Şimdi Ara

anakart + ram sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu güne kadar coreduo işlemci ile ve pd işlemci ile 4 anakart kullandım, 4dündede aynı problemi yaşadım.

sorun şu elimde toplam 4gb 4 x 1gb 533 mhz kingston ram var.

anakartlara 4 gb rami taktıgım zaman hepsinde eksik olarak gösteriyor bunun sebebi nedir acaba?

gigabyte dq6 =3,50 gb
    msi pn4sli = 3,25 gb
    asus p5b = 2,93 gb
    asus p5w deluxe = 2,93 gb

ramleri tek tek denedim hiç birinde herhangi bir problem yok ama yinede 4 gb olarak göremiyorum yada kullanamıyorum.
    (yardımcı programlar ile baktıgımda 4 gb ramı sorunsuz olarak görebiliyorum)

• xp service pack 2yi yükle düzelsin sp1 3 gb a kadar destekliyor
  • zaten yüklü :)
  • vista bile yüklü ama yinede olmadı :(
  • açılışta ram sayımında kaç çıkıyor
    benim bildiğim xp 3.5 un üstünü görmüyor
  • açılışta 4 gb olarak görüyor. intelde yetkili bir arkadaşım var xp 3,5gb'Tan yukarısını görmüyor muhabbetini ona sordum, öyle bişiy yok dedi.
  • microsoftun sayfasında ramleri test etmek için bir program var memory diagnostic tool adı sanırım. o programla bir disket yarat ve bilgisayarı disketten boot et. tüm ramlerini tarıyacaktır. eger ramlerde bir problem varsa ortaya cıkacaktır. belki ondan kaynaklanıyordur.
  • ramlarde sorun yok gözüküyor...

ben daha önceden tek tek test etmiştim zaten...

ama anlamadıgım kısım niye anakarttan anakartta ram görme kapasitesi değişiyor.
  • başka fikri olan yokmu arkadaşlar?
  • bızde kurduk p5b ye teknık servıs ız 3 gb gosterıyor ekran kartına gıdıyor ekran kartı alıyor ekran kartın ne senın bızım kurdugumuz asus eax1600 pro hatta cızgıyı aradık dıspırator u nu ekran kartına gıdıyor demıstı 1 gb ram demekkı senın de anakartına gore ekran kartı yıyor ram ı nı
  • Eyer paylasımlı ekran kartı kullanıyorsan,ram'in birkısmını ekran kartın kullanır....
  • 4GB ram takma, önce 1GB tak bakalım dene görüyormu görüyorsa 2GB takarsın, görmüyorsa sisteminde/ayarlarda bir problem vardır .
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_mercan_06

bızde kurduk p5b ye teknık servıs ız 3 gb gosterıyor ekran kartına gıdıyor ekran kartı alıyor ekran kartın ne senın bızım kurdugumuz asus eax1600 pro hatta cızgıyı aradık dıspırator u nu ekran kartına gıdıyor demıstı 1 gb ram demekkı senın de anakartına gore ekran kartı yıyor ram ı nı

bende 512mb sapphire x1600 var. eğer bu nedenden dolayı göstermiyor ise çok sevinecegim ve gülecegim kesin :)

T3 = ekran kartı paylaşımlı değil maalesef...

rider30 = dediğin yollardanda geçtim kardeş ama nafile :)
  • 64 bit win xp yada windows vista yükle. 32bitler max 3gb destekler.
  • quote:

açılışta 4 gb olarak görüyor. intelde yetkili bir arkadaşım var xp 3,5gb'Tan yukarısını görmüyor muhabbetini ona sordum, öyle bişiy yok dedi.

demekki varmış. arkadaşına selam söyle
    quote:

64 bit win xp yada windows vista yükle. 32bitler max 3gb destekler.
  • nemesisR3 sağol kardeş güzel bilgi vermişsin. tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: zebani_44

quote:

açılışta 4 gb olarak görüyor. intelde yetkili bir arkadaşım var xp 3,5gb'Tan yukarısını görmüyor muhabbetini ona sordum, öyle bişiy yok dedi.

demekki varmış. arkadaşına selam söyle
    quote:

64 bit win xp yada windows vista yükle. 32bitler max 3gb destekler.

3gb tı destekler diyosunuz ama ben 3,5gb ve 3,25gb ram'ide gördümmm :) buna ne diceksiniz
  • benim bildiğim 3.5 gb
    sen onuda anakart üreticisinin teknik servisine soracaksın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.