Şimdi Ara

anakart-ram uyuşmazlığı ekranda görüntü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba; Bir bilgisayar topladım ekrana görüntü gelmiyor çıldırmak üzereyim. linkteki anakart ve rami aldım. İşlemci ryzen 2200ghttp://www.nanokatalog.com/Gskill-AEGIS-4GB-DDR4-2400Mhz-RAM,PR-100151.html

Marka adı: G.Skill
    Ürün adı: 4GB DDR4-2400
    Ürün kodu: F4-2400C15S-4GIS
    https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-HD2-rev-10#kf

arkadaşlar ram uyuşmazlığı olabilir mi bundan dolayı sistem açılmaz mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Elimde başka ddr4 ramde yok deneme imkanımda yok. Bana bir yol gösterin. Yoksa ramleri iade etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silliusblack -- 17 Mart 2018; 16:12:3 >

• görrüntü almayı ekran kartı ile denedim ama olmadı. hd6850
  • fikir verebilecek kimse yok mu ya
  • Biosa giriyor mu giriyorsa Ram xmp prfillerini bi aktif edin. REsim veya video çekip atarmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

Biosa giriyor mu giriyorsa Ram xmp prfillerini bi aktif edin. REsim veya video çekip atarmısınız.

biosa girmiyor malesef apu görüntü vermiyor
  • Anakart işlemciyi tanımıyordur. 2200G, F10 bios sürümü ile kullanılabilir. İmkanın varsa ilk seri ryzen işlemci takıp bios güncellemen gerekiyor. Elinde işlemcin yok ise aldığın yere bios güncelleme isteği ile göndereceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nTaG

Anakart işlemciyi tanımıyordur. 2200G, F10 bios sürümü ile kullanılabilir. İmkanın varsa ilk seri ryzen işlemci takıp bios güncellemen gerekiyor. Elinde işlemcin yok ise aldığın yere bios güncelleme isteği ile göndereceksin.

evet şimdi gönderecem işlemci ve ramlari farklı yerden aldım onlarla ilgili bir sıkıntı olur mu acaba onlarıda yollasam mı ki bilemedim
  • silliusblack kullanıcısına yanıt
    Önce anakartı aldığınız yere gönderip bios update talep edin. Bios update yapılması uzun sürer de ramler uyumsuzsa zor duruma düşersiniz. Bu nedenle ramleri de iade edip anakartın destek listesinde bulunan ramlerden birini alın derim. (Destek listesine bakmadım belki zaten destekliyordur)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Önce anakartı aldığınız yere gönderip bios update talep edin. Bios update yapılması uzun sürer de ramler uyumsuzsa zor duruma düşersiniz. Bu nedenle ramleri de iade edip anakartın destek listesinde bulunan ramlerden birini alın derim. (Destek listesine bakmadım belki zaten destekliyordur)

bu sistem toplama sitelerinde aynı işlemci ve anakartı seçtiğimde seçime müsade edilen ramlerin hiçbirisi de destek listesinde yok anlamadım gitti. Ayrıca da ramin üzerinde şubat 2018 barkodu var. O destek listesi güncel değil sanırım. Anakart ilk üretildiğinde koymuşlar öyle kalmış herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silliusblack

quote:

Orijinalden alıntı: nTaG

Anakart işlemciyi tanımıyordur. 2200G, F10 bios sürümü ile kullanılabilir. İmkanın varsa ilk seri ryzen işlemci takıp bios güncellemen gerekiyor. Elinde işlemcin yok ise aldığın yere bios güncelleme isteği ile göndereceksin.

evet şimdi gönderecem işlemci ve ramlari farklı yerden aldım onlarla ilgili bir sıkıntı olur mu acaba onlarıda yollasam mı ki bilemedim

Anakartı gönder bios güncellesinler ondan sonra tekrar denersin. İşlemciyle ram'i gönderme ne olacağı belli olmaz..

Ramleri de aynı anda iade edersen zamandan kazanabilirsin. Anakart güncellemeden gelince büyük ihtimal o ramleri tanımayacak. Ama beklerim, denerim diyorsan seçim senin..

• ramlarin sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Çünkü bu anakartla beraber alışveriş siteleri sistem toplamaya müsade ediyor. Ama tabi ne olacağı belli olmaz. Anakart gelsin deneyip o şekilde iade etmeyi planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silliusblack -- 19 Mart 2018; 18:41:55 >
  • bios güncellenmesinde anakart geldi. Sistem faal hale geldi. Mesaj atan herkese teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.