Şimdi Ara

Anakart seçim için yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar çok ciddi bi yardıma ihtiyacım var,
    Msi x299 gaming pro carbon anakart almayı planlıyorum fakat donanım anlamında çok Bi bilgim yok anakart biraz incelediğim zaman hdmi çıkışının olmadığını fark ettim bunun gibi ince detayları göremiyorum mesela kullandığı işlemci 2066 soket vs vs gibi şifreli şeyler yazıyor (yani bana göre şifreli) :)
    Çok ciddi bi bütçeye sahip değilim yeğenim THY de hostes yurt dışı yapıyor sürekli hong kong a gidiyor bu ay ona aldırmayı planlıyorum ve karşıma bu msi x299 pro çıktı hoşuma da gitti görünüş olarak.
    Sizler tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlarım beni bu yönde yönlendirebilir mi rica etsem.
    Bu arada amacım güzel Bi iddialı oyun pc si toplamak parça parça yavaş yavaş kendimi üzmeden böyle bişey toplamak istiyorum
    Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
    Saygılarımla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yerinizde olsam Sadece oyun amacli kullanicaksaniz 8 nesil intel tabanli sistem toplardim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katharsis1537 -- 8 Ekim 2018; 1:2:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• X299 ile oyun sistemi toplanmaz.

9700K, herhangi bir Z390 anakart, 2x8 3200mhz ram alabilirsin.
  • Oyun için X299 toplamak çok makul değil. AMD AM4 X470 veya Intel Socket 1151 Z370 bir anakart bakabilirsiniz. Intel işlemcilerde şu anda ciddi bir arz eksiği olduğundan ötürü fiyatlar uçmuş durumda. Intel platform AMD'ye göre çok ama çok pahalıya çıkarken, performans olarak pek fazla bir şey vaat etmiyor. Ancak oyun için almanız gereken maksimum 8700K ya da 9900K'dir(birkaç ay içerisinde çıkacak işlemci fiyatı 600 USD civarı, Z390 anakartlar da 200 USD civarından başlıyor. )
  • Pro Carbon anakartta HDMI çıkışının olmaması gayet normal çünkü bu anakartta kullanılan işlemcilerin dahili grafik arayüzleri yok. Yani dahili ekran kartı olmayınca, anakart üzerinde görüntü çıkışı da olmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.