı anakart ile ilerlemeyi planliyorum. yaklaşık 4 senedir wifi kart kullanıyorum. Artık anakart uzerinde kullanmak istiyorum.
    en fazla ryzen 4xxx serisini kullanabileceksin 5 serisini kullanamayacaksın.

ben senin yerinde olsam 4. seri çıkana kadar beklerdim 4. seriyi b450 anakartlar destek verirse bir b450 anakart alır geçerdim ve wifi kart ile kullanırdım.

Anakart üzerinden wifi kullanmak ile harici kart ile kullanmak arasında teoride fark yok ki boşa masrafa giriyorsun anakart değiştirmek için geçerli bir sebep değil bu.

Amaç ne burada en az masraf ile işinin görülmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 22 Temmuz 2020; 12:39:22 >
  • Msi Mortar kaliteli anakarttir tavsiye ederim.Z390 Mortar im var gayet guzel B550 de gayet guzeldir.Zaten Tomahawk ile benzer anakart...

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    M model bir anakart kulanmamin herhangi bir dez avantajı var mı? slot dizilimlerini göz önünde bulundurduğumuzda, kullandığım ekran kartı problem olur mu?

• Kullandığınız ekran kartı büyükse, mATX anakartın RAM slotu ve çipset soğutucu bloğuna denk geldiği için kart yerine tam olarak oturmayabiliyor. Daha önce bu sorunla 2 kez karşılaştım.

Ayrıca mATX anakartın boyutları oldukça küçük olduğu için, ATX kasalarda çirkin duruyor. 3 slot kaplayan ekran kartı takınca daha da komik oluyor. Tabii bu tamamen görsel bir durum, performansa etkisi yok.
  • quote:

M model bir anakart kulanmamin herhangi bir dez avantajı var mı? slot dizilimlerini göz önünde bulundurduğumuzda, kullandığım ekran kartı problem olur mu?
    Hayır neden dezavantajı olsun M serisi zaten halen kullandığını belirtmişsin M serisi anakartlar olmasaydı küçük kasaların içine koyacak anakart bulamazdık.

Tekrar belirteyim yapacağın anakart masrafı boşa olacak paranı cebinde tut başka yerde değerlendirirsin tercih senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 22 Temmuz 2020; 13:5:53 >
  • selfrespect kullanıcısına yanıt
    Devasa alışılmış dışında soğutucu takmadığınız sürece sorun yok ekran kartı vs bunlar engel değildir ayrıca aklınızdaki düşünceleri al aşağı etmek için az buçuk bütçe artışı ile MSI MPG B550 Gaming Edge yada Asus ROG Strix B550-F Gaming bir anakart alabilirsiniz.
  • quote:

Dahili Wifi'ye sahip B550 Gaming Edge Wifi ve ATX forumunda.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-b550-gaming-edge-wi-fi-anakart-7c91-008r-p-HBV00000VBKRF

• TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) modelini gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. M olmasının herhangi bir dezavantajı olmaz size.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.