Şimdi Ara

ANAKART 111 DERECE GÖRÜNÜYOR. MÜMKÜN MÜ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair Link programı ile anakarta baktığımda bir bölgesi 111 derece görünüyor. Neresi olduğunu nasıl anlayabilirim? Kasamın gayet serin olması gerektiğini düşünüyorum. Üstte 2 tane, önce ve yanda da birer tane 20 cm fan var. İşin ilginci oda sıcaklığı 23 derece, klima çalışıyor. Programda bir hata mı var yoksa gerçekten 111 derece olabilir mi? Sistem bileşenleri imzamda. Başka ölçmemi tavsiye edeceğiniz program var mı?

İşlemciyi 3.9GHz hızında, ramleri de 2600MHz de kullanıyorum.

Reset atıp biosa girdim.

Sonrasında tekrar programı açtım. İlk resimde 8 tane görünen fana hiç dikkat etmemiştim. Sistemde 4 fan var.

Galiba corsair link programında sıkıntı vardı. Düzeldi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 27 Haziran 2020; 18:31:10 >

• Sensör hatalı gösteriyor olabilir. Diğer sıcaklıklar normal çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equaties

Sensör hatalı gösteriyor olabilir. Diğer sıcaklıklar normal çünkü
    Corsair Link sorunlu gibi geldi. Başka sıcaklık ölçen program var mı bildiğiniz?
  • Sıcaklıkları programlar ölçmez, programlar sadece anakart ve işlemci üzerindeki sensörlerde ölçülen değerleri ekrana yansıtırlar. HWinfo64 kullanabilirsiniz.
    https://www.hwinfo.com/download/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Sıcaklıkları programlar ölçmez, programlar sadece anakart ve işlemci üzerindeki sensörlerde ölçülen değerleri ekrana yansıtırlar. HWinfo64 kullanabilirsiniz.
    https://www.hwinfo.com/download/
    Ölçülen sıcaklığı gösteren program desem daha doğru olurmuş. Teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.