Şimdi Ara

Anakart ram slot hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar Vatandan ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) AM4 AMD Ryzen™️ DDR4 4400MHz (OC) M.2 Anakart satın aldım
    Teknopatta anakartı tanıtırken Ramleri Gri 2. ve 4. slota takın denildi.4. slotta çalışıyor fakat 2. slotta sıkıntı var.Slot numaralarını da çözemedim işlemci fan tarafı b1b2 diye mi başlıyor yoksa alt taraftan(24lük anakart pin) tarafından mı numaralandırılıyor
    DIMM B1
    DIMM B2
    DIMM A1
    DIMM A2 SLOTLARI mevcut.Ortadaki gri ram slotuna ram takdığım zaman sistem ddr4 hatası veriyor kısa devre yapar gibi kendini kapatıyor .Anakartın 24 lük pin girişi tarafındaki son 2 slota taktığım zaman sistem çalışıyor ve pc açılıyor sizce sorun nedir anakarttaki slotta mı hata var yoksa birşeyleri yanlış mı yapıyorum. Vatandan 13 gün oldu anakartı alalı. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

Anakart ram slot hatası

Anakart ram slot hatası

Anakart ram slot hatası

Anakart ram slot hatası

Anakart ram slot hatası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aynı hatayı ben yaşadım anakartim b450 tuf plus gaming önerilen ram slotları a2 b2 gri renkli olanlar. Oraya ramleri takınca sistem açılıyor ama görüntü gelmiyor hiç bir şekilde. Siyah ikili takıma takınca ramleri açılıyor ancak xmp aktif olmuyor. Â1 â2 takınca çalışıyor ancak bu seferde single channel çalışıp xmp aktif ediliyor. Ramler uyumlu listesinden baktım koduna.
    2 uyumlu ram markası ve kodunu denedim aynı hatayı aldım. Bende 1. Ve 2. Slotlara takip bıraktım öyle kullanıyorum.

• Ayrıca anakartinizda gri olan slotlar yıldızlı olanlar.

• tek rami gri ortadakine takıyorum sistem açılmıyor kısa devre yapıyor gibi

• Aynısı bende de var. Tek ram'i 4. slota takıyorum gri olan 2. yani b2 yazana açılmıyor sistem 2. olana takıyorum gri a2 olana açılıyor. Adam gibi ya bios update bekleyecez ya da anakartlar fabrika çıkışı ram slotu bozuk. Ama aynı hatanın ikimizin kartında da olması çok garip.
  • öyle. Anakartı iade mi edeyim ne yapmak lazım

• Ben 1. ve 2. slotlara takıp xmp açıp 3600 mhz de kullanıyorum. Single channel eksisi var sadece. Test ettim 3-5 fps azalıyor o kadar. O yüzden kullanmaya devam ediyorum.
  • daha yeni aldığım ürünün ram slotu bozuk olması büyük problem

• Çözemedim bende hala bu sorunu

• İşlemciyi çıkarıp yeniden dikkatlice takar mısınız. Pinleri de kontrol edebilirsiniz yamukluk var mı diye.
    RAM kontrolcüsü işlemcide bulunuyor. İlgili birkaç pin temas etmediğinde bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor.
  • deneyeyim

• bios sorunu hocam bu ryzen 3. nesil ise işlemcin normal bios güncellemesi ile düzelecek sorunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

bios sorunu hocam bu ryzen 3. nesil ise işlemcin normal bios güncellemesi ile düzelecek sorunun
    çift kanal bellek için harf ve rakamlar aynı olmalı a1 b1 a2 b2 gibi bu sorun bios güncellemesi ile çözüldü 2gün içersnde bu 5 yada6. konu aynı sorunla alakalı
  • Gri 2 ve 4.slotlar doğru olandır.Sizin sorununuz statik elektrik sorunu :))
    anakartta veya ramlerde sorun yok.
    Önce doğru slotlara takın bellekleri.Sonra PSU'nun anahtarını kapatıp pcnin açma/kapama butonuna basın sistem eğer açılacak gibi olduysa doğru yoldasınızdır.
    1-2 dakika bekleyin ve sonra sistemi açın.Sorunsuz açılacaktır..

Goggle'da pc statik elektriklenme diye aratırsanız çeşitli çözüm yolları önerileri çıkarhttps://www.modartpc.com/bilgisayarin-statik-enerjisini-bosaltma/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 4 Mayıs 2020; 12:9:56 >
  • Hocam aynı problemi yasıyordum önerinizi uygulayarak sorunu çözdüm değerli bilgileriniz icin cok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.