Şimdi Ara

Anakart 12v sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar bugün sistemi açtığımda anakart ışıkları yaniyor fakat bilgisayar çalışmıyor.Sistem 1 ay once toplandı.Bütün kabloları yeniden söküp taktım 12v girişi sökünce sistem çalışıyor.sizce neden kaynaklı olabilir kısa devre olabilirmi?

• Sistem özelliklerini tahmin etmemizi mi bekliyorsun?

Sökülen kablo nerede idi? Önce bunları cevaplamalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marigold

Sistem özelliklerini tahmin etmemizi mi bekliyorsun?

Sökülen kablo nerede idi? Önce bunları cevaplamalısın.
    Hocam,12v cpu girişinde sıkıntı var ama çözemedim.power tuşuna basınca anakart ve ram ışıkları filan hepsi yanıyor sisteme güç geliyor ama bilgisayar acilmiyor.12v cpu güç girişini sökünce normal çalışıyor.Geçen gün kasaya yeni bir fan taktım ondan mı oldu acaba.
  • dexter1905 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim aynı hatayı ben yaşıyorum şu an sorun neymiş nasıl düzelttin sistemi ?
  • anakartının 12V beslemesindeki devreleri kontrol etmek lazım. mosfet arızası gibi görünüyor.
  • Hocam,düzelmedi anakart değişim oldu.
    Garanti kapsamında değiştirdiler mi kardeşim?
  • OzanDmr7 O kullanıcısına yanıt
    Evet değişim oldu.nasıl oldu senin arıza?
    Overclock yaptım sorun yoktu oyun filan oynadım. Dedimki belki overclock olmamıştır pc yi kapatıp yeniden başlatiyim. Kapattım ama tuşa basınca daha açılmadı. 10 saniye önce çalışan pc birden bire açılmadı. Bende 12 v kablosunu çıkartınca çalışıyor ama ekran filan yok taktığım an gidiyor herşey. Pc 2 haftalık daha. Anakart msi b450m a pro max
    Hocam,ben herşeyi denedim olmadı.Bir aylık ürün olduğu için değişim yaptılar.
    Ürün nereden alındı ? Ben vatan dan aldım inşallah değiştirirler ve beni bekletmezler.
    Hocam,nereden aldığın önemli değil.Aldığın yer yetkili servise gönderiyor.Onlar karar veriyor ama biraz şans işi değişim.her ürünü değiştirmezler kullanıcı hatası denebilir.biraz uğraşırsın benim değişim işlemi 20 gün sürdü.
    Tamamdır kardeşim bilgi için sağolasın.
    Ben teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.