Şimdi Ara

anakart 2133 mhz Ram 2400 mhz sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sistem topladım fakat anakart 2133 mhz a kadar desteklediği için ram lar 2400 mhz olarak calismiyor bu durum da bir sıkıntı olur mu ? Diğer bir sorum ram ve anakart XMP yi destekliyor o şekilde ram lari 2400 e çıkarırsam bir sorun olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kimse bilmiyor mu :)

• legolas4121 kullanıcısına yanıt
    Dostum sorun olmaz zaten anakartın bir tık seviye üzerinde ram kullanılması tavsiye ediliyor 3000 de taksan sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

Dostum sorun olmaz zaten anakartın bir tık seviye üzerinde ram kullanılması tavsiye ediliyor 3000 de taksan sıkıntı olmaz

ama anakart 2133 mhz olunca ram ler de 2133 mhz olarak çalışıyor ram lerin 2400 mhz calismamasi ne kadar hiza etki eder ya da fps ye.

• legolas4121 kullanıcısına yanıt
    Toplam ramin 8 GB ise 1-2 fps,16 ise hiç etki etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

Toplam ramin 8 GB ise 1-2 fps,16 ise hiç etki etmez

8x8 olarak 16 gb ram var peki xmp için ne diyorsunuz anakart ve ram xmp yi destekliyor ram leri 2400 mhz e cikarsam ram ve anakartin ömrünü kisaltir mi yoksa bu onun özelliği olduğu için hiç etkilemez mi

• Birşey olmaz ver XMP'yi

• Akıt gelsin

• Anakartın maksimum 2133MHz destekliyor ve sen 2400MHz'lik bellek taktığın zaman belleklerin 2133MHz olarak çalışmaya devam eder. Ancak XMP desteği varsa, 2400MHz'lik bellekleri takıp 2400MHz'de çalıştırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leons14

Anakartın maksimum 2133MHz destekliyor ve sen 2400MHz'lik bellek taktığın zaman belleklerin 2133MHz olarak çalışmaya devam eder. Ancak XMP desteği varsa, 2400MHz'lik bellekleri takıp 2400MHz'de çalıştırabilirsin.

xmp destegi var peki xmp olarak çalıstırırsak değişen ne olur hız dışında olumsuz bir şeyi var mı ?
  • 2400 mhz ramler xmp ile 3000 de çalıştırıyorum bir sıkıntı yaşamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.