Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
30.626
Cevap
134
Favori
1.288.777
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      9945 Mesaj
      21 Eylül 2006 13:25:50
      ekim in 2.haftasında falan başlanır herhalde kayıt işlemleri
      |
      |
      21 Eylül 2006 13:26:44 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: canımay

ORTALAMANI HESAPLADIN MI ? 70 ' İN ÜZERİNDE OLMASI GEREKİYOR DİYE BİLİYORUM. MERAK ETTİĞİM ŞU ; ORTALAMADA 70 ' İ TUTTURAMAYIPTA LES'İ KAZANAN LAR NE OLUCAK.BİR İHTİMAL SORUYORUM..KAZANSA LAR BİLE OKUMA YA HAK KAZANAMIYORLARMI.
      quote:

Orjinalden alıntı: pinarymsc

aöf ten lese kimler başvurdu???

ben aldım bugün formları bakalım sonuç ne oluck

Çoğu Yüksek Öğretim Kurumu adayın başvurduğu programın puan türünde 45 standart puandan az LES sonuçları alan adayları değerlendirmeye almazlar. Özellikle 60'ın üzerinde puan alan öğrenciler bir çok üniversitede istediklere bölümlere girebilmek için avantaj elde ederler. 70 üzeri puan alanlar ise istedikleri bölümlere girmede büyük kolaylık sağlamış olurlar...
      Ayrıca 4 yanlışta 1 doğruyu götürüyormuş..Ama işte son sınıfı okuyor olmamız şart..Ya da mezun istiyor..
      Sanıyorum daha çok adayın sayısal, sözel ve mantıksal düşünme (akıl yürütme, muhakeme) becerilerini ölçmeyi amaçlayan bir sınav...Şimdi master diyoruz bu sınavla kastedilen o mu? Yoksa master için ayrı bir sınav mı var?
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      21 Eylül 2006 13:30:22
      quote:

ORTALAMANI HESAPLADIN MI ? 70 ' İN ÜZERİNDE OLMASI GEREKİYOR DİYE BİLİYORUM. MERAK ETTİĞİM ŞU ; ORTALAMADA 70 ' İ TUTTURAMAYIPTA LES'İ KAZANAN LAR NE OLUCAK.BİR İHTİMAL SORUYORUM..KAZANSA LAR BİLE OKUMA YA HAK KAZANAMIYORLARMI.
      quote:

ortalamada sınır yokmuş..ben c.b.ü ye başvurucm ama 70 bile alsan giremiomuşsun çünkü çok torpil dönüyomuş..bugün alıcam transkript bakalım benm kaç
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      21 Eylül 2006 13:32:24
      quote:

Orjinalden alıntı: lara_croft

quote:

pinar ama senin son senen di mi? 4'e geçtin die hatırlıyorum..inşallah bende senin gibi 4'e geçersem başvurmayı düşünüyorum..başarılı olacağından eminim

evet güzelim son senem bakalım artık çalışmaya çalışıcm
      inşallah sende geçer ve başvurursun hatta kazanırsın
      |
      |

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      21 Eylül 2006 14:07:47
      quote:

quote:

quote:

pinar ama senin son senen di mi? 4'e geçtin die hatırlıyorum..inşallah bende senin gibi 4'e geçersem başvurmayı düşünüyorum..başarılı olacağından eminim

evet güzelim son senem bakalım artık çalışmaya çalışıcm
      inşallah sende geçer ve başvurursun hatta kazanırsın

affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum.. lese girmenin ne gibi bi faydası var.. benim arkadaşım girdi geçen sene kazanamadı ona sordum neden giriyon diye, o da bilmiyodu neden girdiğini..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekusu084 -- 21 Eylül 2006; 14:09:56 >
      |
      |

• Teğmen
      236 Mesaj
      21 Eylül 2006 14:48:54 Konu Sahibi
      Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (LES), yüksek lisans veya doktora programlarına başvuracak adayın sayısal, sözel ve mantıksal düşünme (akıl yürütme, muhakeme) becerilerini ölçmeyi amaçlayan bir sınavdır.

Bu nedenle sınavda belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçme amaçlı sorular sorulmaz. Sorular, farklı alanlardan gelen tüm yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri şekildedir. Sınav Türkçe yapılır.

LES, sayısal ve sözel olarak iki bölümden oluşan yetenek testi şeklinde yapılır. Birinci bölümde sayısal, ikinci bölüm ise sözel sorular sorulmaktadır. Testin her bir bölümü için cevaplama süresi 80 dakikadır. Bu süre değişebilir. Her dönemde bu sürenin ne kadar olduğu test üzerinde belirtilir. Bir bölümün zamanını diğer bölüm için kullanamazsınız. Sözel bölüme ancak herkes sayısal bölümü bitirdikten sonra toplu olarak geçilir.

Bütün yükseköğretim kurumlarının lisansüstü programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde LES sonuçları kullanılır. Yükseköğretim kurumları, lisansüstü programlarına öğrenci seçiminde bu sonuçları ne şekilde kullanacaklarını adaylara duyururlar. Yükseköğretim kurumları seçme ve yerleştirme işlemlerinde sadece bu puanlardan yararlanabilecekleri gibi, bu puanları ön eleme amacıyla veya kendi yapacakları sınavın bir parçası olarak da kullanabilirler. Yine YÖK tarafından alınan bir karar gereği olarak lisansüstü başvurularda LES’e verilen ağırlık %50’nin altına düşemez.

gecekusu084 işte açıklaması budur

Yani master sınavı dedikleri bu..Girin kazanın 2 yıl daha master yapın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lara_croft -- 21 Eylül 2006; 14:51:23 >
      |
      |

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      21 Eylül 2006 17:12:57
      lara açıklama için saol, şu koca yazıyı bana okuttunya bravo sana kısa bi özet geçebilirdin şunu bi bitireyimde belki düşünürüm les i
      |
      |
      21 Eylül 2006 17:47:10
      YA BEN LES ORTALAMASINI DEMEDİM.BİLİYORUM LES İÇİN EN AZ 45 ŞART.LESİ KAZANIPTA , MASTER İÇİN BİR ÜNİVERSİTEYE BAŞVURMAK İSTEYEN BİR ADAYIN, LİSANS ORTALAMASI ( YANİ TRANSKİRİP NOT BELGESİNDEKİ ORTALAMADAN BAHSEDİYORUM) 70' İN ALTINDA OLURSA
      ALMIYORLARMI. BİRDE TANSKİRİP BELGESİNDE SINIF TEKRARI GÖZÜKÜYO MU
      quote:

quote:

quote:

Çoğu Yüksek Öğretim Kurumu adayın başvurduğu programın puan türünde 45 standart puandan az LES sonuçları alan adayları değerlendirmeye almazlar. Özellikle 60'ın üzerinde puan alan öğrenciler bir çok üniversitede istediklere bölümlere girebilmek için avantaj elde ederler. 70 üzeri puan alanlar ise istedikleri bölümlere girmede büyük kolaylık sağlamış olurlar...
      Ayrıca 4 yanlışta 1 doğruyu götürüyormuş..Ama işte son sınıfı okuyor olmamız şart..Ya da mezun istiyor..
      Sanıyorum daha çok adayın sayısal, sözel ve mantıksal düşünme (akıl yürütme, muhakeme) becerilerini ölçmeyi amaçlayan bir sınav...Şimdi master diyoruz bu sınavla kastedilen o mu? Yoksa master için ayrı bir sınav mı var?

|
      |

• Er
      0 Mesaj
      21 Eylül 2006 17:54:12
      BÜTÜN HAYALLERİM SUYA DÜŞTÜ HALBUKİ BENİM YÜKSEK İDEALLERİM VARDI
      |
      |

• Binbaşı
      1561 Mesaj
      21 Eylül 2006 18:35:56
      Aöf 4 üm iltemeden. alttan 7 ders vardı. galiba bu sen uzyacak. hiç çalışmadığım halde onlarca sınavdan geçtim. bunda kalırsam çok kötü olur. enazından bi kaçtanesinden geçsem
      |
      |

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin
    • Çavuş
      61 Mesaj
      21 Eylül 2006 19:08:30
      1. sınıf ÇEKO da okuyorum. kitapları aldığım günden beri hiç açmadım. 7 dersten 6 sının bütünlemesine girdim... bunlarında 2 sinden geçerim. seneye Allah Kerim....
      |
      |
      21 Eylül 2006 21:39:10 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: gecekusu084

lara açıklama için saol, şu koca yazıyı bana okuttunya bravo sana kısa bi özet geçebilirdin şunu bi bitireyimde belki düşünürüm les i

Tabi ilk önce bir son sınıfa geçelim di mi?O günleri görebilecek miyim acaba merak ediyorum

canımay valla ben les hakkında hiçbir şey bilmiyormuşum kendi yazdığımı kendim okumuş oldum anladım valla..Sana hiç yararı olmadı ama artık kusura bakmazsın inşallah..

Hadi yeni hedefimiz les arkadaşlar...İleri...
      |
      |

• Onbaşı
      37 Mesaj
      21 Eylül 2006 21:44:17
      25 eylül tarihinde açıklanacak bence
      |
      |
      103 Mesaj
      21 Eylül 2006 21:50:44
      quote:

Orjinalden alıntı: AtolyeLinux.com

bugün gittim büroya 27 dediler
      |
      |
      21 Eylül 2006 22:08:02
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: AtolyeLinux.com

bugün gittim büroya 27 dediler

Hadi ya kötü işkeneceye devam yani
      |
      |
      1516 Mesaj
      22 Eylül 2006 12:19:41
      bu gidişle sınavların açıklanması ay sonunu bulacak..
      |
      |
      22 Eylül 2006 12:30:49
      master yapmanın ne gibi faydaları var
      |
      |
    • Teğmen
      236 Mesaj
      22 Eylül 2006 15:10:26 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: *FuRKaN*

master yapmanın ne gibi faydaları var

Bence master yapmak için geçerli bir sebebiniz olmalı. "Biraz daha eğitim alsam daha iyi olur ,daha seçkin biri olurum, verdiğim CV dikkat çeker "gibi bir geçerli sebepten bahsetmiyorum. Master yapmanın amacı, okuduğunuz bölümde bilgininizi ve araştırmanızı daha ileriye taşıyarak, akademik kariyer yapmak olmalıdır. Yani başka bir deyişle ilgili alanda üniversite bünyesinde kalmaya devam ederek, kendinizi okuduğunuz bölümle ilgili daha fazla geliştirmektir master yapmak. Tarih üzerine lisans yapmış birinin, tarih masteri, işletme üzerine eğitim almış birinin işletme masteri yapmasının temel sebebi budur herhalde

Ama bence şu da bir gerçek yabancı dil bilgisi, iş ve çalışma deneyimleri,referanslar master dan çok daha etkilidir. Yani 4 yıl işletme okuduktan sonra 2 yıl da pazarlama masteri yapmanın pek bir faydası yoktur diye düşünüyorum..
      |
      |

• Yarbay
      2131 Mesaj
      22 Eylül 2006 17:10:08
      hadi açıklandı sonuclar

oh beeeeeeeeee

geçmişim
      http://aofburo.anadolu.edu.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcse2k3 -- 22 Eylül 2006; 17:11:45 >
      |
      |
      22 Eylül 2006 17:28:25
      AÇIKLANDI SONUNDA GEÇTİM 4. SINIFTAYIM OHH GELSİN 5 AY ASKERLİK
      |
      |

Reklamlar
      sohbet
      Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
      Satılık Köpek
      üniversite
      SEO
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

DHSQLZ
      0,187
      1.2.165

Reklamlar

Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu haberler Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      Ankara Web Tasarım SEO son dakika üniversite
      #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu Satılık Köpek Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHSQLZ
      0,406
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.