Şimdi Ara

Anakart ile RAM Uyumu (Yardım !!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende ASUS M5A78L-M LX model anakart bulunmakta ve 1866mhz ve 1600mhz RAM leri OC ile çalıştırmakta.Bende HI-LEVEL in 4GB 1600MHz DDR3 (2 Adet) RAM i bulunmakta.Sorun bilgisayar bu ramlerle beraber uyumsuz çalışıyor zor açıyor sorun ramde oldugu belli oluyor memtest ten error alıyor.
    Ne yapmalıyım? 1600 mhz OC olayını mı yapamadım voltajı mı ayarlayamadım anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

• soruyu sorup cevabınıda kendiniz vermişsiniz...
    overclock gereksiz birşeydir...
    ramları satıp hepsini 1600 mhz yapın iyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah_kükrevi -- 9 Ocak 2017; 21:49:22 >
  • abdullah_kükrevi A kullanıcısına yanıt
    RAM ler zaten 1600 mhz anakart 1333mhz leri OC suz destekliyor fakat 1600 mhz OC li destekliyor.1600 mhz OC oldugu için mi sıkıntı yaratıyor anlamadım.Yoksa 1600 mhz ramleri benim anakarta uyumlu yapabilir miyiz ?
  • qwenwol kullanıcısına yanıt
    1600 mhz ile 1333 mhz arasında ki farkı zaten anlayamazsınız hiç overclock ile uğraşmayın takın direk 1333 de çalışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwenwol

RAM ler zaten 1600 mhz anakart 1333mhz leri OC suz destekliyor fakat 1600 mhz OC li destekliyor.1600 mhz OC oldugu için mi sıkıntı yaratıyor anlamadım.Yoksa 1600 mhz ramleri benim anakarta uyumlu yapabilir miyiz ?

20 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım. elimden 10 dan fazla pc geçmiştir. oc işine girmedim...
    eski aldığımız bir bilgisayarda 533 mhz + 677 mhz gibi saçma sapan ramlar vardı... bilgisayar olmadık zamanlarda sorun çıkarıyordu =) sebebini çözemediğimiz sorunlar...
    diğer bir bilgisayarda 256 ram varken 512 + 512 daha taktırınca performansı resmen düşmüştü... çakışma oluyordu...
    256 mb ram varken daha performanslıydı =)
    sonra 256 mb eski ramı çıkarttırmıştık sanırım...
    1333 mhz ile 1600 mhz arasında gözle görülecek zaten bir fark yok...
    ramlariniz aynı marka ve model olsun.

burda 1333 mhz'den 1600'e çekin oyunlarda yüzde 1 performans artışı olur demektense, ramlarınız aynı marka model olsun demem daha mantıklı olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah_kükrevi -- 9 Ocak 2017; 21:58:57 >

• abdullah_kükrevi A kullanıcısına yanıt
    Yani benim şuan yapmam gereken 1600 mhz lik ramleri elden çıkarıp 1333 mhz lik ram takmam gerek dimi ? eger öyleyse anakartın destekledigi ramlerden 1333 mhz lik alırım kafam rahat olur eger sıkıntı çıkmazsa...
  • ÜSTAT XEON kullanıcısına yanıt
    Kardeş Ram 1600mhz de takınca sıkıntı çıkarıyor işte anakart 1333mhz e OC suz destekliyor ben mi anlatamıyorum derdimi yoksa ben mi anlamıyom :D
  • Dostum burada voltajımı ne ayarlayamadıım demişsin yani bios ile oynamışsın ben de diyorum ki biosu sıfırla 1600 leri tak zaten onlarda diğer ram gibi 1333 de çalışacak 1333 ile 1600 arasında bir fark yok
  • Tamamdır o zaman bendeki 1600 MHz lik ramler anakartın desteklediği ramlerden değilmiş sorun bu olabilir cevabın için çok sağol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.