Şimdi Ara

anadolu üniversitesi için yurt

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
18.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anadolu üniversitesinin içindeki yurtkura ait yurtlar nasıldır?odalar kaç kişiliktir?eğer bu yurtlar iyi değilse özel yurtlar tavsiye edebilirmisiniz.okuyan öğrencilerden ve bilenlerden yardım bekliyorum.teşekkürler.

• Evet tek kişilk apart yurtlar varmış bilenler lütfen cevap yazsın.
  • evet merak ediyoruz.Yok mu cevap verecek bi baba yiğit?
  • evettt geldi o baba yiğitttttt :)))) bu sene anadoludan mezun ve iki sene kampüs içindeki yunus emre yurdunda kaldım ve çıktıkdan sonra yurtta bile kalmışlığım var be diebileceğim bir yurt !!!!! anlamışsınızdır umarım gerçekden öle bir kampüse o yurt hiç yakışmıordu halen daha öle şimdi aöf için kampüsün dışına bi yurt yapıldı sanırsın ki otel ama aöf li değilsen hiç ümitlenme!!! neyse gelelim yurda yurt odaları oldukça küçük ve 6 kişi kalınıor odalarda wc banyo yok ama koridorlarda göstermelik iki kabinli duş bulunuo dierleri bodrum katta yer alıo wc ler her katta mevcut ama yetersiz sabahları sıra beklerdikkkk hiç unutmam üniv. hayatımın ilk iki senesini orda geçirince hiç unutmuorum haliyle... burda şimdi çok bilmişlik yapmak istemiorum ve burda yurdu karalamasında da deilim işin ama herkesin maddi durumu herşeyi kaldıramayabilir mecbur kalıosun yeri geldiğinde malum öğrenci bütçesi ...eğer maddiyat çok ön planda değilse dışarda bi apart düşünebilir yada özel bi yurt üniv caddesinde oldukça çok sayıda apart ve yurt bulunmakta ama apart ve yurt seçeneğinden başka seçeneklerde var tabii osmangazi üniv.de dumlupınar öğrenci yurdu yunus emreye göre çok daha ii şartlar sunmakta odalar yine 6 kişilik ama oldukça geniş !!! tek zorluğu ulaşım olucakktır.bu topic i açan arkadaşlar yunus emre kampüsünde mi yoksa iki eylül kampüsünde mi eğitim görücekler onu belirtirlerse daha ii olur ama ben biraz bilgi vereyim yunus emre ise yurdun ilersinden kalkan tranvayla kampüse ulaşabilirler iki eylül kampüsü ise sabah belli zamanlarda direk servis bulunuo eğer servise yetişemezsen bi tranvay bi otobüsle kampüse ulaşabilirsin... ama ilk seneden de direk ev bulmanızı tavsiye etmem yurt yada apartta kafanıza göre arkadaşlar bulup öle eve çıkın 1 sene sıkın dişinizi yurtta sonra eve çıkarsınız ki ben 2 sene sora yurttaki oda arkadaşlarımla eve çıkmıştım ve sonuna kdr bu arkadaşlığı götürdüm. devlet yurdunda kalmak istemiorsanız ve özel yada apartları tercih edecekseniz bir an önce eskişehire gidip barınma sorununu halledin derim bi abiniz yada bi mezun arkadaşınız olarak çünkü çok büyük sorunlar yaşanabilior bu konuda bigün öncesiyle sonrası arasında uçuk fiyat farkları oluoo eskişehir hakkında ve bu yurt konusunda sormak istediğiniz sorularınız varsa ben burdayım yardımcı olmaya çalışırım ...bu arada tebrik ederim eskişehirde öğrencilik bir ayrıcalıktırrrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizciqlik -- 16 Ağustos 2008; 20:07:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

evettt geldi o baba yiğitttttt :)))) bu sene anadoludan mezun ve iki sene kampüs içindeki yunus emre yurdunda kaldım ve çıktıkdan sonra yurtta bile kalmışlığım var be diebileceğim bir yurt !!!!! anlamışsınızdır umarım gerçekden öle bir kampüse o yurt hiç yakışmıordu halen daha öle şimdi aöf için kampüsün dışına bi yurt yapıldı sanırsın ki otel ama aöf li değilsen hiç ümitlenme!!! neyse gelelim yurda yurt odaları oldukça küçük ve 6 kişi kalınıor odalarda wc banyo yok ama koridorlarda göstermelik iki kabinli duş bulunuo dierleri bodrum katta yer alıo wc ler her katta mevcut ama yetersiz sabahları sıra beklerdikkkk hiç unutmam üniv. hayatımın ilk iki senesini orda geçirince hiç unutmuorum haliyle... burda şimdi çok bilmişlik yapmak istemiorum ve burda yurdu karalamasında da deilim işin ama herkesin maddi durumu herşeyi kaldıramayabilir mecbur kalıosun yeri geldiğinde malum öğrenci bütçesi ...eğer maddiyat çok ön planda değilse dışarda bi apart düşünebilir yada özel bi yurt üniv caddesinde oldukça çok sayıda apart ve yurt bulunmakta ama apart ve yurt seçeneğinden başka seçeneklerde var tabii osmangazi üniv.de dumlupınar öğrenci yurdu yunus emreye göre çok daha ii şartlar sunmakta odalar yine 6 kişilik ama oldukça geniş !!! tek zorluğu ulaşım olucakktır.bu topic i açan arkadaşlar yunus emre kampüsünde mi yoksa iki eylül kampüsünde mi eğitim görücekler onu belirtirlerse daha ii olur ama ben biraz bilgi vereyim yunus emre ise yurdun ilersinden kalkan tranvayla kampüse ulaşabilirler iki eylül kampüsü ise sabah belli zamanlarda direk servis bulunuo eğer servise yetişemezsen bi tranvay bi otobüsle kampüse ulaşabilirsin... ama ilk seneden de direk ev bulmanızı tavsiye etmem yurt yada apartta kafanıza göre arkadaşlar bulup öle eve çıkın 1 sene sıkın dişinizi yurtta sonra eve çıkarsınız ki ben 2 sene sora yurttaki oda arkadaşlarımla eve çıkmıştım ve sonuna kdr bu arkadaşlığı götürdüm. devlet yurdunda kalmak istemiorsanız ve özel yada apartları tercih edecekseniz bir an önce eskişehire gidip barınma sorununu halledin derim bi abiniz yada bi mezun arkadaşınız olarak çünkü çok büyük sorunlar yaşanabilior bu konuda bigün öncesiyle sonrası arasında uçuk fiyat farkları oluoo eskişehir hakkında ve bu yurt konusunda sormak istediğiniz sorularınız varsa ben burdayım yardımcı olmaya çalışırım ...bu arada tebrik ederim eskişehirde öğrencilik bir ayrıcalıktırrrr

saol çok teşekkür ederim.ben yunus emre kampüsündeyim.acaba bildiğin iyi özel yurtlar var mı?varsa yardımcı olursan sevinirim.

• arkadaşım bende bi soru sormak istiyorum.ben balıkesirliyim banka ve sigorta bölümüne yerleştirildim anadolu ünv.

açıköğretim olduğu için devlet yurtlarına yerleşemiyorum.önerebileceğiniz uygun yurt veya apartlar varmı?birde biz açıköğretim öğrencileri yunus emre kampüsünde mi giricez derslere
  • arkadaş 2 eylüle gideceğim ama hazırlık var tabi, o yunus emrede galiba.

bu apart olayını biraz açıklar mısın nasıl bir şey bu apart? su-elektrik parası bize mi ait yoksa sadece kira mı ödüyoruz. ve ne kadara mal oluyor
  • yunus emre kampüsü içinde kyk yurdu var pek iyi değil diyorlar banyosu hamam şeklindeymiş galiba
    özel yurtlara gelince anadolu üniversitesinin yakınlarında birçok özel yurt ve apartlar var cengiz ceylan akademi zirve bu 4 yurttan uzak durun dördüde o civarda ben ata yurdunun yeni bağlar subesini tavsiye ediyorum biraz pahalı ama (350 ytl 2kişilik oda sadece kahvaltı) rahat edersiniz

apartlar söyle bi ev düşün 3+1 mutfak banyo ortak alan banyoyu apart sahibi temizler düzenli faturalarıda evde kaç kişi kalıyorsa ona bölüp ortak ödeniyor herkes odasından sorumlu işte maliyete gelince 2 kişilik odalar 200-250 ytl+ su ve elektrik faturası seklinde oluyor dogalgaz ve net aparttan
    genelde geniş bi mutfak köşede bi tv olur mutfakta sadece çay demleyip buzdolabını kullanırsın bide kalabak olur yemek yapacak durum pek olmaz sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan. -- 24 Ağustos 2008; 13:08:13 >
  • ya bu yurtkura başvurduk da o bizi nereye verecek yunus emrenin içindeki yere mi
    eğer yurttan çıkmak istersek de çıkabiliyor muyuz?
  • orası senin şansın dumlupınarda cıkabilir illa kayı yaptırma zorunlulugun yok 1 saattede çıkısını alabiliyorsun devlet yurdundan
  • ya bu apart biraz pahalı değil mi
    3+1 bir apartta 6 kişi kalıyor herhalde
    tüm faturalardan da 50-60 olsa, 200lerde bir rakam çıkıyor
    yurtta kalmak yerine apart değer mi
    bir de aparta arkadaşlarla mı taşınılıyor
  • Ben bir tane tek kişilik apart tuttum. 450 lira. Biraz pahalı ama Tv buzdolabı banyo Wc Adsl herşey içinde.
  • hocam biraz mı
    bence bayağı pahalı ya
    daha düşük bulsam ben de tutabilirim
    bir de benim her ay 330 lira civarı tazminat ödemem başlayacak, çok yük olmamak istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

hocam biraz mı
    bence bayağı pahalı ya
    daha düşük bulsam ben de tutabilirim
    bir de benim her ay 330 lira civarı tazminat ödemem başlayacak, çok yük olmamak istiyorum

Bir yerden para gelecek o yüzden. İş kurmak için sermaye biriktirmeye çalışacak babam. Ahhhh babam o olmasa ben napardım.
  • Bana bugün anadolu üniversitesinden zarf geldi.İşte tebrikler kayıtlar şu gün şuralarda olacak falan filan.Bir de yanında ata öğrenci yurdunun broşürü gelmiş.Bu yurt hakkında bilgisi olan var mı?Nedir ne değildir fiyatı ne kadardır.Tarikat falan çıkmasın sonra da.
  • quote:

Orjinalden alıntı: justiceci

Bana bugün anadolu üniversitesinden zarf geldi.İşte tebrikler kayıtlar şu gün şuralarda olacak falan filan.Bir de yanında ata öğrenci yurdunun broşürü gelmiş.Bu yurt hakkında bilgisi olan var mı?Nedir ne değildir fiyatı ne kadardır.Tarikat falan çıkmasın sonra da.

evet bugün bana da ata öğrenci yurdundan zarf geldi
    görüntü kaymak gibi de malum yurtlardan biri midir bir araştırmak istedim
  • bana daha zarf gelmedi.sanırım 1-2 gün içinde gelir.dediğiniz yurt iyi bir yurda benziyor.ama dediğiniz gibi nasıl bir yer araştırmak lazım.
  • fiyat da söylenmemiş
    sitede de yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orjinalden alıntı: justiceci

Bana bugün anadolu üniversitesinden zarf geldi.İşte tebrikler kayıtlar şu gün şuralarda olacak falan filan.Bir de yanında ata öğrenci yurdunun broşürü gelmiş.Bu yurt hakkında bilgisi olan var mı?Nedir ne değildir fiyatı ne kadardır.Tarikat falan çıkmasın sonra da.

evet bugün bana da ata öğrenci yurdundan zarf geldi
    görüntü kaymak gibi de malum yurtlardan biri midir bir araştırmak istedim

O yurdu gördüm. Girişinde Atatürk ilkeleri yazıyor.

• nasıl bir yer sence
    güzel mi

ulan fiyatını telefondan öğreneceğiz herhalde, en uyuz olduğum olay şu telefonle bir şey sormak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.