Şimdi Ara

Anakart İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. elimde belirli parçalar mevcut.

kasa, power, gtx760 ekran kartı (2adet), ddr4 ram(32gb), m2 ssd, bu donanımlar elimde mevcut

bana anakart işlemci ve sogutucu tavsiyeleri gerekiyor.

bütçem 10000 tl ancak

Ryzen 9 5900x

Gigabyte b550m anakart

cpu sogutucu almak ile

ryzen 7 5700x

gigabyte b550m anakart

cpu sogutucu

iki sistem arasında 3-4 bin tl lik bir fark oluyor

benim kullanımım internet kullanımı gerektiğinde video convert ediyorum. ofis uygulamaları kullanıyorum ve cs go tomb raider tarzında oyunlar oynuyorum. özellikle cs go oynuyorum diyelim. sistemim bozulmadan önce gtx 760 ile idare ediyordum yine ekran kartım ile idare edeceğim. ancak iki sistem arasında kaldım ileriye dönük almak istiyorum ama 4000 tl fark ediyor.

günlük kullanımım oldukça fazla oyunu günde max 1 saat oynayabiliyorum.

sizce hangi sistemi almak lazım.

• 5700x işlemci size fazlasıyla yeterli olacaktır. Anakart olarak da msi b550 pro almanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DownClock01 kullanıcısına yanıt

hocam asus prime b550 alma konusunda ne diyorsunuz 2400 civarında bir anakart. msi b550 ler 3000 civarı.

• Prime B550-PLUS da gayet iyi bir anakart, memnun kalırsınız muhtemelen.

Gigabyte B550M-DS3H önerir misiniz ? çift ekran kartı kullanacağım için soruyorumj. 2 adet m2 girişi mevcut. onun haricinde bir giriş kullanmıyorum.

• DS3H giriş seviyesi bi anakart. Bu işlemcilere pek tavsiye etmem.

Biraz daha verin şunu alın. Prime B550 PLUS dan çok daha güçlüdür. Zaten 2400 tl ye de prime b plus anakart bulamadım ben.

akakce.com
    Asus TUF Gaming B550M-PLUS AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-tuf-gaming-b550m-plus-amd-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,730001763.html
  • Bu sistemin artık ilerisi pek kalmamış 5900x alırsanız. O nedenle 5700x alın Zaten işinizi görür ve ısı sorunu da olmaz.

• TurkishCoder kullanıcısına yanıt

Tavsiye etmem gigabyte b550m ds3 oldukça vasat bi kart.

• Asus b550 prime plus anakart ve ryzen 7 5700x aldım. soğutucu önerilerinize açığım arkadaşlar. ryzen 5900x alamadık fiyatlar bi anda 500-600 tl arttı.

• Anakartı atx alın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İyi bir ürün olsun dersen:

https://www.gaming.gen.tr/urun/159845/scythe-mugen-scmg-5100-120mm-cpu-hava-sogutucu/?ref=akakce&v=1.61.2

Ucuz ama fiyatına göre iyi bişe istersen:

https://www.hepsiburada.com/snowman-t6-ultra-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-p-HBV00000UVGM8?magaza=Fulltech+bili%c5%9fim&url_src=and-product-detail

Ayrıca yukarıda arkadaşın linklerini attığı soğutucular da güzel, karar sizin.

Aldığınız anakart ve işlemci gayet iyi hayırlı olsun.

• İleride ekran kartını yükseltecek misiniz hocam? 5700X de 5950X de o CS:GO'da ekran kartına darboğaz yaptıracaktır.

12600KF + Z690A-Pro DDR4 dehşet bir ikili olacaktır o bütçeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 27 Eylül 2022; 8:58:52 >
  • Mr. Decent kullanıcısına yanıt

ilerde ekran kartını rx6600 veya 6700xt alabilirim hocam. emin değilim ancak suan için 2 adet gtx 760 kullanacağım mecburi olarak. ryzen 7 5700x ve asus prime b550 plus anakart aldım. soğutucu da arkadaşların önerilerinden birşey alacağım. snowman f/p geldi bana. yorumlarına bakacağım. gönül isterdi ki r9 5900x alayım ancak dün 500 tl zam gelmiş hemen ürüne. o yüzden alamadım. r7 5700x i de indirimli 5300 tl ye bulunca hemen aldım.

snowman hoşuma gitti 1000 tl üzerine çıkarsam sıvı soğutmaya yönelmek isterim hocam fx6300 ile yıllarca seidon 120v kullandım memnundum. suan kullanamıyorum sistem değiştiği için. ancak 1000 tl üzeri sıvı sogutma düşünüyorum noctua cezbetmiyor değil :)

Snowman T6 dediğiniz gibi tam f/p ürünü. Arkadaş 1 yıl önce idareten almıştı 190 liraya, daha sonra iyi bişe alırım dedi ama 5900x işlemci ile halen kullanıyor, oldukça memnun, vazgeçti değiştirmekten :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.