Şimdi Ara

Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ekrana görüntü gelmiyordu no sinyal tarzında bi hata alıyordum intermette araştırdım ve herşeyi denedim ancak düzelme olmadı. Bilgisayarcıya götürdüm ve kuzey köprüsü felan diye biseyler dedi biosu geçiyormuş sonra kirleniyormus. Uzun lafın kısası yeni bir Anakart almayı düşünüyorum ama bir sürü var ve ben hangisi benim elimdeki malzemelere göre uygun bilmiyorum. Anakart, islemci, ram ve ekran kartının resmini koyuyorum yardımcı olursanız sevinirm simdiden teşekkürler. Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz? Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz? Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz? Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz? Anakart arızalandı yenisi için yardım edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuygunn -- 27 Ocak 2020; 22:57:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sorun ramlerde olmasın?
  • neyseneya kullanıcısına yanıt
    4 adet ram var hepsini tek tek farklı farklı soketlerde denedim ancak bi sonuç alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: uuygunn

4 adet ram var hepsini tek tek farklı farklı soketlerde denedim ancak bi sonuç alamadım.
    daha önce bana da olmuştu. bütün ramlerde sorun çıkmıştı. 2 adet ram vardı. ramleri değişince düzelmişti. anakart öyle durduk yerde bozulmuyor genelde. farklı bir ram mi denesen acaba? ekran kartı da olabilir?
    Ekran kartını başka biryerde denedim sorun yok onda, power çıkışlarına da baktım 12v görüyorum. Ram i de deniyeceğim biryer yok işin açığı herşeyi denedim ancak sonuç aynı, Bilgisayarcının dediği o bilemiyorum bende.

• quote:

Ekran kartını başka biryerde denedim sorun yok onda, power çıkışlarına da baktım 12v görüyorum. Ram i de deniyeceğim biryer yok işin açığı herşeyi denedim ancak sonuç aynı, Bilgisayarcının dediği o bilemiyorum bende.
    bence farklı bir ram dene öyle değiştir anakartı.
    Peki öyle yapayım ben en iyisi aklımızda şüphe kalmasın bari.

• quote:

Peki öyle yapayım ben en iyisi aklımızda şüphe kalmasın bari.
    aynen öyle yap. ben de az daha anakart değişecektim sorun ram çıkmıştı. hiç aklıma gelmezdi iki ramin de aynı anda arızalanacağı. belki sende de aynı durum vardır.
    Yarın deneyim durumdan haberdar ederim.

• quote:

Yarın deneyim durumdan haberdar ederim.
    tamam.
  • Ürünü anakartta ise şase yapmış birdaha anakart taktirirken arkasına yapışkan sünger var onlardan koy temas etmesin amd sistemim vardi şase kısa devre yapti anakart kuzey köprüsü yandı ozaman 150 tl anakartta 80 lira tamir ücreti çıkardı yaptırmadım sistemi değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrul_121 -- 28 Ocak 2020; 1:18:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertugrul_121 kullanıcısına yanıt
    Eğer öyle ise , neyle neyin arasına nasıl bi yapışkan yapıştıracağım pek anlamadım.
    Akşam ddr3 ram bulabilirsem değiştireyim sorun ramde de değilse mecbur anakart gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuygunn -- 28 Ocak 2020; 11:22:14 >
    Hocam merhaba ben ram de denedim ancak yine görüntü gelmedi. Denemediğim yöntem kalmadı sanırım bilgisayarcınında dediği gibi sorun anakartta, ne tavsiye edersiniz acaba

Bu Anakart benim işini görür mü.

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuygunn -- 28 Ocak 2020; 20:4:38 >
  • uuygunn kullanıcısına yanıt
    anakart kutularından cıkan antistatik sünger gibi anakart
    Kisaderve yapmamasin için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam merhaba ben ram de denedim ancak yine görüntü gelmedi. Denemediğim yöntem kalmadı sanırım bilgisayarcınında dediği gibi sorun anakartta, ne tavsiye edersiniz acaba

Bu Anakart benim işini görür mü.

Link
    geçmiş olsun hocam. en azından kafada soru işareti kalmadı. bence görür. gigabyte anakartları kalitelidir.

Ddr3 olduğu için mi uygun fiyatı acaba yani diğerlerine göre uygun, sizde önere bilirmisiniz birkaçtane aralarından seçeyim olabilir mi acaba?

• quote:

Ddr3 olduğu için mi uygun fiyatı acaba yani diğerlerine göre uygun, sizde önere bilirmisiniz birkaçtane aralarından seçeyim olabilir mi acaba?
    ben amd fx için anakarttan pek anlamam. intel olsaydı önerirdim. bence ayrı bir konu aç amd fx anakartı için, forumun duayenlerinin görmesi daha iyi olur.
  • GB,MSI,Asus 970 Chipset Anakart bulursanız 3 yıl garantili kullanırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.